Společnost Kikitrade získala finanční prostředky od britského miliardáře Alana Howarda

0
Kikitrade
Zdroj: Pixabay.com

Společnost Kikitrade, což je asijská investiční platforma pro kryptoměny, dnes oznámila navýšení finančních prostředků o 12 milionů USD díky investici britského miliardáře Alana Howarda, která má urychlit její růst v asijsko-pacifickém regionu.

Kikitrade – krypto pro masy

Podle prohlášení společnosti hodlá startup, který se zaměřuje na drobné investory, využít nový kapitál na vývoj produktů, dodržování předpisů a rozšiřování uživatelské základny v Asii, konkrétně v Austrálii, Hongkongu, na Tchaj-wanu a v jihovýchodní Asii, kde je míra rozšíření kryptoměn výrazně nižší než v USA.

„Cílem společnosti je být vstupní branou pro běžné lidi, aby se o kryptoměnách celkově dozvěděli více a mohli se jich účastnit s co nejnižším stresem.“

-uvedl Allen Ng, spoluzakladatel společnosti Kikitrade.

Dodal, že mezi masovým povědomím a masovým přijetím kryptoměn stále existuje propast a že dostat občany do většího povědomí o kryptu prostřednictvím přístupu zaměřeného na obsah a komunitu by pomohlo konverzi.

„Tento trh je stále v plenkách. Abychom jako odvětví uspěli, musíme být schopni jít šířeji a přesáhnout rámec pouze prvních osvojitelů“

-řekl Ng.

Zdravá úprava

 „Aby byl trh udržitelnější a nadále rostl, potřebujeme takovouto korekci, abychom zabránili přehřátí trhu“

-dodal Ng, podle něhož byla nedávná korekce trhu s kryptoměnami „zdravou“ úpravou.

Také dodal, že pokud je trh šílený, přehřátý, může v určitém okamžiku dojít k ještě prudšímu poklesu, který může zaskočit.

Ng uvedl, že ho zklamal nedávno oznámený návrh Hongkongu vyloučit retailové investory (investory s méně než 8 miliony hongkongských dolarů – 1 milion USD) z obchodování s kryptoměnami, ale řekl, že společnost zůstává v naději, protože „nakonec nemůžete zastavit megatrend“, a řekl, že věří, že hongkongská vláda v určitém okamžiku určitě změní názor a otevře vše zpět i pro retail.

Trocha historie

Kikitrade byl spuštěn ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020. Mezi její investory patří společnost Dragonfly Capital spřízněná se společností Sequoia, blockchainový herní jednorožec Animoca Brands a spoluzakladatel společnosti Ethereum, Joseph Lubin. Startup byl v loňském roce inkubován společností Everest Ventures Group, která se zabývá digitálními aktivy a za níž stojí několik významných rodin a konglomerátů v Asii, včetně jihokorejské rodiny Hanwha, thajské rodiny vlastníků CP Group a tchajwanské rodiny vlastníků Quanta Computer.

Závěr

Další nápad, jak urychlit přijetá kryptoměn masami. Uvidíme, zda nápad tohoto stratupu potká své cíle a prorazí v prostředí, do kterého se vrhá.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře