Výsledky Bitcoinu za první čtvrtletí letošního roku

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Messari změřila výkon aktiv na institucionální úrovni za první čtvrtletí letošního roku. Jak dopadla nejdůležitější kryptoměna světa a jak jsou na tom ostatní tradiční aktiva?

Výkonnost aktiv za Q1 2021

Analytická společnost Messari ve své poslední zprávě zkoumala výkon aktiv na institucionální úrovni za 1. čtvrtletí roku 2021. Podle jejich zjištění se nejdůležitější kryptoměna na světě, Bitcoin, jednoznačně umístila na prvním místě.

messari
Zdroj: messari.com

Podle společnosti Messari se Bitcoin za první tři měsíce letošního roku zhodnotil o 103 %. Na druhém místě se umístila ropa, a to se ziskem 26 %. Nejméně výhodným aktivem se však stalo zlato, které ztratilo 10 %.

Bitcoin začal letošní rok s cenou okolo 29 500 US. Od té doby cena BTC výrazně vzrostla a dopomohly tomu také instituce. Například automobilová společnost Tesla nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů.

Na konci března se pohybovala cena BTC okolo 59 000 USD. Oproti bitcoinu zlato pokračovalo v nedostatečné výkonnosti. Od překonání historického maxima ze srpna 2020 drahý kov spadl o několik stovek USD.

Podle několika analytiků by se cena BTC mohla po překonání hranice 60 000 USD vyšplhat do července letošního roku nad magickou hranici 100 000 USD za jednu minci bitcoinu. Údaje naznačují, že toky investorů míří právě k bitcoinu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 63 857 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin již dlouhodobě kraluje tabulkám výkonosti aktiv a v posledních několika letech se stal BTC opakovaně nejvýkonnějším aktivem na světě. Tento článek není investičním poradenstvím. Více informací o vývoji ceny kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách. Celou zprávu společnosti Messari o výkonnosti aktiv v prvním čtvrtletí letošního si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE [1]

Máte-li jakýkoli dotaz ohledně kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: