Senátorka Elizabeth Warrenová požaduje utažení pravidel pro kryptoměnové burzy

0
(0)

Známá bitcoinová kritička, senátorka Elizabeth Warrenová, dává Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) 3 týdny na regulaci krypto trhů.

Toto jsou tři relevantní otázky z posledního dopisu, které čekají na vyjádření SEC:

  • Fungují kryptoměnové burzy spravedlivě, řádně a efektivně?
  • Potřebuje americký krypto prostor dodatečnou ochranu investorů?
  • Měly by Spojené státy koordinovat své úsilí s mezinárodními regulačními opatřeními?

Demokratická senátorka USA, Elizabeth Warrenová, nedávno napsala kritický dopis Garymu Genslerovi, šéfovi americké Komise pro cenné papíry a burzy (US-SEC) ohledně jejích domněnek o chybějících regulačních mezerách v kryptoprostoru. Ve svém dopise píše:

“Tyto regulační mezery ohrožují spotřebitele a investory a podkopávají bezpečnost našich finančních trhů. SEC musí k řešení těchto rizik využít svého plného oprávnění a Kongres musí také zintenzivnit tyto regulační mezery“

V dopise je zmíněno 20denní ultimátum pro Garyho Genslera, aby se vyjádřil k regulačním mezerám a oznámil způsoby, jak kryptoměnové burzy potlačují proces vládních pravidel, nebo je odkládají na pozdější dobu.

Bývalá prezidentská uchazečka, která v současné době předsedá podvýboru pro ekonomickou politiku Senátu USA pro bankovní výbor, zdůraznila důvod svého ultimáta “nedostatkem regulací zdravého rozumu (v kryptoprůmyslu), který nechal běžné investory vystaveny na milost a nemilost manipulátorům a podvodníkům.”

Dodáváme, že senátorka je všeobecně známá jako velká kritička virtuálních měn a v minulosti se na adresu BTC vyjádřila slovy, že jde o

“pouhé aktivum spekulativní povahy, které pravděpodobně skončí špatně.”

Binance a Coinbase ve středu pozornosti

Binance a Coinbase představují dvě největší burzy v USA a je jasné, že tato výzva inklinuje k podněcování SEC k ostrakizaci obou burzovních platforem místo toho, aby je pozvala k jednacímu stolu.

Binance nedávno obdržela ve Velké Británii zákaz poskytovat služby z důvodu nesplnění regulačních požadavků, zatímco Coinbase, která nedávno zaznamenala 1000% nárůst hodnoty v kryptoměnových aktivitách a dosáhla 335 milionů USD v 1. čtvrtletí 2021, se stále snaží na územích, kde působí, plnit regulační požadavky.

Závěr

Podle dostupných informací šéf SEC, Gary Gensler, na toto ultimátum zatím nereagoval. Gensler, který před uvedením do funkce pracoval jako profesor na MIT pro oblast blockchainu, opakovaně vyzýval vládu USA, aby našla způsoby, jak plně a oficiálně integrovat krypto do svého seznamu finančních transakcí. Aktuálně stále existuje mnoho pochybností o možnosti navrhovaného zavedení amerického CBDC jako státem podporované digitální měny. Dá se očekávat, že další dny mohou být pro bitcoiny a celý kryptoprostor dosti hektické.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Ochrana spotřebitelů😀 Jasně že establishmentu se nelíbí rozmach privátních “měn”. Na tom není nic divného. Akorát až postupně prosadí drakonické regulace a btc a další dosednou na svá nová dna, tak si spousta z nich jistě ráda ve slevě nakoupí. A za dalších pár roků bude veřejným prostorem ze stejných pozic a někdy i stejných úst opět znít, jak je blockchain úžasná a inspirující technologie. Postupně se zas bude deregulovat, sentiment zezelená a půjdeme na nová ath, kde i ti dnešní regulátori rádi prodají. A zas nanovo, furt dokola. Jako už tisíce let, co žijeme ve větších pospolitostech, než v kmenech do max pár set lidí. Účel stale stejný, jen ten narativ nutno průběžně obměňovat.

spot_img