Analytici z Messari kritizují blockchain Binance

0
binance platební analytici
Zdroj: Radek Dintar - kryptomagazin.cz - pexels.com

Výzkumníci z analytické společnosti Messari se zaměřili na Binance Chain kryptoměnové burzy Binance. Analytici varují před hrozící centralizací protokolu. Co dalšího výzkumníci ze společnosti Messari zjistili?

Centralizace Binance a validátory

Kryptoburza Binance patří mezi jednu z nejoblíbenějších kryptoburz na světě. Úspěch zažívá také jejich burzovní token BNB, který zaznamenal v posledních několika dnech významný cenový růst.

Navzdory oslavám výkonosti Binance Coinu (BNB) v letošním roce narůstají také obavy ohledně centralizace ekosystému Binance. Přední analytici společnosti Messari, Ryan Watkins a Wilson Withiam, se zaměřili na centralizace validátorů Binance Smart Chain (BSC).

Dle jeho slov blockchain BSC využívá konsensu autority, kde 21 aktivních validátorů je denně vybíráno společností Binance. Síť je přitom řízena pouze 11 validátory. Další výzkumník společnosti Messari, Wilson Withiam, prohlásil:

„Je těžké nepředpokládat, že každý validátor Binance Chain je nějakým způsoben propojen nebo navázán na Binance. Každý se střídá při tvorbě bloků ve zdánlivě předem stanoveném pořadí. Nezdá se, že by existoval mechanismus, který by určoval, který z nich vytvoří další blok.“

Tvrzení Withiama a Watkinse vyvrátil uživatel Twitteru Earoshthime. Ten prohlásil, že BSC nabízí o něco více než klony DeFi založených na Etherea. Kopírování je podle něj neodmyslitelná součást technologické inovace.

V době psaní článku se cena tokenu BNB pohybuje okolo 547 USD dle KMC.

Závěr

Zpráva společnosti Messari se věnovala kromě blockchainu BSC také výkonnosti tokenu za první čtvrtletí letošního roku. Podle jejich zjištění byla BNB nejvýkonnější kryptoměna v TOP 10 kryptoměnách na světě. Od začátku roku vzrostla kryptoměna o více než 1 500 %. Kapitalizace BNB je aktuálně větší než kapitalizace několika velkých bank.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře