Buffettův partner miliardář Munger extrémně ostře zkritizoval Bitcoin (BTC)

6
Charlie Munger, Munger

Blízký spolupracovník legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta Charlie Munger řekl, že o Bitcoinu, že je v rozporu se zájmy civilizace.

Munger srší kritikou

Pomyslné blesky sršely z očí amerického miliardáře a Buffettova partnera, který právě radikálně zkritizoval nejznámější kryptoměnu Bitcoin. Vývoj okolo Bitcoinu označil za:

„nechutný a v rozporu se zájmy civilizace.“

Takto ostrá slova jsou jen v souladu s jeho dalšími výroky. Munger totiž uvedl:

„Samozřejmě, že nenávidím úspěch Bitcoinu.“

„Nevítam měnu, která je tak užitečná pro únosce, vyděrače a tak dále. Nelíbí se mi ani to, jak se přesouvají miliardy dolarů do rukou někoho, kdo vymyslel nový finanční produkt z ničeho.“

Nepochopení a zášť

Z výroků miliardáře se zdá být zřejmé, že se utápí v nenávisti, kterou mu působí zášť vůči lidem, kteří vydělávají na kryptu. Munger, který je místopředsedou Buffettovy investiční společnosti Berkshire Hathaway, Bitcoin nechápe a kritizuje již delší dobu. Mimo jiné mu vadí jeho vysoká volatilita a nedostatečná regulace. V únoru například uvedl, že cena BTC příliš kolísá na to, aby mohl sloužit jako měna.

Příznivci Bitcoinu mezitím sledují, jak se cena hlavní kryptoměny od začátku roku vyšplhala z méně než 30 tisíc dolarů na maximum až téměř 65 tisíc dolarů. Následná korekce sahala pod 50 tisíc USD a nyní jednotka milovaného i nenáviděného digitálního zlata stojí cca 55 tisíc dolarů.

Ani Warren Buffet, se kterým Munger dlouhodobě spolupracuje, není přiznivcem digitálních měn. Nezměnila to ani charitativní schůzka s Justinem Sunem v lednu 2020, za kterou podnikatel a zakladatel kryptoměny Tron zaplatil neuvěřitelných více než 4,5 mil. dolarů.

Závěr

Spolupracovník legendárního investora a filantropa Warrena Buffetta Charlie Munger uvedl, že nesnáší úspěch Bitcoinu. Hlavní kryptoměnu velmi ostře zkritizoval a v podstatě naznačil, že všichi uživatelé BTC jsou zločinci. 97letý Munger se tak jednoznačně přidal na stranu největších kritiků Bitcoinu a vyznačil se výroky, jako je i tento:

„..A protože nikdy nekoupím žádné zlato, nikdy nekoupím bitcoiny.“

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře