Těžba Bitcoinu bude v roce 2030 představovat 0,4 % spotřeby elektřiny

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V novém zjištění New York Digital Investment Group (NYDIG) se uvádí, že těžba nejdůležitější kryptoměny světa by neměla překročit 0,4 % světové spotřeby elektřiny. Emise uhlíku by globálně neměly představovat více než 0,9 %. Co dalšího studie zjistila?

Těžba a ekologické vyhlídky pro Bitcoin

Přední technologická a finanční společnost New York Digital Investment Group zveřejnila tento týden novou studii, ve které se věnuje energetické a ekologické spotřebě Bitcoinu. Společnost předpokládá mnohé zlepšení.

graf
Zdroj: https://nydig.com/

Podle dokumentu Bitcoin Net Zero spotřeba energie bitcoinu a emise uhlíku v příštích letech nevyroste, i když ceny ano. Spotřeba energie bitcoinu zůstane v příštím desetiletí pod 0,5 % celosvětového součtu.

graf
Zdroj: https://nydig.com/

Nejdrsnější scénář zjistil, že emise bitcoinu budou i nadále představovat velmi malé procento v globálním součtu. Cena BTC by však měla stoupat. Zakladatel NYDIG Ross Stevens a Nic Carter ve studii uvedli:

„I v našem nejčernějším scénáři s vysokými cenami, kdy bitcoin do roku 2030 dosáhne 10 bilionů dolarů, činí jeho emise pouze 0,9 procenta z celkového světového objemu a jeho energetické výdaje činí pouze 0,4 procenta z globálního součtu.“

Autoři studie také tvrdí, že uhlíkový odpad spojený s těžbou bitcoinu byl v roce 2020 z globálního hlediska bezvýznamný. Vyhlídky na dekarbonizaci těžby bitcoinu v budoucnosti jsou významným příslibem. V závěru studie se uvádí:

„V dlouhodobém horizontu bude intenzita emisí uhlíku bitcoinu klesat, protože vývoj obnovitelných zdrojů pokračuje a země se snaží dekarbonizovat své elektrické sítě.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 146 USD dle KMC.

Závěr

V posledních měsících se často omílala energetická spotřeba a uhlíková stopa těžby bitcoinu a dalších kryptoměn. Exodus těžařů z Číny způsobil větší poptávku po obnovitelných zdrojích. Celou studii Bitcoin Net Zero si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img