Proč čínský softwarový gigant Meitu kupuje Bitcoin a Ethereum za 40 000 000 USD?

5
(11)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Čínská technologická společnost vyrábějící smartphony a selfie aplikace Meitu prozradila důvody, proč nakupuje Bitcoin a Ethereum za desítky milionů dolarů.

Meitu kupuje krypto

Technologický gigant Meitu prozradil své důvody pro nákup kryptoměn za 40 milionů dolarů. Společnost nakoupila konkrétně 15 000 ETH za 22,1 milionu USD a 379 BTC v hodnotě 17,9 milionů USD. Společnost věří, že jsme na prahu významné technologické změny, kterou přinese blockchainová technologie.

Meitu uvádí, že její představenstvo zastává názor, že:

„Blockchainová technologie má potenciál narušit jak stávající finanční, tak technologický průmysl, podobně jako způsob, jakým mobilní internet narušil PC internet a mnoho dalších offline průmyslových odvětví. Představenstvo se domnívá, že blockchainový průmysl je stále v rané fázi, obdobou odvětví mobilního internetu kolem roku 2005.

Na tomto pozadí je představenstvo přesvědčeno, že kryptoměny mají dostatečný prostor pro zhodnocení ceny a přidělení části svých rezerv do kryptoměn může také sloužit jako diverzifikace pro držení hotovosti (která je vystavena tlaku na snížení hodnoty kvůli agresivnímu zvyšování nabídky peněz centrálními bankami globálně)…“

Ethereum

Dosud jsme poměrně často slýchali o tom, jak společnosti nakupují Bitcoin. Ať už šlo o Teslu, Micro Strategy či další korporátní investory, málokdy se stalo, že by některá velká společnost sáhla po altcoinech. Meitu však vložila více než 50 % do Etherea.

Společnostu k tomu uvádí, že koupila ETH v rámci přípravy svých plánů na vstup do blockchainového průmyslu. Výrobce selfie aplikací poznamenává, že zkoumá, jak začlenit technologii blockchain do svých zámořských podniků a zároveň najít projekty založené na blockchainu pro potenciální investice.

„Nákup Etheru je proto logickou přípravou na obě iniciativy, protože zakoupený Ether by se stal gas rezervou [na poplatky] pro potenciální dAPP(s), které v budoucnu spotřebujeme, a zároveň by se používal jako protihodnota pro investice do projektů založených na blockchainu…“

Bitcoin

Co se týče krále kryptoměn, společnost Meitu věří, že má vlastnosti, díky nimž je nadřazený zlatu jako uchovávateli hodnoty. Bitcoin podle ní plní „několik funkcí, které mu umožňují být dobrým alternativním úložištěm hodnoty.”

Konkrétně uvádí, že oceňuje tyto vlastnosti BTC:

„..Omezená zásoba, jeho směnitelnost za nekryté peníze nebo zboží a služby, přenositelnost a jeho potenciál působit jako efektivní zajištění proti znehodnocení nekryté měny kvůli agresivnímu nárůstu nabídky peněz centrálními bankami na celém světě. Některé z těchto funkcí potenciálně dokonce činí Bitcoin nadřazenou formou jiných alternativních úložišť hodnoty, jako je zlato, drahé kámeny a nemovitosti.

Jelikož jde o alternativní uchovatel hodnoty, jeho cena je primárně funkcí budoucí poptávky, která je poháněna konsensem investorů a široké veřejnosti.“

Závěr

Čínský softwarový gigant Meitu uvedl, že investoval do Bitcoinu, aby se ochránil před inflací. Dokonce podle něj může být lepší než zlato, byť současně připouští, že budoucí cena závisí na důvěře a poptávce investorů. Kromě něj jako jedna z mála společností zvařejnila, že nakupuje Ethereum. Celková investice společnosti do kryptoměn činí 40 mil. dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img