Snaha dostat Bitcoin zpátky nad 10 000 USD zatím selhává, dosáhne letos BTC na ATH?

0
(0)

Zprávy a souhrny

I přes mnoho velkých očekávání a pozitivních informací se zatím býkům nedaří dostat Bitcoin zpátky nad psychologickou hranici 10 000 USD. Po výprodeji z 28.8. 2019 se zatím Bitcoin nevzpamatoval. 

Nové ATH v roce 2019?

Na druhou stranu je takový pokles příležitost k nákupu. Náš analytik očekává růst ceny Bitcoinu v září, podívejte se na jeho rozbor situace. 

Letošní nejvyšší cena BTC byla 13 796 USD. Skew, firma zabývající se průzkumem trhu, nedávno vydala zprávu, podle které je šance BTC překonat své historické ATH v roce 2019 už velmi nízká.

Šance BTC, že v roce 2019 znovu získá hranici 20 000 USD, se snižuje

Analytici společnosti Skew věří, že pravděpodobnost, že do konce roku 2019 budou ceny BTC přes 20 000 USD, je nízká. Existuje podle nich také jen sedmiprocentní šance, že kryptoměna bude obchodovat nad svým historickým maximem v tomto roce, a tato pravděpodobnost s časem klesá.

Růst v říjnu díky ETF ?

Naopak společnost provádějící průzkum trhu uvedla, že říjen může být pro Bitcoin nejpozoruhodnějším měsícem. Ten je spojen s ETF, které budou v říjnu přezkoumány americkou Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC). Kromě toho je SEC povinna učinit rozhodnutí v říjnu, a pokud budou ETF schváleny, mohlo by to pomoci zvýšit cenu BTC.

Bitcoin a hranice 20 000 USD

Cenová zóna 20 000 USD je pro Bitcoin docela významná, protože je nejvyšší, na níž se obchodoval od svého uvedení na trh v roce 2009. Po dosažení psychologické úrovně 10 000 USD v červnu letošního roku existovala vysoká očekávání, že kryptoměna prudce vzroste a dosáhne vyšší ceny, než během svého historického maxima v prosinci 2017.

Bitcoin prudce dosáhl svého maxima tohoto roku 26. června 2019, později však klesl pod 10 000 dolarů.

Bakkt by mohl zvýšit cenu Bitcoinu

Bakkt oznámil 26. srpna 2019, že jeho zákazníci mohou ukládat Bitcoiny na jejich kvalifikované depozitní platformě od 6. září 2019. V rámci úschovy by mohli na trh vstoupit institucionální investoři, kteří by letos mohli vyhnat cenu BTC nad 20 000 dolarů.

Poptávka v politiky nestabilních zemích roste

Navzdory velmi volatilním cenám je poptávka v chudších ekonomikách s represivními měnovými politikami stále obrovská. Jako příklad můžeme uvést Zimbabwe, kde jsou kupující ochotni zaplatit až 600% z globální ceny. Bitcoin tam dosahuje hodnoty až 76 000 dolarů! V Hongkongu, kde političtí demonstranti hledají finanční alternativy, aby se vyhnuli nežádoucí špionáži, se ceny také pohybují mírně nad průměrem.

Závěr

S koncem prázdnin se chystá několik významných událostí, které by mohly výrazně zahýbat s cenou BTC a kryptoměn obecně. Co myslíte, dosáhne díky tomu BTC na ATH? Nebo překročí alespoň hranici 10 000 USD?

Co číst dále?

[Názor] Proč je zbytečné stavět proti sobě Bitcoin a zlato

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: