Pojede španělský výrobce automobilů SEAT na blockchainu?

5
(1)

Španělský výrobce automobilů SEAT vstoupil do konsorcia společností Alastria, aby se zapojil do vývoje produktů založených na blockchainové technologii.

Společnost Sociedad Española de Automóviles de TurismoSEAT, která byla založena v roce 1950, je největší automobilkou v zemi a od roku 1990 je jejím 100% vlastníkem koncern Volkswagen. Obrat společnosti SEAT dosáhl v roce 2017 rekordní hodnoty 9,552 miliardy EUR (10,878 miliardy dolarů), což je o 11,1 % více než v předchozím roce.

Konsorcium Alastria

Dle zveřejněného oznámení vstoupila společnost SEAT do konsorcia Alastria, které sdružuje více než 70 národních společností. Alastria má ve svých řadách velmi významné hráče, jako jsou například banky BBVA a Banco Santander. Z ostatních velkých společností nemůžeme zapomenout na poskytovatele telekomunikačních služeb firmu Telefónica či energetickou firmu Repsol. Cílem aliance je podporovat rozvoj a vývoj blockchainové technologie.

V rámci této spolupráce plánuje společnost SEAT testovat výhody blockchainu v oblasti financí s cílem zlepšit a optimalizovat stávající procesy a usnadnit řízení dodavatelského řetězce. Prezident SEATu, Luca de Meo se údajně vyjádřil, že:

“…společnost je přesvědčena o obrovském významu technologie blockchain, který tato technologie bude v budoucnosti mít.”

SEAT a Telefónica již začaly společně pracovat na prvním blockchainovém produktu, který bude sledovat jednotlivé automobilové díly v celém dodavatelském řetězci továrny společnosti SEAT ve španělském městě Martorell.

Mohlo by vás zajímat: [Názor] Gaming na blockchainu přítáhne ke kryptoměnám miliony lidí

Blockchain v hledáčku i dalších velkých hráčů automobilového odvětví

SEAT není ani zdaleka první automobilkou, která se o blockchain začala zajímat. Již minulý měsíc podal americký automobilový gigant General Motors (GM) patent na řešení správy dat z autonomních vozidel, který je založen právě na technologii blockchain.

A pokud zůstaneme v Evropě, tak třeba německá automobilka Porsche AG v září minulého roku oznámila, že v příštích pěti letech navýší své investice do začínajících podniků (startupů), které se zaměřují na blockchain, umělou inteligenci (AI) či virtuální a rozšířenou realitu o zhruba 176 milionů dolarů.

Tip redakce: Milionář chce vybudovat blockchain město uprostřed pouště – utopie nebo budoucnost?

Závěr

Je vidět, že technologie blockchain si získává pozornost stále dalších a dalších firem, které si uvědomují jeho potenciál a nesporné výhody. Sluší se připomenout několik zajímavých využití této technologie z poslední doby, kdy například Estonsko využilo blockchain na uložení spotřeby energie v zemi, Gazprom a ruské aerolinky S7 začaly tankovat palivo přes blockchain nebo třeba příklad Německa, které se snaží blockchainem bojovat proti daňovým únikům. Automotive průmysl mi osobně přijde na nasazení blockchainu jako dělaný. Souhlasíte se mnou? A v jakým oblastech byste tuto technologii rádi viděli vy? Budu rád, pokud se podělíte v komentářích pod článkem.

Co číst dále?

Lightning Network – co to je, jak funguje a co přinese kryptoměnám?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Radku, samozřejmě souhlasím a abych pravdu řekl, rád bych viděl nasazení blockchainu ve všech průmyslových odvětvích bez výjimky. Tato zpráva je ve skutečnosti “bombastická”. Uvidíte, jak skvělé bude nakupování produktů, o kterých lze jednoduše zjistit prakticky vše. Základem je samozřejmě finanční řízení výrobních procesů, nicméně i pro zákazníky to bude v nedaleké budoucnosti velmi zajímavé.

Roman

Zdravím všechny
Pořád mi uniká proč všichni pořád opěvují Blockchain, když tato technologie nemá vliv na jejich cenu ani na samotné kryptoměny, byť je na nich postavena, no řekněte sami Seat s pomocí Telefonica se rozhodl použít Blockchan na monitorování historie a výroby vozidla,tedy nepoužije žádný coin a jeho technologii kryptoměn např. jako je Vechain který se právě monitorováním výrobků zabývá, kdyby jo pak by to mělo pro kryptoměny význam, takhle to vypadá že se corporáti klidně bez kryptoměn obejdou, takže žvanění pořád o Blockchainu je o ničem, na druhou stranu musíme se přece vázat na něco pozitivního co na kryptu je, když v současné době to hlavní k čemu kryptoměnový trh slouží je zisk a manipulace velryb s trhem, východisko spatřuji v masovém přijetí a užívání kryptoměn běžnými uživateli, kdyby totiž na konci 2017 a začátkem 2018 velryby a corporáti nebyli tak nenažraný tak by dnes kryptoměny používalo ne 1% ale min 10% lidí na celém světě, a to už je takový množství se kterým jen tak někdo nehne, pokud nemám pravdu vysvětlete mi to, když bude celý svět používat Blockchain ale kryptoměny ne! tak jaký vliv to bude mít na na cenu? podle mne žádný ale hlavně že máme Blockchain když už tak alespoň můžeme oslavovat že ho bez nás využívají jiný, přeju hezký den všem Roman

spot_img