Soud v Číně rozhodl, že Bitcoin je majetek – co to pro BTC znamená?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Čínský soud v Hangzhou uznal Bitcoin za ,,virtuální majetek.” Toto rozhodnutí potvrzuje, že Bitcoin je v Číně legální a jeho držitelé budou ve sporech chráněni právním systémem země. 

Čínské soudnictví nedávno řešilo první oficiální případ porušení práva okolo Bitcoinu. Místní soud tím potvrdil, že čínský právní systém uznává Bitcoin jako ,,virtuální majetek” s právní ochranou.

Od začátku…

V roce 2013 si jistý (budoucí) žalobce zakoupil 2,675 BTC za 20 000 jüanů (2 900 USD) z obchodu na Taobao, předním čínském online trhu. Tento obchod byl v té době údajně provozován společností Shanghai Technology Company. V roce 2017 se žalobce začal vymáhat svých finančních prostředků, ale místo toho zjistil, že je obchod uzavřen a provozovatele se mu nepodařilo zkontaktovat. Svůj majetek v Bitcoinech tak již nezískal.

Bohužel, v Číně bylo zakázáno obchodování s kryptoměnami. Taobao poté neplnil své auditní povinnosti, což pravděpodobně vedlo k náhlému uzavření obchodu. Nicméně, žalobce žaloval společnost Shanghai Tech. a Taobao za ztrátu 76 000 juanů (11 000 USD). Bohužel ale nebyl schopen prokázat, že Shanghai Tech. byl majitelem obchodu, který Bitcoiny prodával.

Podle soudu navíc Taobao při plnění svých zákonných povinností zjevně neodpovídal za ztráty žalobce. Soud proto tuto žalobu nakonec zamítl.

Důsledky pro Bitcoin

Navzdory tomu, že žalobce tento případ prohrál, místní soud učinil důležité rozhodnutí vůči Bitcoinu. Ačkoliv je vlastnění kryptoměn v zemi legální, tento případ představuje právní precedent pro budoucí rozhodnutí.

„Bitcoin má atributy vlastnictví. Je cenný, vzácný a použitelný. Měli bychom jej tedy uznat jako virtuální majetek podle „Všeobecného občanského zákona.“ Virtuální vlastnictví je právně chráněno zákony Čínské lidové republiky, “

Zprávu publikovaly čínské noviny The Beijing News.

Závěr

Těžba Bitcoinu a jeho obchodování je v zemi stále nelegální. Nicméně pokud jde o uznání zákonnosti vlastnictví digitálního aktiva na jednom z největších trhů, tak tento případ má jistě důležitý historický význam.

Co číst dále?

[Zprávy] • Bitcoin nelze zabít! • Libra vyhledávanější v Číně než v USA • a další novinky dne

Zdroj: cryptoslate.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: