Cardano vs. Polkadot vs. Ethereum, který projekt se stane vítězem?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Rok 2021 se stane klíčovým rokem pro Cardano, Polkadot a Ethereum. Zatímco každý projekt má své opodstatnění, konkurence mezi touto trojicí začíná čím dál více vřít. 

Fáze “Alonzo” bude spuštěna již v srpnu a přinese na Cardano chytré smlouvy. Polkadot dokončuje zavádění parachainů, aby umožnil řízení v rámci řetězce. Ve stejné době Ethereum pracuje na Proof-of-Stake s navrhovaným řešením škálování horizontálních oddílů, které má být dodáno někdy příští rok. Ale který projekt bude nejvíce přijat trhem?

Je to hra s nulovým součtem?

Kryptoměny jsou vrtkavou záležitostí. Pohled zpět do první desítky z prosince 2013 ukazuje seznam převážně neznámých tokenů. Za osm let sedm z deseti upadlo do neznáma, což potvrzuje tvrzení, že většina kryptoměn, dokonce i deset nejlepších, v průběhu času zmizí.

Pokud jde o to, která platforma inteligentních kontraktů se bude i nadále držet v první desítce, generální ředitel IOG Charles Hoskinson se vyjádřil docela filozoficky: “Kdo ví?” A dodal, že to je otázka, o které musí rozhodnout trh. A v každém případě to nemusí být nutně hra s nulovým součtem.

Také upřednostňuje probrat téma z jiného úhlu. Místo toho, aby se podíval na to, která platforma zvítězí, se Hoskinson zaměřuje na aktivní práci při řešení problémů. V tomto smyslu Hoskinson věří, že úspěchem je změna, zejména v rozvojových zemích.

Cardano má významné zastoupení v Africe, což je hlavní rozdíl oproti konkurenci. Hoskinson ve svém projevu k problémům v Africe vyjádřil:

“Lidé v rozvojovém světě jsou podvedeni, protože jejich systémy jsou hrozné. žijí v oblastech, kde převládají Kapitálové kontroly a zkorumpované vlády, nemají stabilní měny, nemají skutečnou bankovní infrastrukturu, žádnou infrastrukturu pro řízení rizik atd., Takže nemohou vytvářet bohatství.“

Hoskinson rovněž uvedl, že je mu jedno, jestli tato infrastruktura poběží na Polkadotu, Ethereu nebo dokonce na Bitcoinu. Cardano však vytvořil, protože nikdo jiný neřešil nerovnost bohatství v globálním měřítku.

Uživatelé stakingu preferují Cardano

Společnost CryptoDiffer pro datovou analytiku tento týden zveřejnila údaje ukazující stav stakingu. Na všech platformách je stakováno téměř 153,5 miliard dolarů, přičemž nejvýznamnějšími jsou Cardano a Polkadot s 28,95 miliardami a 25,43 miliardami.

Mezitím je na Ethereum stakováno pouhých 8,6 miliard dolarů, což představuje 3 % jeho nabídky. Není se čemu divit, v současné době je totiž vyžadováno, aby uživatelé uzamkli své prostředky na dobu neurčitou. Vývojáři očekávají, že výběry budou k dispozici kolem 2. fáze ETH 2.0, což může být o dva roky později.

Cardano je špičková platforma

Závěr

Rok 2021 bude rokem inteligentních blockchainů. Když nepočítáme Tether (USDT), polovina z top 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace je kompatibilní se smart kontrakty a všechny tyto projekty se snaží sesadit současného lídra, Ethereum (ETH). Největší šance mají samozřejmě Cardano a Polkadot. Který z projektů má podle vás největší šanci na úspěch?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img