Další finanční instituce se rozhodla dát ruce pryč od Binance a neprovádět platby

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Problémy burzy Binance pokračují. Další banky a finanční instituce se přidávají a přestávají povolovat svým zákazníkům vklady na hlavní krypto burzu.

Binance odstřihla další fin. instituce

Strasti kryptoměnové burzy Binace pokračují. Další hráč se rozhodl distancovat od Binance po spoustě negativních titulků kolem burzy v posledních týdnech. Platební společnost Clear Junction po podobných tazích několika bank pozastavila aktivitu spojenou s Binance. Společnost potvrdila, že se k hlavní kryptoburze otočila zády v souvislosti s rozhodnutím britského Úřadu pro finanční chování.

„Clear Junction může potvrdit, že již nebude provádět platby spojené s Binance. Rozhodnutí bylo učiněno v návaznosti na nedávné oznámení Úřadu pro finanční chování, že Binance nemá povoleno provádět žádnou regulovanou činnost ve Velké Británii.“

Největší krypto burza v regulačních problémech

„Banky odmítající krypto jsou jako knihkupectví odmítající internet,“ prohlásil dříve Changpeng Zhao (zakladatel Binance). Bohužel pro krypto burzu však odmítání bank může způsobit značné nepříjemnosti, jak se ukázalo nyní, ale i v předchozích letech.

Financial Conduct Authority (FCA) koncem minulého měsíce rozhodl, že společnost Binance Markets Limited nebo BML musí zastavit své operace ve Velké Británii. V návaznosti na zprávy FCA a další regulační obavy týkající se společnosti Binance pozastavila svým zákazníkům společnost Barclays používání platebních karet pro transakce se společností Binance.

V reakci na tah FCA a odezvu Barclays Binance namítala, že BML je samostatná společnost a zákaz se netýká aktivit samotné burzy Binance a jejích zákazníků. Přesto, že krok Barclays burza kritizovala jako neodůvodněný a pramenící z nepochopení, banku následovaly další, jako je britská pobočka Santander či právě Clear Junction.

Prohlášení Clear Junction zveřejněné Adamem Samsonem rozhodnutí doplnilo takto:

„Rozhodli jsme se pozastavit platby v GBP i v EUR a již nebudeme zprostředkovávat vklady nebo výběry ve prospěch nebo v zastoupení kryptoměnové obchodní platformy. Společnost Clear Junction jedná v plném souladu s předpisy FCA a pokyny ohledně zpracování plateb společnosti Binance.“

Tip: Na webu KryptoHodler.cz si k tématu můžete přečíst, že Bylo zahájeno tažení proti přístupovým bodům do kryptoměny, což říká veteránka z Wall Street

Závěr

Burza Binance, zdaleka největší kryptoměnová burza na světě, čelí regulačním problémům v několika jurisdikcích a některé banky se k ní navíc v poslední době otočily zády. Nejnověji šlo o společnost Clear Junction a není zdaleka jisté, že nebudou následovat i další.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: