CEO Binance: Bitcoin je méně volatilní než akcie Applu a Tesly

0
zdroj:pixabay.com

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao komentoval volatilitu Bitcoinu s tím, že tato největší kryptoměna je pravděpodobně méně volatilní než ceny akcií podobně velkých společností podle tržní kapitalizace, jako jsou Apple a Tesla.

Data z Woobullu ukazují, že 60denní volatilita Bitcoinu neustále od začátku roku 2021 klesá. Údaje z portálu pro investiční výzkum AlphaQuery však ukazují, že ceny akcií společností Tesla a Apple mají ve stejném období stále výrazně nižší 60denní volatilitu.

60denní volatilita BTC, s laskavým svolením Woobull Charts

Šéf Binance v pondělí během rozhovoru pro Bloomberg TV tvrdil, že volatilita přední kryptoměny je podobná jako na akciovém trhu, a dodal:

„Volatilita je všude. Není pro krypto jedinečná.“

Podle Zhaa jsou za volatilitu odpovědni pronásledovatelé výnosů, kteří často nejsou tak oddaní krypto projektům jako skuteční věřící.

„Vždy existuje velké množství lidí, kteří mají mentalitu stáda, než ti, kteří skutečně provádějí seriózní výzkum.“

„Kdykoli se objeví nějaké negativní zprávy, stádo utíká pryč, kdykoli se objeví pozitivní zprávy, pokusí se zase vrhnout dovnitř, a tak způsobí větší volatilitu,“

Uvedl Zhao.

V dubnu navíc Zhao odhalil, že drží téměř 100 % svého čistého jmění v kryptoměnách.

Závěr

Kryptotrh si během pondělí užíval významných zisků, přičemž celková tržní kapitalizace vzrostla od neděle o více než 4,5 %. Z pondělí na úterý se však trh začal malinko otáčet, nyní ale opět roste. Tento výkyv se moc netýká Etherea, které neustále stoupá. Aktuálně se obchoduje za 3360 USD.

Zdá se, že Bitcoin poprvé od poloviny dubna, kdy se nacházel v drobné korekci kolem 50 000 USD, otestuje hranici 60 000 USD.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře