Lee se obává, že Trump zakáže Bitcoin a jak s tím souvisí Libra?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Thomas Lee, hlavní analytik Fundstratu se obává, že jeho nejhorší noční můra se stane skutečností a americký prezident Trump „zakáže“ Bitcoin. 

Libra táhne Bitcoin s sebou

Vzhledem k tomu, že jednání amerického Kongresu a Senátu o Libře od Facebooku proběhla v ne příliš pozitivním duchu, zaměřili se členové Trumpovy administrativy i na Bitcoin a kryptoměny jako celek. Během obou slyšení mnozí zákonodárci otevřeně prezentovali svůj názor, že Libra by nikdy neměla být povolena. Ve čtvrtek americký ministr financí Steven Mnuchin způsobil mediální vlny, když řekl CNBC, že americká vláda hodlá zavést „velmi, velmi, silné“ regulace pro kryptoměny.

Přečtěte si zde: USA – senátní slyšení o Libře začalo a Bitcoin padá

Thomas Lee se obává nejhoršího

Zdá se, že hlavní analytik fondu Fundstrat Thomas Lee se obává nejhoršího, protože za poslední tři dny Lee zveřejnil tweety, které naznačují jeho strach z toho, že 5 minut slávy Bitcoinu by mohlo vystavit Bitcoin hněvu prezidenta Trumpa. Podle Leeho je pravděpodobné, že cena Bitcoinu zůstane v současné podobě, dokud se mediální a legislativní zaměření nezaměří na jiné záležitosti.

Mohl by Trump zakázat Bitcoin?

Lee věří, že současné mediální pokrytí Bitcoinu se mění v „příliš dobrou věc“ a doporučil, aby se v souvislosti s Brexitem, obchodní válkou v Číně a otázkami evropských bank objevilo více pozitivních zpráv o Bitcoinu. 13. července Lee tweetoval snímek obrazovky s oficiálním zákazem ze strany USA pro venezuelské Petro. S textem, že stejně tak by mohl Trump zakázat i Bitcoin, což by vedlo pravděpodobně k forku.

Bitcoinu se povedlo po propadu zase zvednout

Navzdory těmto obavám je Lee stále přesvědčen, že nyní je čas investovat do Bitcoinu a ukončil svůj tweet s #BTFD a #cryptowinter. Zajímavé je, že během senátního slyšení Bitcoin pomalu klesl na 9 100 USD, ale v prvních hodinách obchodování ve čtvrtek se BTC opět podařilo přidat a přehoupnout se přes 10 000 dolarů.

Co číst dále?

Vytvořil Bitcoin tento mezinárodní drogový dealer? Uznejte sami!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře