[Souhrn článků] + Začal soudní proces se Samem Bankman-Friedem

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Začal soudní proces se Samem Bankman-Friedem

Soudní proces s zakladatelem FTX, Samem Bankman-Friedem, začal ostrými obviněními ze strany amerických státních zástupců. Zatímco obhajoba tvrdí, že Bankman-Fried jednal v dobré víře, státní zástupci ho obviňují z lhaní a zneužívání prostředků svých zákazníků. Americké ministerstvo spravedlnosti v úvodním prohlášení tvrdilo, že celé kryptoimperium Bankman-Frieda bylo založeno na podvodu. Obžaloba tvrdí, že Bankman-Fried lhal svým zákazníkům a zneužíval jejich prostředky pro osobní zisk. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Další velké ztráty na akciovém trhu, přijde nyní po propadech oživení?

Akciové trhy v současném týdnu pokračovaly ve velmi hlubokých poklesech. Na velkých akciových indexech jako S&P 500 a Nasdaq to nešlo tolik kurzové pozorovat, ale když se podíváte na sektorová ETF, zjistíte, že úterý a středa se dá zase srovnat s krvavou lázní. 

Krvavá lázeň na akciích | Padne bitcoin letos na 12 000 USD?

Krvavá lázeň na akciovém trhu pokračuje i v tomto týdnu, což znamená, že se tržní psychologie v posledních pár měsících podstatně změnila k horšímu. Ačkoliv je třeba upozornit, že podobná předprodanost většinou vede alespoň k retracementu. Bitcoin je stále pod silným tlakem a jednotlivé růsty jsou opakovaně sraženy. Povede se bitcoinu udržet rostoucí trajektorii, nebo nás naopak v letošním roce čeká hlubší pád?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

VanEck Ethereum Strategy ETF se chystá ke kotaci na CBOE

SEC je stále v procesu schvalování několika spotových fondů obchodovaných s etherem. Jako další uvedla na trh svůj ETH spotový ETF společnost VanEck. Ponese název ETF Ethereum Strategy.

Scénář návratu ceny bitcoinu pod 20 000 USD je stále ve hře

Zatímco jedni analytici předkládají argumenty pro brzký výrazný růst kurzu ceny bitcoinu, tak jiní vidí naopak velmi pravděpodobný scénář pro pokles pod 20 000 USD. Podíváme se dnes na analýzy a možné scénáře, které se přiklánějí k poklesu na tuto úroveň.

Potenciálně nejlepší staking coiny, do kterých lze investovat v roce 2023

Platformy pro staking kryptoměn umožňují uživatelům generovat pasivní příjem jednoduše držením tokenů. Toto je zvláště vhodná strategie pro investory, kteří si chtějí užívat jak výnos, tak kapitálový růst prostřednictvím dlouhodobých investic. V tomto článku vám představujeme dle nás nejlepší staking coiny, které jsou dnes k dispozici. Zejména se zaměříme na návratnost jednotlivých platforem a bezpečnost.

Argentinský prezidentský kandidát chce “hyperinflaci” vyřešit zavedením CBDC

Kandidát na argentinského prezidenta Sergio Massa slíbil, že v případě svého zvolení zavede digitální měnu centrální banky (CBDC). Tímto krokem chce “vyřešit” dlouhodobou inflační krizi v Argentině.

Ministerstvo financí USA v souvislosti s bojem proti fentanylu uvaluje sankce na kryptopeněženky

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí uvalil sankce na krypto peněženky. Ty mají být údajně spojené s jednotlivci a firmami zapojenými do výroby fentanylu.

Binance definitivně končí s podporou BUSD

Populární kryptoměnová burza Binance oznámila svůj plán ukončit všechny výpůjční a úvěrové pozice pro jejich nativní stablecoin BUSD. A to s účinností od 25. října 2023.

Výzkumníci zjistili, že LLM jako ChatGPT vydávají citlivá data i poté, co byla „smazána“

Trio vědců z University of North Carolina v Chapel Hill nedávno zveřejnilo předtiskový výzkum umělé inteligence (AI), který ukazuje, jak obtížné je odstranit citlivá data z velkých jazykových modelů (LLM), jako je ChatGPT společnosti OpenAI a Bard společnosti Google. 

Pět důvodů proč může cena bitcoinu v říjnu překročit 40 000 USD

Začal nám říjen, který má dobrou pověst na pozitivní výkony kurzu ceny bitcoinu. Hned v pondělí se cena odrazila a poskočila skoro o 5 %. Zatímco všichni pomalu sledujeme pokles zpět k 27 000 USD, tak někteří analytici již vidí pokoření letošních dosavadních maxim a růst k 40 000 USD.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img