Společnost Square Jacka Dorseyho plánuje vytvořit open-source systém pro těžbu bitcoinů

5
(9)

Společnost Square Jacka Dorseyho představila své plány na vytvoření open-source systému pro těžbu bitcoinů. Jak Dorsey uvedl, chtějí vybudovat jednotný systém, který pomůže nejen zlepšit dostupnost těžby Bitcoinu (BTC), ale také přispěje k další decentralizaci bitcoinové sítě.

Další projekt Jacka Dorseyho tentokrát zaměřen na těžbu

Podle generálního ředitele Jacka Dorseyho začne americká společnost Square již brzy zkoumat technické požadavky na vybudování open-source systému pro těžbu Bitcoinu (BTC). V jím sdílené sérii tweetů vysvětlil svůj záměr, jak chce postupovat při další decentralizaci těžby Bitcoinu na základě spolupráce:

“SPOLEČNOST SQUARE ZVAŽUJE VYBUDOVÁNÍ SYSTÉMU PRO TĚŽBU BITCOINŮ, POSTAVENÉM NA VLASTNÍM ČIPU A OPEN SOURCE, KTERÝ BUDE URČEN PRO JEDNOTLIVCE A PODNIKY PO CELÉM SVĚTĚ. ČÍM VÍCE BUDE TENTO SYSTÉM DECENTRALIZOVANÝ, TÍM ODOLNĚJŠÍ BUDE BITCOINOVÁ SÍŤ”

Dorsey se domnívá, že další decentralizace bitcoinové sítě bude mít zásadní význam pro bezpečné vypořádání transakcí “i dlouho poté, co bude vytěžen poslední Bitcoin”. Systém společnosti Square si navíc klade za cíl poskytovat energeticky úsporná těžební řešení prostřednictvím inovací v oblasti čipů, softwaru a integrace.

Iniciativu povede Jesse Dorogusker, vedoucí hardwarové sekce společnosti Square, který se dříve podílel na spuštění hardwarové peněženky Square a služby úschovy digitálních měn. V minulosti také pracoval pro společnost Apple.

Podle Dorseyho bude společnost těžební systém budovat podle podobného přístupu založeného na spolupráci, jaký byl použit při vývoji jejich hardwarové peněženky BTC s “asistovanou úschovou”. Ke svému záměru o vybudování jednotného systému, který může zlepšit dostupnost bitcoinové těžby dodal:

“Těžba není dostupná pro každého. Těžba bitcoinů by měla být stejně snadná jako připojení platformy ke zdroji energie. Dnes neexistuje dostatečná motivace pro jednotlivce, aby sami překonali složitosti k provozování těžby.”

Jack Dorsey – velký fanoušek Bitcoinu

Dorsey patří do skupiny amerických miliardářů, kteří podporují bitcoinovou komunitu prostřednictvím různých podnikatelských iniciativ, přičemž tou nejnovější je spuštění služby spropitného (v kryptoměnách) na populární síti Twitter.

Zavedení krypto spropitného umožňuje uživatelům platformy sociálních médií propojit se s aplikacemi třetích stran, jako jsou Cash App a Venmo, a přijímat tak finanční prostředky od ostatních členů platformy. V srpnu též odhalil své plány na vytvoření nové decentralizované burzy.

Závěr

Dorsey je známý bitcoinový maximalista, který toho už pro Bitcoin udělal hodně. Nedávno  vyjádřil svůj názor, že Bitcoin může přinést “světový mír” a nechal se také slyšet, že by “opustil” svá dvě křesla generálního ředitele, aby se mohl plně věnovat práci pro Bitcoin, pokud by “jeho pomoc potřeboval více než společnosti Square a Twitter”.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img