Jak Cardano může ovládnout smart kontrakty

4.8
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel společnosti IOHK Charles Hoskinson v nedávné řadě příspěvků na Twitteru prohlásil, že kryptoměna má zářnou budoucnost a cenový výhled je velmi býčí. Cardano by se tak dle několika tvrzení mohlo stát předním blockchainem pro chytré kontrakty.

Cardano budoucností chytrých kontraktů

Charles Hoskinson před nedávnem reagoval na Twitteru na negativní tvrzení, že síť neodpovídá průmyslovým standardům. Charles Hoskinson tak jako reakci ve svém příspěvku na sociální síti napsal:

„Cardano je konečně vnímáno jako hrozba pro současný stav a jsme na správné cestě. Zůstaňte  všichni ve střehu. Příštích šest měsíců bude kritických, ale velmi odměňujících“

Toho se okamžitě chytl kryptoměnový investor a projektový poradce, Ran Neuner. Ten ještě dodal Hoskinsonovým komentářům váhu, když napsal:

„Jsem blázen, když si myslím, že Cardano bude největším blockchainem pro chytré kontrakty?“

https://twitter.com/cryptomanran/status/1375495366754381825?s=19

Obě strany předpovídají zářnou budoucnost pro kryptoměnu Cardano a celou její síť. Několik předních osobností uvedlo, že díky aktualizacím bude síť na dobré cestě k tomu, aby se stala silným konkurentem Etherea.

Charles Hoskinson také odhalil, že Alonzo Testnet učiní z Cardana inteligentní smluvní síť. Ta by mohla přijít již v tomto měsíci. Spuštění sítě by tak mohlo vyjít již na letní měsíce. Počítá se spíše se srpnem.

Spolu s nedávnou aktualizací protokolu Mary, která do sítě přinesla mnohé novinky, může Cardano brzy vyzvat Ethereum. Zejména tehdy, když je síť okolo ADA mnohem levnější a rychlejší než samotné Ethereum. Hoskinson také prohlásil, že více než 30 % DApps v síti ETH není decentralizovaných.

V době psaní článku se cena ADA pohybuje okolo 1,19 USD dle KMC.

Závěr

Cardano v posledních několika týdnech výrazně roste a dopomáhají tomu technologičtí nadšenci. Kryptoměna podle mnohých odborníků má šanci na úspěch. Více informací o vývoji ADA se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto

Hoskinson toho napovida

Ales

To i Elon Musk a podívej kam dostal elektromobil, o spacex ani nemvluvím.

Zaraki

Až doženou alespoň Algorand ve vývoji, tak mě vzbuďte. Zatím je to jen řečí a skutek utek…

pietro

Vtip jev tom, že až Cardano realizuje všechny své plány, cena jejich mince bude jinde než dnes..

Vaclav

Mas pravdu az se tak stane pujde to velice rychle. https://dailyhodl.com/2021/04/03/crypto-asset-bringing-new-projects-to-cardano-surges-6300-in-just-three-days/
Cardano a jeho zvyseni ceny je uz jen otazkou casu. V radech mesicu.

Rob

Tak “univerzitní” Algorand patří samozřejmě ke špičce, jenže Cardano má výkonnější PR. Jinak já fandím oběma. Jo a pozor na Ethereum. Je totiž poměrně slušná šance, že zůstane technologickou špičkou v oboru, až dojde k jeho přerodu. To platí nejen pro investory, ale také pro vývojáře. Nejvíce projektů nyní vzniká na Binance Smart chainu. Jakmile Ethereum zlepší problém škálovatelnosti, je potřeba přihlédnout k faktu, že má přibližně 83% dominanci v oblasti DApps (která nyní neustále klesá). Potom je Binance (7%), Tron (2%), EOS (1%) a všichni ostatní jsou pod jedním procentem dominance. Takže Ethereum má našlápnuto a ne že ne. Pouze prochází kritickým obdobím. Kdo zůstane věrný, může být odměněn. Jinak podle mě jsou i lepší projekty na SC, než Ethereum, budoucí Cardano, Binance, Tron nebo EOS… Jenže ono je to i o PR. Podívejte se třeba na Microsoft. Tam je krásně vidět ten paradox. Vždycky produkoval největší srágory, této strategie se drží dodnes a podívejte. Korporace jsou z jejich polofunkčních řešení úplně odvařené. Stejně tak část populace a samozřejmě vývojáři. A nemluvím jen o Windows. Nicméně pragmaticky vzato je Windows suverénně nejhorší operační systém na trhu, ale zato má nejrozsáhlejší základnu špičkových aplikací. Takže není to vždy tak jednoznačné, jak se může zdát.

spot_img