Bukele: Další země přijmou Bitcoin v roce 2022

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoinový prezident Salvadoru Nayib Bukele včera ve svém příspěvku na sociální síti Twitter učinil řadu předpovědí pro největší kryptoměnu světa pro letošní rok 2022. Co podle Bukeleho máme letos očekávat?

Bukele: Bitcoin To The Moon

Salvadorský prezident Nayib Bukele, který se v minulém roce zapsal do bitcoinové kroniky tím, že se stal prvním prezidentem země přijímající Bitcoin jako zákonné platidlo, věří, že tento příklad budou v roce 2022 následovat i další země.

Bukele ve svém příspěvku na Twitteru předpovídá, že nejdůležitější kryptoměna dosáhne v letošním roce také důležitou hranici 100 000 amerických dolarů.

Nayib Bukele v příspěvku uvádí, že výstavba ambiciózního projektu Bitcoin City začne v letošním roce. Prezident také nastínil, že dojde k velkému překvapení na konferenci o Bitcoinu. Bitcoin se také stane hlavním volebním problém v letošních volbách v USA.

Ačkoliv Nayib Bukele čelí zesílené kritice ze strany tradičních finančních organizací po celém světě, jako je Bank of England či Mezinárodní měnový fond, salvadorský prezident stále neustupuje. Ba naopak, on a další zastánci Bitcoinu nastínili další plány pro výstavbu několika projektů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 160 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se v září minulého roku zapsal do historie jako první země na světě, která oficiálně přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. Prezident Bukele tak bitcoinům věří a my jen můžeme doufat, že se jeho předpovědi vyplní. Které země by podle vás mohly přijmout Bitcoin jako zákonné platidlo v nejbližším období?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ pro více obsahu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Nigérie a Turecko..?..!..?..

Fantom

Zimbabwe, Venezuela, Argentina – inflace. Jenže země potřebuje mít měnu pod kontrolou a provádět odpovědnou monentární politiku a to u BTC nejde. Jako národní měna je nevhodný. I EUR je nevhodné – jednotlivé státy prostřednictvím svých zástupců v ECB se nejsou schopny domluvit na postupu – zvyšovaní sazeb je v nedohlednu. BoE na rozdíl od ní už jedná. Problém je ale u zemí s hyperinflací spíše takový, že autoritativním vládcům vyhovuje. Můžou zadlužovat zemi a okrádat obyvatele, každých několik let měnu přejmenují a škrtnou několik nul. Bukele je totalitní vládce a jeho úmysly určitě nejsou čisté – na dotazy proč lidem mizí z oficiálních peněženek prostředky neodpovídá a ještě tazatele na Twitteru blokuje. BTC kupuje pravděpodobně sám za státní peníze do peněženky ke které má klíče jen on. Až ho svrhnou, tak zdrhne i se všemi státními bitcoiny. 🙂

spot_img