Další důkaz rostoucí adopce kryptoměn – tentokrát v podání Twitteru

5
(2)

Zprávy a souhrny

Indicie, že se oblíbená platforma mikroblogů Twitter chystá novými funkcemi přispět k masovějšímu přijetí kryptoměn, stále sílí. Podle uniklé zprávy bude mít nově vydaná beta verze mobilní aplikace této platformy integrovanou možnost spropitného (tipps) nejen v BTC, ale také pomocí Etherea.

Snímky obrazovky, které sdílel mobilní vývojář Alessandro Paluzzi, ukazují uživatelské rozhraní Twitteru s možností přidání adres peněženek přijímajících Ethereum a Bitcoin. Ve svém tweetu uvedl, že Twitter pracuje na tom, aby si uživatelé mohli do svých profilů přidávat bitcoinové a etherové adresy pomocí funkce „Tip Jar“. 

Funkce spropitného v BTC a ETH

Paluzzi je také tím, kdo přinesl screenshoty podporující nedávné spekulace ohledně integrace Bitcoin Lightning Network prostřednictvím Strike. Sám o sobě říká, že nepracuje pro Twitter, ale reverzně upravil beta verzi aplikace Twitter pro IOS a tvrdí, že jeho screenshoty nejsou „makety“, ale plně funkční funkce aplikace. 

Funkce „Tip Jar“, je funkcí, která uživatelům umožňuje obdarovat jiné uživatele, kteří si to podle nich zaslouží. Počáteční verze umožňovala uživatelům přidat do svých odkazů Cash App, Patreon, PayPal, Venmo a Bandcamp. Tato funkce je také předchůdcem dalších funkcí, jako jsou „Super Follows“.

Společnost Twitter zatím nekomentovala, kdy bude funkce uvolněna, ani nepotvrdila, že skutečně bude zveřejněna. Vedoucí produktu Twitter Kayvon Beykpour však ovšem retweetnul původní uniklou fotografii integrace Lightning Network s komentářem „brzy“.

Pokud by tato funkce byla skutečně zavedena, byla by to obrovská podpora pro přijetí kryptoměn. Twitter se v současné době chlubí tím, že má přibližně 199 milionů monetizovatelných denních aktivních uživatelů (mDAU). Na platformě je také velká komunita nadšenců do kryptoměn, kteří často velmi vášnivě vedou konverzace o kryptoměnách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PODÍVEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ NOVÝ DISCORD SERVER.

Funkce spropitného bude znamenat, že tato komunita dostane jednoduchou možnost, jak darovat a přijímat odměny v kryptoměně za obsah, který chtějí ocenit. Tato funkce bude také prostředkem, jak přivést mnoho nových účastníků do prostoru digitálních měn, protože je pravděpodobné, že pro mnoho uživatelů Twitteru půjde o první interakci s kryptoměnami na platformě.

To také bude znamenat, že jejich první interakce bude pravděpodobně zábavná a příležitostná, daleko od „složitosti“ kryptoměnových burz. S přidáním funkce spropitného v bitcoinech a etherea se tato funkce může brzy rozšířit o další kryptoměny. To, že poptávka stoupá je dobře cítit také na trhu, do kterého vstupuje čím dále více nových uživatelů.

Závěr

O generálním ředitelovi společnosti Twitter či Square, Jacku Dorseym, nepíšeme na stránkách Kryptomagazinu.cz poprvé. On sám považuje bitcoiny za „nativní měnu internetu“ a věnuje času a úsilí k jejich globálnímu přijetí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: