Giancarlo: USA se stanou „zapadákovem“ bez CBDC

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý předseda americké CFTC, Chris Giancarlo, v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Cointelegraph prohlásil, jak by mohlo vypadat americké CBDC a jaké výhody by to mělo přinést americkým občanům. 

Koncept digitálního dolaru v USA

Bývalý předseda Komise pro obchodování s komoditami, Chris Giancarlo, před nedávnem poskytl rozhovor na téma digitalizace měnového systému. Ve videu „8 důvodů, proč Spojené státy americké potřebují digitální dolar“ prohlásil:

„Je velmi jasné, že Čína zamýšlí, aby jejich digitální jüan byl nástrojem státního dozoru. Našim novým posláním je zajistit, aby se probudily centrální banky a americký FED. Zákony, volný kapitálový trh, svobodné podnikání, individuální ekonomické soukromí jsou zakořeněny v nové digitální budoucnosti amerického dolaru a nedovolíme, aby se toho ujala Čína.“

Podle Giancarla však závod v CBDC není jen o udržení současných amerických hodnot, ale také o potencionálním odemknutí nových forem inteligentní hodnoty založené na kontraktu pro širší populaci. USA si musí zachovat technologickou převahu.

„Digitální měny umožňují vyřešit starý problém, jak měnu přesunout na různá místa, tj. pohybovat se po celém světě snadno, jako byste mohli poslat textovou zprávu, ale také ji přesunout v čase. Díky chytrým smlouvám můžeme říci, že dnes můžeme naprogramovat své peníze tak, aby v budoucnu šly například k vnoučatům, jakmile například vystudují. Nemůžeme zastavit pokrok technologie, a pokud to včas neuděláte, staneme se zapadákovem. My ve Spojených státech jsme vždy byli otevřeni inovacím a musíme být otevřeni i této inovaci.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 34 156 USD dle KMC.

Závěr

V současné době dominuje v oblasti digitálních měn vydané centrální bankou Čína, která již postupně zavádí přechod na digitální jüan. Spojené státy americké by tak měly vynaložit více úsilí, než tento již rozjetý vlak ujede. Na celý rozhovor pro zpravodajský portál Cointelegraph se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Chose
Hodnocení článku :
     

To se mi nelíbí.. 🙁

Magister peditum

CBDC osobně zrovna za pokrok nepovažuju. Ale centrální bankéři a politici to vidí asi jinak, no.

AjRep

Proti CBDC jou především komerční banky, kterým ten koncept zásadně narušuje jejich současný byznys model. A protože mají nezanedbatelný vliv na politiky a centrální bankéře, tak to zdržují jak jen můžou.

spot_img