Bitcoin podněcuje obnovitelnou energii – tvrdí šéf Twitteru

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Minulý týden prohlásil generální ředitel sociální sítě Twitter, Jack Dorsey, že Bitcoin stimuluje obnovitelnou energii. Co dalšího prohlásil Jack Dorsey o nejdůležitější kryptoměně světa a ekologii?

Čistý Bitcoin je základ

Jack Dorsey patří mezi přední zastánce kryptoměn. O svoji víru v kryptoměny se podělil na konferenci Consensus 2018 v americkém New Yorku. Jack Dorsey na konferenci na adresu nejdůležitější kryptoměny světa prohlásil:

„Internet si zaslouží nativní měnu. Nevím, jestli to bude bitcoin nebo ne, ale doufám, že to bude.“

Jack Dorsey, který je mimo jiné spoluzakladatelem platební platformy Square, se tak před nedávnem skrze Sqare Crypto vyjádřil ohledně ekologie a ekosystému okolo bitcoinu. Square Crypto se spojilo s investiční společností ARK Investment, kde vytvořilo white paper s názvem: Bitcoin je klíčem k bohaté budoucnosti čisté energie.

Na sociální síti o tom informovala společnost Square Crypto, kde odkazuje i na stránky dokumentu.

„Solární a větrná energie produkují levnější energii než fosilní paliva. To by je mělo učinit všudypřítomnými, ale brzdí je zjevná chyba. Produkují příliš mnoho energie, když je nízká poptávka, a nestačí, když je poptávka vysoká.“

„Tento problém lze vyřešit pomocí ekosystému, kde solární, větrná energie a těžba bitcoinů existuje společně a vytvářejí zelenou síť, která funguje téměř výhradně na obnovitelné zdroje energie. Je to nejen lehce proveditelné, ale také bez ohrožení ziskovosti celého sektoru.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 54 980 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin je často terčem kritiky ze strany ochránců přírody, kteří tvrdí, že spotřebovává příliš mnoho energie z neobnovitelných zdrojů. Existuje však několik prestižních studií, které podobnou kritiku vyvracejí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

bože to jsou bláboly, btc, krypto obecně žere el. energii naprosto zbuhdarma, zbytečně a bez užitku

Qwerrr

Elektrická energie spotřebovává na těžbu BTC zajišťuje její bezpecnost.
Čím více se ji spotřebovává, tím více je BTC blockchain zabezpečený, takže to nějaký užitek má, ale jestli jste to prokouknul a mě něco nedochází, rád se zúčastním diskuze.

E15

Na druhou stranu v případě zlata, jehož těžba je ještě daleko větší humáč, které se následně strčí do trezoru centrálních bank a nebo zataví do investičních pytlíků, je to v podstatě totéž, resp. horší. Ano můžeme si říci, že máme to krásné hmotné a v elektrotechnice užitečné zlato, ale když se k tomuto účelu z větší části nikdy nevyužije a většina se používá jako takový méně praktický Bitcoin, tak najednou vidíme tu těžbu BTC v trochu jiném světle…

Fana

Tak pokud zajistí světu nový řád financí před vládama a bankama a bude z toho profitovat cely svět, tak to asi bez užitku není. Kolik žere celý bankovní sektor světa, servery, budovy, automaty, intern. bankovnictví ??

Fana

myslím že celý internet v budoucnu na kterém bude pověšené vše, bude mít jednu stálou spotřebu a časem se k té levné energii dojde.

spot_img