S&P 500 by se podle Wells Fargo mohlo vyšplhat nad 5 500 bodů

4.5
(2)
Jakub Rochlitz
Jakub Rochlitzhttps://www.etoro.com/people/thedividendfund
Jakub je analytik, autor, a zakladatel portfolia The Dividend Fund, kde spravuje aktiva v hodnotě přibližně 400 000€ pro české i zahraniční retailové investory. Specializující se na fundamentální analýzu akcií, Jakub má hlubokou vášeň pro objevování investičních příležitostí a cit pro hodnotu. S lety zkušeností na akciovém trhu sdílí své poznatky a strategie, které pomáhají investorům orientovat se v komplikovaném světě akciového trhu. Skrze své články a sociální sítě poskytuje odborné analýzy, tržní trendy a investiční tipy, které vám pomohou dosáhnout vašich finančních cílů. Sledujte ho pro spolehlivý a střízlivý pohled na trh.

Banka Wells Fargo, jeden z největších hráčů na Wall Street, zvýšila svůj cíl pro index S&P 500 na úroveň 5 535, což je zatím nejvyšší prognóza tohoto roku. Jejich optimistický výhled ovlivňuje několik faktorů, včetně pokračujícího boomu umělé inteligence a snižování úrokových sazeb.

Klíčové faktory růstu indexu S&P 500

Potenciál umělé inteligence: Umělá inteligence nadále žene růst technologických titulů. Velkolepá sedmička v oblasti umělé inteligence značně těží. Růst podle Wells Fargo přesunul pozornost investorů spíše na dlouhodobější ukazatele růstu a ocenění, než tradičnější metriky. Technologické společnosti spojené s umělou inteligencí přispívají stále větším podílem na EPS indexu, což bude podle Wells Fargo pokračovat po celý letošní rok.

Růst EPS: Wells Fargo zvýšila svůj odhad zisku na akcii pro index S&P 500 z 235 dolarů na 242 dolarů. To poukazuje na silnou ziskovost růstových sektorů.

Ekonomické podmínky a snižování sazeb: Wells Fargo předpokládá, že i přes negativní komentáře centrálních bankéřů by snížení úrokových sazeb mohlo ještě letos podpořit akciové trhy. Fed svým oznámením o snížení sazeb již na začátku tohoto roku podnítil rozsáhlé rally. Snížení sazeb zlepší úvěrové náklady pro podniky, což dále podpoří růst zisků a investiční sentiment.

Tržní dynamika: Banka očekává, že v druhé polovině roku 2024 dojde k rozproudění trhů. To bude způsobeno jednak politickou situací podporující fúze a akvizice (M&A), ale také víceletým cyklem uvolňování, který podpoří podstupování rizika. Wells Fargo si myslí, že podmínky jsou stále příznivé pro pokračující růst akcií velkých technologických firem.

Růst HDP: Přestože další revize růstu HDP směrem nahoru jsou podle Wells Fargo nepravděpodobné, zvýšená ziskovost technologických společností by mohla znamenat, že k dalšímu růstu EPS indexu S&P 500 nemusí být zapotřebí silný ekonomický růst.

Investorům banka doporučuje kombinaci akcií utilit a zdravotnictví, které by měly zajistit stabilitu v druhé polovině roku. Taky nabízí expozici vůči růstu, když se ekonomické podmínky stabilizují a úvěrové náklady se zlepší. Wells Fargo předpokládá, že tyto faktory vyženou index S&P 500 do konce letošního roku nad 5 500. Revidovaný cíl představuje potenciál růstu téměř +6,4 %.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img