Pět důvodů proč může cena bitcoinu v říjnu překročit 40 000 USD

4.5
(15)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Začal nám říjen, který má dobrou pověst na pozitivní výkony kurzu ceny bitcoinu. Hned v pondělí se cena odrazila a poskočila skoro o 5 %. Zatímco všichni pomalu sledujeme pokles zpět k 27 000 USD, tak někteří analytici již vidí pokoření letošních dosavadních maxim a růst k 40 000 USD.

Populární analytik Bitbit.BTFD na sociální síti X publikoval pět důvodů proč by cena bitcoinu mohla tento měsíc začít růst. Nejprve začal historickými výkony v říjnu. Ten se často označuje jako Uptober, protože od roku 2018 změna kurzu ani jednou nevykázala pokles. Což samo o sobě přitahuje na trh více lidí, ti nakupují a vlastně tak cenu sami zvyšují.

Dalším důvodem je blížící se snížení základní sazby Fed. Podle posledního dot plot grafu má ke snižování dojít až v příštím roce. Někteří jsou přesvědčení, že k tomu dojde již na lednovém zasedání. Většina si ale stejně myslí, že k tomu dojde až v druhé polovině roku.

Prezidentské volby by mohly zvýšit pozitivní náladu na trhu

Třetím důvodem jsou podle analytika blížící se prezidentské volby ve Spojených státech. Celý rok tak bude plný velkých proslovů, budovatelských vizí a pozitivních zpráv od jednotlivých kandidátů. To by mohlo zvýšit pozitivní náladu na trzích a přivést na kryptoměny další investory. Obvykle bývá volební rok silný pro akciový trh.

Další důvod vidí v blížícím se termínu schválení bitcoinových spotových ETF. I když se Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) snaží termín co nejvíce posunout, tak je velká část trhu přesvědčená o nutném schválení. To by mohlo vyvolat nákupní horečku a pomoci zvýšit cenu. A posledním důvodem pro růst je samozřejmě často opakovaný blížící se halving a s ním spojený pokles nabídky nových tokenů na trhu.

Závěr

Nejsem psycholog a nerozumím chování občanů USA před prezidentskými volbami, ale osobně si nemyslím, že by všechny výše uvedené důvody měly razantně zvýšit kurz ceny bitcoinu již v říjnu. Dovedu si představit, že historické výkony října přitáhnout další obchodníky a že každá zmínka o potenciálním schválení bitcoinových spotových ETF udělá rychlou pumpu vzhůru. Stále si ale musíme opakovat, že králem je tady markoekonomická situace. A tu osobně já tak růžově nevidím.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K

Může, ale nepřekročí.

Felix

Nepřekročí spíš 42k nebo 43k. Já vidím rezistenci až tam. A také 1W ichimoku má vrchol cloudu na 42.

Felix

A yearly a quarterly open jsou na 46k 😄

Macek

Jo no jako vždy překročí

spot_img