Buffettova Berkshire Hathaway investuje 500 milionů USD do brazilské digitální banky

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Buffettova společnost Berkshire Hathaway učinila krok, který se, alespoň na první pohled, nezdá být zcela v souladu s odporem slavného investora k digitálním aktivům.

Berkshire Hathaway kupuje podíl v Nubank

500milionová (USD) investice udělá z impéria slavného investora Warrena Buffetta největšího akcionáře v brazilské digitální bance. Samotná banka v prohlášení uvádí, že je největší nezávislá digitální banka na světě.” Dále uvádí:

„Nové kolo je výsledkem hyperrychlého a udržitelného růstu Nubank. Společnost je z hlediska počtu zákazníků největší digitální bankou na světě – právě dosáhla hranice 40 milionů a za prvních pět měsíců roku rostla tempem více než 45 000 nových zákazníků denně.”

Generální ředitel Nubank David Vélez uvedl, že financování pomůže v „demokratizaci přístupu k finančním službám“ v celé Latinské Americe. Podle jeho slov pouze polovina lidí v regionu má bankovní účty, přičemž jen zhruba 21 % používá platební karty.

„Nikdo si nemyslel, že je možné změnit finanční systém, ale vždy jsme byli přesvědčeni, že existuje prostor pro narušení a inovace, a co je důležitější, že zákazníci si zaslouží lepší služby,” dodal Vélez.

Buffett se dlouhodobě štítí Bitcoinu

Bitcoinu se slavný miliardář Warren Buffett skutečně vyhýbá. Dotkl se jej snad jen jednou, když věnoval na charitu BTC, které mu převedl zakladatel kryptoměny Tron Justin Sun na charitativním obědě v roce 2020. O Bitcoinu hovořil jako o hazardním nástroji, nebo ho rovnou přirovnával k jedu na krysy.

Také Charley Munger, místopředseda Buffettovy investiční společnosti Berkshire Hathaway, v minulosti kritizoval digitální měnu, když uvedl, že úspěch bitcoinů je „nechutný.“ Nadnárodní konglomerát však za poslední rok investoval do vícero firem souvisejících s technologiemi, včetně cloudové společnosti Snowflake.

Akcionáři mohou mít jiný názor?

Dalo by se polemizovat, zda akcionáři Berkshire Hathaway ve skutečnosti sdílí názory jejího zakladatele. Nicméně platí, že pokud jde o Bitcoin, zde nějaká zásadní změna nenastala. Zatímco miliardář si zřejmě stojí za názorem, že bitcoiny „v zásadě nemají žádnou hodnotu“ a že nikdy žádný nebude vlastnit, místopředseda Charlie Munger označil krypto jako „užitečné pro únosce a vyděrače.“

Závěr

Ačkoli Buffett kritizuje Bitcoin, jeho investiční společnost Berkshire Hathaway zahlédla potenciál v trhu, na který kryptoměny do jisté míry cílí. Na světě jsou miliardy lidí bez přístupu k bankovním účtům a finančním produktům. Buffettova společnost investovala půl miliardy dolarů do digitální banky, která začala nabízet kreditní karty a digitální bankovní účty v Brazílii, Mexiku a Kolumbii, tedy v některých ze zemí, které jsou proslulé vysokými poplatky a absencí finančních služeb.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img