Populární informátor Edward Snowden se připojil k lidem, kteří věří, že čínský zákaz Bitcoinu ve finále hlavní kryptoměně prospěje.
Snowden věří, že Čína nevědomě pomohla Bitcoinu
Čínský zákaz je pro Bitcoin dobrý, míní Snowden. Přestože je nejlidnatější země světa proti odvětví kryptoměn téměř deset let, země letos dokázala svůj nepřátelský postoj posunout o krok dále. V květnu zopakovala svůj zákaz, ale také jej zintenzivnila tím, že vyhnala těžaře. V září pak čínská centrální banka a vláda přitvrdila a zákaz se rozšířil také o trestní postih ze strany řady čínských orgánů.
Edward Snowden, snad nejslavnější informátor naší generace, tuto záležitost zvážil. Později naznačil, že tento čínský zákaz „právě udělal Bitcoin silnějším.“ Po jednom z celé řady čínských zákazů podporuje kryptoměny, ale za připomenutí také stojí, že již v roce 2020 napsal:
„Je to poprvé po nějaké době, co mám chuť nakoupit bitcoiny. Ten propad měl příliš velkou paniku a příliš malý důvod.”
Nyní Snowden uvádí:
„Někdy si na to vzpomenu a říkám si, kolik lidí si tehdy koupilo Bitcoin. Vyrostlo to přibližně 10krát, navzdory koordinované globální kampani vlád podkopávající porozumění veřejnosti – a podporu – kryptoměně. Čína to dokonce zakázala, ale Bitcoin to jen posílilo.”
Kdo je Edward Snowden
Narodil se v roce 1983 a v roce 2003 vstoupil do armády, kde si však zlomil obě nohy. Pracoval pro NSA a CIA a setkal se s tím, jak vypadá demokracie v praxi. Odhalil veřejnosti masivní zločin americké vlády proti vlastním lidem a tato vláda se ho za to rozhodla zničit. Je to jako příběh z filmu a ano, film natočen byl (Citizenfour).
Zjednodušeně řečeno promluvil o špehování lidí americkou vládou. Místo, aby následovalo zpovídání úředníků z toho, že tajně špehovali lidi, došlo k tvrdému postihu osoby, která obyvatele o praktikách americké vlády informovala. Snowden je tak politickým uprchlíkem z USA a osobou dokazující smutný fakt, že svoboda není zdaleka ohrožena jen v Číně.
Závěr
Edward Snowden fandí Bitcoinu, byť říká, že by měl lépe chránit soukromí. Pokud jde o zákaz Bitcoinu v Číně, možná trochu překvapivě uvedl, že země hlavní kryptoměně ve skutečnosti pomohla. V případě těžby například došlo k rovnoměrnějšímu rozložení hashrate BTC.
Taky fandím bitcoinu, ale obě moje banky Moneta i Airbank mi blokují platby dokonce už i na Revolut a samozřejmě i na Coinbase. Banky který vládnou světu s pravomocí vytvářet prachy z ničeho a brát si za ně od lidí úrok maj strach abych nepral špinavé peníze…
A zkoušel jsi přes sběrný účet RB?
Tak nakup P2P
zkus FIO banku, CoinMate byl chvili na black listu. Ted to nejak udalali…
Např. Air Bank to blokuje pouze při směně tj. když člověk posílá v korunách, je potřeba poslat eura a projde to. Pokud si to teda pamatuju dobře.
Já si na Revolut z Airbanku posílám kartou peníze každý měsíc a nemám s tím problém.
Tak to zkus ted. Mne to pred mesicem taky fungovalo, ale ted mi to blokne.
Teď jsem si z Airbanku převedl zkušebně litr. Vše úplně bez problémů, jako vždy…Já si ty peníze ale strhávám rovnou v Revolutu, nepřevádím to v Airbanku. Kdybych dal příkaz v Airbank, možná by to banka zatrhla…
Mne to fungovalo pres AB jeste na zacatku zari. Ted uz ne. Ale funguje mi bez problemu ČS.
Můžu potvrdit, že převod Airbank – Revolut (na sběrný účet u Raifky nebo dobítí kartou) – Crypto.com funguje naprosto bez problému. Kolikrát to tam má i ten stejný den.
Z Airbank na Revolut za cca 10 sec