Sapphire vyrobil 16GB Radeon RX 570, věří v návrat GPU těžby

1
grin-radeon-rx-potter

Výnosy z těžby z kryptoměn jsou momentálně velmi nízké, u někoho nulové nebo dokonce i záporné. Zdá se však, že firmě Sapphire je to jedno. Sapphire připravila novou verzi Radeonu RX 570 s pamětí 16 GB a to speciálně pro těžaře (minery).

Sapphire také podporuje nový projekt (kryptoměnu) Grin a implementaci MimbleWimble blockchain protokolu. Grin lze brát jako „anonymní“, což znamená, že se zaměřuje na bezpečné a anonymní transakce a údajně řeší některé slabiny existujících kryptoměn. Kryptoměnu založil Harry Potter a vše odkazuje právě na něj. Bude konkurovat Satoshimu, kterého nikdo nikdy nespatřil?

RX 570 16GB je ideální pro Grin

Viceprezident globálního marketingu společnosti Saphire, Adrian Thompson dokonce zveřejnil příspěvek, ve kterém upozorňuje na potenciál kryptoměny Grin. A to je v podstatě celý důvod, proč Sapphire vytváří tuto novou kartu.

Grin má k dispozici dva algoritmy proof-of-work, včetně primárního algoritmu ASIC Friendly (AF) nazvaného Cuckatoo a sekundárního algoritmu ASIC Resistant (AR) nazvaného Cuckaroo. Výnosnost každého algoritmu se bude časem měnit, avšak počáteční fáze bude upřednostňovat algoritmus AR Cuckaroo.

Mohlo by vás zajímat: Těžba zlata spotřebuje až 20x víc energie než těžba Bitcoinu

Grin je zaměřen na paměť

Na rozdíl od Bitcoinu, který vyžaduje obrovský výkon, jsou algoritmy Grin údajně vázány hlavně na paměť. AF Cuckatoo algoritmus může vyžadovat kolem 11 GB paměti, GPU-přátelský Cuckaroo může potřebovat více než 5.5 GB.

To je nejspíše důvod, proč Radeon RX 570 přichází právě s 16 GB paměti. Mnoho high-end karet s takto velkými pamětmi stojí majlant. Nová karta Radeon má být cenově dostupná volba pro těžaře kryptoměny Grin. Sapphire říká, že nadcházející 16GB karta má dostatek paměti, aby rozjela oba algoritmy Grinu najednou.

Sapphire 16GB RX570 by se měl prodávat za třetinu ceny konkurenčních 16GB karet určených pro profesionální aplikace.

„Nová RX570 je stroj pro tisk peněz“, píše Thompson.

Co číst dále:

Lightning Network – co to je, jak funguje a co přinese kryptoměnám?

Zdroj:
hardwarezone.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

dalsi kryptomena, ktera je k prdu, cim vice novych kryptomen, tim horsi, akorat se nahlodava uz tak spatny trh…