Buffettův partner miliardář Munger extrémně ostře zkritizoval Bitcoin (BTC)

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Blízký spolupracovník legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta Charlie Munger řekl, že o Bitcoinu, že je v rozporu se zájmy civilizace.

Munger srší kritikou

Pomyslné blesky sršely z očí amerického miliardáře a Buffettova partnera, který právě radikálně zkritizoval nejznámější kryptoměnu Bitcoin. Vývoj okolo Bitcoinu označil za:

„nechutný a v rozporu se zájmy civilizace.”

Takto ostrá slova jsou jen v souladu s jeho dalšími výroky. Munger totiž uvedl:

„Samozřejmě, že nenávidím úspěch Bitcoinu.”

„Nevítam měnu, která je tak užitečná pro únosce, vyděrače a tak dále. Nelíbí se mi ani to, jak se přesouvají miliardy dolarů do rukou někoho, kdo vymyslel nový finanční produkt z ničeho.”

Nepochopení a zášť

Z výroků miliardáře se zdá být zřejmé, že se utápí v nenávisti, kterou mu působí zášť vůči lidem, kteří vydělávají na kryptu. Munger, který je místopředsedou Buffettovy investiční společnosti Berkshire Hathaway, Bitcoin nechápe a kritizuje již delší dobu. Mimo jiné mu vadí jeho vysoká volatilita a nedostatečná regulace. V únoru například uvedl, že cena BTC příliš kolísá na to, aby mohl sloužit jako měna.

Příznivci Bitcoinu mezitím sledují, jak se cena hlavní kryptoměny od začátku roku vyšplhala z méně než 30 tisíc dolarů na maximum až téměř 65 tisíc dolarů. Následná korekce sahala pod 50 tisíc USD a nyní jednotka milovaného i nenáviděného digitálního zlata stojí cca 55 tisíc dolarů.

Ani Warren Buffet, se kterým Munger dlouhodobě spolupracuje, není přiznivcem digitálních měn. Nezměnila to ani charitativní schůzka s Justinem Sunem v lednu 2020, za kterou podnikatel a zakladatel kryptoměny Tron zaplatil neuvěřitelných více než 4,5 mil. dolarů.

Závěr

Spolupracovník legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta Charlie Munger uvedl, že nesnáší úspěch Bitcoinu. Hlavní kryptoměnu velmi ostře zkritizoval a v podstatě naznačil, že všichi uživatelé BTC jsou zločinci. 97letý Munger se tak jednoznačně přidal na stranu největších kritiků Bitcoinu a vyznačil se výroky, jako je i tento:

„..A protože nikdy nekoupím žádné zlato, nikdy nekoupím bitcoiny.”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

“Nelíbí se mi ani to, jak se přesouvají miliardy dolarů do rukou někoho, kdo vymyslel nový finanční produkt z ničeho.”
To je celkem pochopitelné, to se nelíbí nikomu, kdo na tom právě nebohatne. A i když na tom právě bohatne a má alespoň špetku soudnosti, tak musí uznat, že to není fér… Nicméně to bankovní sektor a celá monetární politika taky ne… ale tam to není jednak tak extrémní a druhak je to tam lépe zakamuflované :-)))

Magister peditum

Tohle vyjádření jako by vypadlo z fóra na Novinkách nebo idnes. Ale tam chápu, že spousta lidí nemá z hůry dáno. Ale aby podobné hospodské řeči vedl i takto úspěšný člověk, to je pro mě záhadou.

Lakatoshi

Tam urcite hraje roli i vek.. Spousta techle kdyz to tak reknu “stoletych dedku” (tady to plati doslova) si mysli,ze snedli moudrost sveta,pritom uz ziji ve vlastni bubline.

E15

Prostě názor no. Mně se třeba taky nelíbí, jak se přesouvají miliardy dolarů do rukou někoho, kdo vymyslel DOGECOIN. Sorry jako… A nemyslím si, že bych byl závistivý loser z hovínek.cz. Prostě na tom neshledávám nic pozitivního.

Magister peditum

Samozřejmě, ale spíš narážím na to výrazivo. Kdyby řekl jenom, že mu vadí jeho úspěch, tak prosím.

Pavel

Zdá se, že nenávidí krypto jako takové ale vsadím boty, že až zavedou CBDC, jestli se toho dožije, tak bude slintat blahem nad tím, jak centrální banky ale i represivní složky budou lehce zasahovat do našich životů a určovat naše chování.

spot_img