Přijetí Bitcoinu: Salvador, Tonga, Brazílie – Komu se povede lépe?

5
(4)

Obsah

Na vrcholu široce oslavovaného přijetí Bitcoinu v Salvadoru se Brazílie chystá tuto zemi následovat a stát se druhým národem na světě, který do svých rozvah vloží bitcoiny.

Nedávno to oznámil brazilský federální zástupce Aureo Ribeiro, který uvedl, že proces přijetí Bitcoinu má před sebou již jen poslední překážku v podobně schválení většinového pléna, než vznikne nový zákon. Nešetříc optimismem, Riberto uvedl:

„Chceme oddělit pšenici od plev, vytvořit předpisy, abyste mohli obchodovat, vědět, kde nakupujete, a vědět, s kým máte co do činění.“ S novým vývojem na trhu bitcoinů by si Brazilci již brzy pomocí něj mohli brzy koupit dům, auto [a dokonce] budou moci jít do McDonald’s si koupit hamburger“

S rostoucí mírou adopcí přichází také regulace

Na rozdíl od Salvadoru se však Brazílie snaží, dříve než přijme Bitcoin, vzít regulace opravdu důsledně. Vzpomínka na krypto podvod v Rio de Janeiru, který připravil více než 250 000 Brazilců o jejich těžce vydělané peníze, přinutil zákonodárce, aby zapracovali na zavedení  všech potřebných zákonů, které by odrazovaly od jakékoli formy podvodu.

Odsouzeným podvodníkům s kryptoměnami nyní hrozí vězení od čtyř let do šestnácti let a také propadnutí více než 65 % z jimi držených podílů.

Království Tonga také připraveno naskočit na BTC vlak

Jak ukázaly nedávné zprávy, Brazílie není jediným národem, jenž zažívá pocity ekonomického optimismu, který může přijetí Bitcoinu přinést. Daleký polynéský ostrov Tonga má také Bitcoinu přiznat status zákonného platidla (vedle své měny Pa’anga).

Jako ekonomika silně závislá na repatriovaných fondech patří mezi rostoucí důvody legalizace Bitcoinu přemrštěné poplatky účtované globálním platebním gigantem Western Union za převody peněz. Lord Fusitu’a, prominentní tongský obhájce kryptoměn, by rád získal souhlas parlamentu do poloviny roku 2022.

Zatímco Salvador a Tonga se snaží v první řadě vylepšit svůj HDP a přilákat nové investice, Brazílie se rozhodla postupovat opatrnější cestou a zavést neprůstřelné předpisy, které zajistí, že až se země zákonem otevře kryptoměnové adopci, bude připravena se vypořádat s možnými finančními kryptopodvody. Všechny tyto země se nyní budou muset vypořádat s množstvím globálních finančních fiat regulačních úřadů, jako je MMF a Světová banka, které se neustále snaží spojit krypto s financováním terorismu, praním peněz a dalšími podvodnými aktivitami.

Závěr

MMF sice nedávno navrhl jako řešení boje proti rostoucí adopci kryptoměn vládou podporované CBDC, ale poslední data ukazují, že Brazilci mají celkem jasno a už téměř 50 % obyvatel vyjádřilo svou podporu Bitcoinu.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img