Soud v Číně rozhodl, že Bitcoin je majetek – co to pro BTC znamená?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Čínský soud v Hangzhou uznal Bitcoin za ,,virtuální majetek.“ Toto rozhodnutí potvrzuje, že Bitcoin je v Číně legální a jeho držitelé budou ve sporech chráněni právním systémem země. 

Čínské soudnictví nedávno řešilo první oficiální případ porušení práva okolo Bitcoinu. Místní soud tím potvrdil, že čínský právní systém uznává Bitcoin jako ,,virtuální majetek“ s právní ochranou.

Od začátku…

V roce 2013 si jistý (budoucí) žalobce zakoupil 2,675 BTC za 20 000 jüanů (2 900 USD) z obchodu na Taobao, předním čínském online trhu. Tento obchod byl v té době údajně provozován společností Shanghai Technology Company. V roce 2017 se žalobce začal vymáhat svých finančních prostředků, ale místo toho zjistil, že je obchod uzavřen a provozovatele se mu nepodařilo zkontaktovat. Svůj majetek v Bitcoinech tak již nezískal.

Bohužel, v Číně bylo zakázáno obchodování s kryptoměnami. Taobao poté neplnil své auditní povinnosti, což pravděpodobně vedlo k náhlému uzavření obchodu. Nicméně, žalobce žaloval společnost Shanghai Tech. a Taobao za ztrátu 76 000 juanů (11 000 USD). Bohužel ale nebyl schopen prokázat, že Shanghai Tech. byl majitelem obchodu, který Bitcoiny prodával.

Podle soudu navíc Taobao při plnění svých zákonných povinností zjevně neodpovídal za ztráty žalobce. Soud proto tuto žalobu nakonec zamítl.

Důsledky pro Bitcoin

Navzdory tomu, že žalobce tento případ prohrál, místní soud učinil důležité rozhodnutí vůči Bitcoinu. Ačkoliv je vlastnění kryptoměn v zemi legální, tento případ představuje právní precedent pro budoucí rozhodnutí.

„Bitcoin má atributy vlastnictví. Je cenný, vzácný a použitelný. Měli bychom jej tedy uznat jako virtuální majetek podle „Všeobecného občanského zákona.“ Virtuální vlastnictví je právně chráněno zákony Čínské lidové republiky, “

Zprávu publikovaly čínské noviny The Beijing News.

Závěr

Těžba Bitcoinu a jeho obchodování je v zemi stále nelegální. Nicméně pokud jde o uznání zákonnosti vlastnictví digitálního aktiva na jednom z největších trhů, tak tento případ má jistě důležitý historický význam.

Co číst dále?

[Zprávy] • Bitcoin nelze zabít! • Libra vyhledávanější v Číně než v USA • a další novinky dne

Zdroj: cryptoslate.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře