CEO Binance: Banky odmítající pracovat s krypto, zaplatí vysokou cenu

0
banker goblin
Zdroj: pixabay.com

Generální ředitel společnosti Binance velmi hlasitě vyjádřil své postoje a názory na kryptoměnový trh. Během včerejšího dne se nechal slyšet, že sám nejspíše podcenil kryptoměny jako DOGE, ETH, BTC a BNB. Dokonce zdůraznil působivý výkon právě DOGE, přestože on sám nedrží žádné množství tohoto meme coinu.

Ovšem to nejdůležitější, o čem se rozhodl mluvit, je odmítání tradičního trhu uzavřít partnerství s kryptoměnovými trhy a důsledcích, které by tato jejich akce mohla mít.

Banky odmítající krypto jsou jako knihkupectví odmítající internet

Ve svém tweetu, který od jeho napsání, olajkovalo již více než padesát tisíc lidí a retweetlo dalších cca dvanáct tisíc (údaj platný v době psaní článku), Changpeng Zhao (zakladatel Binance) krásně trefným, přirovnávajícím způsobem napsal:

„Banky odmítající pracovat s kryptoměnami jsou jako knihkupectví odmítající pracovat s internetem“

Vzhledem k tomu, že poptávka po bitcoinech (BTC) převyšuje poptávku po zlatě a dalších předních akcích, je zřejmé, že velká část světové populace má po bitcoinech hlad. Je však zásadní poznamenat, že struktura bank není tak zcela v souladu s myšlenkami kryptoměn a odtud nejspíše pramení jejich neochota spolupracovat s kryptoměnovými burzami.

Banky a jejich zastaralý obchodní model

Jeden ze sledujících přidal do vlákna pod zmiňovaný tweet velmi trefný komentář:

„Samozřejmě že se bojí, protože většina jejich příjmů je založena na poplatcích. Nyní s příchodem kryptoměn ztratí svůj obchodní model – Too big to fall is a spirit of yesterday

CZ je ve svých názorech obecně objektivně velmi přesný a tvrdí, že banky, stejně jako každý jiný podnik, by mohly zaplatit vysokou cenu za to, že by odmítly upgradovat svůj obchodní model tak, aby vyhovoval současným požadavkům trhu. Ve své odpovědi CZ dodal:

„Podniky, které se drží svých stávajících obchodních modelů, jsou pravděpodobně největším důvodem, proč jejich business selhává.“

Vztah bank a kryptoměnového průmyslu

Vůbec vztah mezi bankami a kryptoměnovým průmyslem nebyl nikdy bezproblémový a prochází více či méně turbulentními obdobími. Například počátkem centrální banka v Nigérii přijala zákaz poskytování finančních služeb kryptoměnovým burzám.

Mezitím společnost NYDIG, která je jednou z předních technologických a finančních společností zabývajících se kryptoměnami, odhalila, že americké banky se více než kdy dříve začínají zajímat o virtuální měny, neboť si jsou velmi dobře vědomy skutečnosti, že mnoho jejich zákazníků převádí fiat měny na burzy za účelem provádění krpytoměnových transakcí. Ve snaze si tyto zákazníky udržet, začínají ve svých názorech polevovat a otvírat se kryptoměnám stále více a více.

Závěr

Je zajímavé sledovat, jak se postupně názory bankovního světa mění a známý výrok: „Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete“ se pomalu stává skutečností. Banky nebudou chtít přijít o příležitost a zisky, které kryptoměny nabízí a jak říká CZ: Ty, které se nepřizpůsobí, za to nejspíše draze zaplatí.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře