MicroStrategy se stává první firmou, která bude vyplácet odměny představenstvu v BTC

5
(10)

Zprávy a souhrny

MicroStrategy se stává první americkou společností, která bude členům představenstva vyplácet bonusy místo fiat peněz v bitcoinech (BTC). Zprávu oznámila v neděli na svém Twitter účtu.

„Představenstvo společnosti MicroStrategy je vypláceno v bitcoinech,“ uvádí se ve tweetu. Představenstvo společnosti je soubor vysoce postavených jednotlivců, kteří jsou voleni k zastupování a ochraně zájmů akcionářů a řízení podnikového dohledu.

Odměny v BTC

Na webu společnosti se uvádí, že společnost MicroStrategy má celkem pět členů představenstva včetně nám již dobře známého Michaela Saylora. Dalšími členy jsou Stephen Graham, Jarrod M. Patten, Carl J. Rickertsen a Leslie Rechan. V podání u americké Komise pro cenné papíry (SEC) společnost objasnila, jakým způsobem bude odměny členům představenstva v BTC vyplácet. V upraveném formuláři podání K-8 se uvádí:

 „Do budoucna dostanou ředitelé, kteří nejsou zaměstnanci, veškeré odměny za jejich služby v představenstvu společnosti v bitcoinech místo v hotovosti“

Využijí bitcoinu jako formy kompenzace za služby rady přichází uprostřed „závazku“ společnosti MicroStrategy k Bitcoinu vzhledem k jeho schopnosti sloužit jako úložiště hodnoty, podporované robustní a veřejnou open-source architekturou, která není navázána na svrchovanou měnovou politiku.“

Výše odměn, které budou vyplaceny ředitelům, zůstane nezměněna a bude vyjádřena v USD. V době platby však bude převedena z USD na bitcoiny, které budou následně uloženy do digitálních peněženek jednotlivých ředitelů.

Je to vůbec poprvé, co se společnost v USA (nebo ve světě) rozhodla zaplatit svým členům představenstva místo fiat peněz v bitcoinech. A jak všichni dobře víme, MicroStrategy byla také první významnou firmou, která investovala své finanční prostředky do Bitcoinu (aktuálně má společnost v držení cca 90 000 BTC), což připravilo cestu pro další velké institucionální nákupy společnostem, jako je Tesla, Square či třeba Meitu.

Závěr

Opět zajímavá zpráva a asi nikoho příliš nepřekvapí, že v tom má prsty velký bitcoinový fanoušek a ředitel společnosti Michael Saylor. Cesta byla prošlápnuta a jsem zvědav, kdo bude další firmou, která se rozhodne pro podobný rok. Pár tipů se přímo nabízí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: