[Odpolední zprávy] • Antivir Norton360 umožní svým 13 milionům zákazníků těžit Ethereum • a další články

4
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní bylo pro primární kryptoměnu poněkud nezajímavých a pohybovala se povětšinou v rozmezí 36 000 až 37 500 dolarů. Tyto úrovně přišly po víkendovém propadu, kdy se aktivum propadlo pod 33 500 dolarů. Včera však Bitcoin konečně učinil rozhodnější krok, když prorazil nad 37 000 USD. V následujících hodinách býci své úsilí dále zvyšovali a dotlačili BTC až na úroveň kolem 39 000 USD. To se stalo nejvyšší dosaženou cenou pro tuto kryptoměnu od 28. května.

Většina altcoinového trhu, který během víkendu také utrpěl, napodobila zisky Bitcoinu. Poté, co se v neděli Ethereum propadlo pod 2 100 USD, přidalo od té doby více než 700 USD hodnoty. V důsledku toho se druhá největší kryptoměna aktuálně pohybuje nad hranicí 2 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – máme poslední dotyk, vytoužený průraz je tady?

Kryptoměny

Antivir Norton360 umožní svým 13 milionům zákazníků těžit Ethereum

Společnost NortonLifeLock, která se zabývá kybernetickou bezpečností, uvedla na trh nástroj Norton Crypto, který spotřebitelům umožňuje „bezpečně“ těžit kryptoměny prostřednictvím jejich produktu Norton 360.

Od 3. června budou vybraní uživatelé systému 360 vyzváni, aby se zapojili do programu Norton Early Adopter pro těžbu Etherea. Společnost Norton také plánuje v následujících měsících zpřístupnit službu těžby všem svým téměř 13 milionům zákazníků služby 360. Společnost Norton zdůraznila, že její služba umožňuje uživatelům těžit, aniž by museli vypínat svůj antivirový software.

V rozhovoru pro CNN Business společnost Norton poznamenala, že plánuje podporovat těžbu dalších „špičkových kryptoměn, které našim členům umožňují získat nejvyšší odměnu za jejich výpočetní kapacitu“. [2a]

Banky, burzy, firmy

Standard Chartered a BC Group spustí platformu pro obchodování s digitálními aktivy

Inovační jednotka společnosti Standard Chartered, SC Ventures, a společnost BC Technology Group spojily své síly, aby spustily platformu pro obchodování s digitálními aktivy a službu makléřství pro institucionální a firemní klienty v Evropě a Velké Británii. BC Group je mateřskou společností OSL, jediné platformy pro obchodování s digitálními aktivy v Hongkongu, která má licenci od městské Komise pro cenné papíry a futures.

Společný podnik se sídlem ve Velké Británii bude propojovat institucionální obchodníky v Evropě s protistranami napříč trhy a poskytovat přístup k likviditě BTC, ETH a dalších digitálních měn.

Základem podniku bude špičková technologie společnosti OSL pro digitální aktiva, zatímco Standard Chartered přinese svou globální síť, zkušenosti v oblasti makléřských služeb a přístup na evropské trhy. Spuštění iniciativy se očekává ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku až poté, co ji schválí regulační orgány. [3a]

OKEx podporuje protokol Mina, nejlehčí blockchainový protokol všech dob

Globální platforma pro obchodování s kryptoměnami a deriváty OKEx oznámila svůj nejnovější přírůstek na seznamu podporovaných blockchainových projektů. Nejnověji se na něj dostal protokol Mina, nejlehčí blockchainový protokol v oboru. Kótování jeho nativního tokenu MINA bylo spuštěno 1. června 2021 v 00:30 UTC, což bylo poznamenáno spuštěním spotového obchodního páru MINA/USDT.

Protokol Mina je vyvíjen s ohledem na požadavky dApps. Protokol má blockchain o velikosti dvou tweetů – přibližně 22 KB oproti svým protějškům, jejichž průměrná velikost blockchainu se v současnosti počítá na stovky GB a stále roste.

Protokol Mina, který vytvořila společnost O(1) Labs, implementuje pokročilou kryptografii a rekurzivní zk-SNARKy, aby nabídl skutečně decentralizovaný, škálovatelný a bezpečný blockchain schopný sloužit pokročilým potřebám dApps. [3b]

Google zruší zákaz reklam na krypto peněženky a burzy

Společnost Google oznámila, že plánuje zrušit zákaz reklam na krypto peněženky a kryptoburzy, který platil téměř tři roky. Zákaz reklamy na primární nabídky mincí však zůstane zachován i nadále.

V aktualizaci reklamních zásad na hlavní webové stránce společnosti se uvádí, že inzerenti krypto peněženek a burz, kteří se zaměřují na americký trh, musí být registrováni u Financial Crimes Enforcement Network nebo u federálního či státem zřízeného subjektu. Musí také splňovat státní a federální právní požadavky a veškeré reklamy a cílové stránky musí dodržovat reklamní zásady společnosti Google.

Společnost Google ve svém prohlášení uvedla, že tuto změnu provádí proto, aby „lépe odpovídala stávajícím předpisům a požadavkům FinCEN“. [3c]

CBDC, Regulace

Britský úřad FCA prodlužuje dočasný registrační režim pro krypto podniky

Britský úřad Financial Conduct Authority podle své tiskové zprávy z 3. června prodloužil dočasný licenční režim pro krypto podniky, který byl zaveden v prosinci. Stávající společnosti mohou pokračovat v činnosti s dočasnou registrací až do 31. března 2022.

Dohledový orgán tvrdí, že bude moci registrovat krypto firmy, až si bude plně jistý, že jsou v souladu se zákony proti praní špinavých peněz a proti terorismu. Ve svém nejnovějším oznámení FCA varuje, že „značně vysoký počet“ společností nesplňuje standardy pro boj proti praní špinavých peněz. Komise také dodává, že kryptoaktivum je „velmi rizikovou“ investicí. [4a]

Komise pro cenné papíry a burzy chce rozšířit vyšetřování v případu Ripple

Americká Komise pro cenné papíry a burzy žádá federální soudkyni Analisu Torresovou o prodloužení lhůty 60 dnů v případu Ripple.

Agentura již provedla dvě celodenní výpovědi a výslechy svědků. Tvrdí, že potřebuje další čas na osm zbývajících výpovědí. Jak informoval server U.Today, žádá také o nařízení výslechu dalších šesti svědků.

Kromě toho potřebuje regulační orgán více času na získání a přezkoumání dokumentu společnosti Ripple, než se uskuteční výše uvedené výpovědi. Podle názoru SEC je poskytnutí dvouměsíčního prodloužení „nejspravedlivějším a nejefektivnějším způsobem“, jak vyřešit zbývající otázky týkající se zjišťování. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: