Snowden: Čínský zákaz učinil Bitcoin ještě silnějším

5
(5)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Populární informátor Edward Snowden se připojil k lidem, kteří věří, že čínský zákaz Bitcoinu ve finále hlavní kryptoměně prospěje.

Snowden věří, že Čína nevědomě pomohla Bitcoinu

Čínský zákaz je pro Bitcoin dobrý, míní Snowden. Přestože je nejlidnatější země světa proti odvětví kryptoměn téměř deset let, země letos dokázala svůj nepřátelský postoj posunout o krok dále. V květnu zopakovala svůj zákaz, ale také jej zintenzivnila tím, že vyhnala těžaře. V září pak čínská centrální banka a vláda přitvrdila a zákaz se rozšířil také o trestní postih ze strany řady čínských orgánů.

Edward Snowden, snad nejslavnější informátor naší generace, tuto záležitost zvážil. Později naznačil, že tento čínský zákaz „právě udělal Bitcoin silnějším.“ Po jednom z celé řady čínských zákazů podporuje kryptoměny, ale za připomenutí také stojí, že již v roce 2020 napsal:

„Je to poprvé po nějaké době, co mám chuť nakoupit bitcoiny. Ten propad měl příliš velkou paniku a příliš malý důvod.“

Nyní Snowden uvádí:

„Někdy si na to vzpomenu a říkám si, kolik lidí si tehdy koupilo Bitcoin. Vyrostlo to přibližně 10krát, navzdory koordinované globální kampani vlád podkopávající porozumění veřejnosti – a podporu – kryptoměně. Čína to dokonce zakázala, ale Bitcoin to jen posílilo.“

Kdo je Edward Snowden

Narodil se v roce 1983 a v roce 2003 vstoupil do armády, kde si však zlomil obě nohy. Pracoval pro NSA a CIA a setkal se s tím, jak vypadá demokracie v praxi. Odhalil veřejnosti masivní zločin americké vlády proti vlastním lidem a tato vláda se ho za to rozhodla zničit. Je to jako příběh z filmu a ano, film natočen byl (Citizenfour).

Zjednodušeně řečeno promluvil o špehování lidí americkou vládou. Místo, aby následovalo zpovídání úředníků z toho, že tajně špehovali lidi, došlo k tvrdému postihu osoby, která obyvatele o praktikách americké vlády informovala. Snowden je tak politickým uprchlíkem z USA a osobou dokazující smutný fakt, že svoboda není zdaleka ohrožena jen v Číně.

Závěr

Edward Snowden fandí Bitcoinu, byť říká, že by měl lépe chránit soukromí. Pokud jde o zákaz Bitcoinu v Číně, možná trochu překvapivě uvedl, že země hlavní kryptoměně ve skutečnosti pomohla. V případě těžby například došlo k rovnoměrnějšímu rozložení hashrate BTC.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: