12.04.21 Technická analýza BNB/USD – Až do nebes?

0
binance
zdroj: pixabay.com

Po včerejší textové analýze na XRP jsem se dnes rozhodl pokračovat dalším pumpujícím altcoinem, čímž je Binance Coin (BNB). Co se týče Bitcoinu, ve včerejší video analýze jsem vše dostatečně shrnul a stále je analýza aktuální. Tudíž si necháme Bitcoin zase až na zítřek. Nyní se tedy dáme už na BNB, které zase střílí do nebes a nezdá se, že by chtělo dolů. Je na místě být opatrný?

Binance Coin až do nebes?

Musíme si nalít čistého vína a říct si, že BNB je přepumpovaný, až k prasknutí. Pokud tedy hodlujete od doby, kdy cena byla kolem 20 USD, tak musíte plesat radostí. Leč je potřeba si uvědomit, že pumpa z posledních několika měsíců jaksi značí, že se rychle blížíme do finále. U parabolické expanze ovšem v žádném případě nejde dobře odhadnout vrchol.

Beze srandy se můžeme zastavit až na 1 000 USD. Možná se k řečené úrovni ani nedostaneme, kdo ví. Můžeme si být ovšem jistí tím, že až to praskne, BNB může hodně hluboko dropnout. Což se samozřejmě nestane hned, neboť takový proces trvá i několik měsíců. Pojďme si už raději vše ukázat na grafu.

Aktuální situace na 1M TF BNB/USD

BNB

Napřed si tedy ukážeme měsíční graf, který ryze vizualizuje, jak je BNB bez debat přepumpovaný. Máme tu slušnou parabolu, která má vrchol zatím v nedohlednu a skutečně tento stav může ještě relativně dlouho přetrvat. Je to však značné riziko, protože obdobný růst ceny akorát přechází hodně hluboký pád.

Nezáleží na tom, zda se zastavíme nyní nebo na 1 000 USD, či dokonce ještě na vyšší ceně. Je veledůležité si uvědomit, že následný drop může skončit 90% znehodnocením. V rámci posledního medvědího trhu bylo standard, že high cap altcoiny během několika měsíců popadaly v rozmezí 90 – 98 %. Takhle trh s kryptoaktivy jednoduše funguje.

Jednou jste v oblacích a během chvilky padnete až do pekla. Vězte, že dříve nebo později se stejné stane i BNB. Nebuďte tedy hamižní a nesnažte se odhadovat přesný vrchol, protože si můžete být jisti, že se vám to na 99 % nepovede. To platí ovšem i pro shortaře – paraboly jsou nevyzpytatelné a může vás to lehce zlikvidovat. Jinak, co se týče objemů, pravděpodobně zůstanou slušné i tento měsíc. Ale už se určitě nedočkáme únorového bull volume.

Indikátory

Měsíční RSI je v těchto chvílích na neuvěřitelných 98 bodech, což člověk dříve mohl zpozorovat pouze na P&D shitcoinech. Každopádně všechny vyšší časové rámce jsou dost přepálené i s medvědími divergencemi, takže pozor na to. Pouze intraday jsou relativně v pohodě a proto věřím, že má BNB ještě slušnou šanci na velkou hitparádu. Ovšem hodně riskantní hitparádu.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Když přepneme na 4H časový rámec, můžeme vidět, jak kurz BNB velmi pěkně postupuje. Napřed bylo nutné prorazit ze zakresleného symetrického trianglu a následně se dařilo jednu rezistenci za druhou prorážet. Spolu s tím expanze nepřekvapivě akcelerovala a sklon je strmější a strmější.

Co se týče objemů, tak od chvíle, kdy nastal průraz z trianglu, znatelně vzrostly. Tudíž je pohyb up skutečně potvrzený. Technicky tomu nelze vážně nic vytknout a na intraday je to slastný pohled. Nicméně, jestli je sklon expanze dost strmý už i na 4H grafu, markantně roste riziko, že brzy sjedeme po skluzavce.

Vtip je ale v tom, že bull volume i při tom strmém růstu pořád stoupá, takže si na řečenou skluzavku ještě počkáme. Alespoň do doby, kdy přetrvá dostatečná poptávka, která současnou strukturu trhu dokáže podepírat. Jak jsem ale říkal, buďte opatrní, Tyhle struktury mohou jít dolů volným pádem. Nicméně ještě předtím to dost hamižných shortařů donutí nakoupit.

Indikátory

Vývoj na 4H RSI je hodně býčí, ale dost rychle se blížíme k 90 bodům. Jestli trh zůstane takhle dynamický, během několika hodin můžeme očekávat alespoň „malý“ drop. Na MACD je docela bizarní pohled, protože došlo k mnoha bearish crossům, ale všechny byly falešné.

Závěrem

Vím, že je to už docela klišé, ale v těchto chvílích je zásadní nepropadnout hamižnosti. A tím myslím obě strany trhu – býky i medvědy. Jednoduše řečeno, vrchol u podobných struktur nemáte šanci ani přibližně odhadnout. Takže se o to ani nesnažte. S největší pravděpodobností se totiž dost spálíte. Je zásadní, abyste svůj kapitál chránili před takovými šílenostmi.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře