Jak maximalizovat zisky ze signálů a technických analýz – část druhá

0
(0)

V prvním článku, který se věnuje tomuto tématu jsme si povídali nejen o signálech a technické analýze, ale dotkli jsme se i té fundamentální. Na závěr jsme se zamysleli nad efektivitou technické analýzy a přidali pár dalších detailů. Dnes se podíváme na omezení, jež technická analýza má. Stejně tak na nás čeká otázka, jak vlastně k technické analýze a signálům přistupovat.

Hned na úvod je třeba zopakovat, že smyslem tohoto článku není vás naučit, jak vytvořit správnou technickou analýzu. Stejně tak neočekávejte ani žádné tipy či rady ohledně toho, jakým směrem se trh může vyvíjet. Pokud máte o tento druh informací zájem, vřele vám doporučujeme naši stránku trading11.com.

Tip redakce: Proč se vyplatí zajímat o kryptoměny

Limity technické analýzy

Jak jsme již naznačili, omezení, na která během technické analýzy můžete narazit, je více než dost. Vysoká volatalita, velmi nízká celková tržní kapitalizace anebo množství pump and dump skupin a i samotných kryptoměn, to vše je jen pomyslná špička ledovce. Limitů technické analýzy je však mnohem víc.

Základním předpokladem a doměnkou je, že žádná z událostí jež se stala v minulosti, není 100% zárukou toho, co se stane v budoucnosti. Toto je třeba mít na paměti hlavně v případě, že byste chtěli své investiční rozhodnutí postavit pouze a jen na technické analýze.

Omezení technické analýzy můžeme vnímat i při long-term holdování (dlouhodobém držení kryptoměn). Právě u kryptoměn s obrovským potenciálem, výborným týmem anebo skvělou myšlenkou je fundamentální analýza potřebná k tomu, abychom mohli danou kryptoměnu správně posoudit. A to je právě ten případ, kdy s technickou analýzou narážíme na její limity.

Mohlo by vás zajímat Tři základní pilíře budoucnosti kryptoměn

Co tedy se signály a technickou analýzou dělat?

Při signálech je jedním ze základních pravidel nastavení stop lossu. Zkuste si sami představit situaci, že se signál podařil a máte před očima vidinu velkého zisku. I v případě, že se vám podaří dosáhnout sell target (cíl prodeje), vám nějaký vnitřní hlas našeptává, že jestli budete ještě chvíli hodlovat, tak můžete vydělat ještě více. A právě v době, kdy jste měli prodat, jste kryptoměnu dále drželi a ta začala výrazně padat. Proto je potřeba používat stop loss. Aby i v případě, že jste neprodali tehdy, kdy jste měli (což je také chyba), vás stop loss ochránil od ztráty.

Technická analýza se snaží v mnoha případech odstranit z investování emocionální rozhodování. Tedy vaše emocionální rozhodování, ne ostatních lidí na trhu. Právě proto platí, že pokud už se rozhodnete řídit nějakým signálem nebo technickou analýzou, od samého začátku mějte jasno v tom, co budete dělat. Mimo nastavení stop lossu musíte vědět, kdy přesně chcete prodat (a opravdu to i prodejte). Klidně si nastavte různé varianty a prodávejte po částech (prodej po 25% zisku, další prodej po 50% zisku atd.). Mějte jasno v tom, co máte dělat a toho se držte, předejdete tak rozhodování pod vlivem emocí.

Poslední rada je poměrně jednoduchá a evidentní, ale je třeba ji stále dokola připomínat a řídit se jí. Mimo to, že byste nikdy neměli riskovat peníze, které nejste ochotni ztratit, nikdy neinvestujte všechno do jednoho signálu (do jedné měny). Kryptoměny samotné mohou představovat poměrně značné investorské riziko. Proto investování vašich financí jen do jednoho signálu lze označit za nezodpovědný hazard.

Dovolujeme si doporučit související článek Proč je důležité diverzifikovat

Závěr

Doufáme, že vám tento článek pomohl si ujasnit základní termíny. Uvědomujeme si totiž, že přestože tyto termíny používáme takřka denně, ještě nikdy jsme je pořádně nevysvětlili. Právě proto jsme se rozhodli tento dluh napravit a připravit pro vás tyto dva články. Doufáme, že i vám se tento miniseriál líbil a byl ku pomoci.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem tohoto zajímavého čtení je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img