Samsung představuje kryptopeněženku a úložiště na novém smartphonu S22

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jihokorejský elektronický gigant Samsung představil svůj nejnovější vlajkový smartphone, který je nabitý krypto funkcemi.

Technologický gigant oznámil Samsung Wallet na své virtuální akci „Unpacked 2022“, na které byl také odhalen nový smartphone Galaxy S22 Ultra.

Peněženka bude schopna „přistupovat a prozkoumávat složité digitální produkty“, jako jsou kryptoměny. Může také bezpečně ukládat osobní identifikace, jako jsou studentské průkazy, řidičské průkazy a státní průkazy, plus digitální klíče od domu nebo auta, kreditní a debetní karty, palubní vstupenky a záznamy o očkování.

Bezpečná platební peněženka bude fungovat s vlastní platební platformou společnosti Samsung Pay. Zabezpečení zajišťuje platforma Samsung Knox Vault, která šifruje citlivé informace a blockchainové klíče a izoluje je od hlavního operačního systému telefonu.

Samsung zvyšuje konkurenci Apple

Nová peněženka je přímou konkurencí s Apple Wallet, která také bezpečně uchovává citlivá osobní data. Samsung je však o krok napřed tím, že umožňuje ukládání a platby krypto  aktiv, zatímco Apple nikoli.

V oznámení společnosti Samsung z 10. února však bylo jen velmi málo informací o kryptografických funkcích, podporovaných tokenech a systému ukládání aktiv.

Dne 8. února společnost Apple oznámila vylepšení svého vlastního systému Apple Pay s plány na zavedení „platby klepnutím“ na iPhone.

Tato funkce nabídne bezkontaktní platební funkce obchodníkům po celých Spojených státech, ale neexistuje žádná podpora pro kryptoměny, protože technologický gigant k nim zůstává skeptický.

Do Metaverse

Samsung představil svá nová zařízení Galaxy ve virtuálním prostoru Samsung 837X v Decentraland Metaversu. Více než 100 000 uživatelů se zúčastnilo virtuální akce, kde si také mohli předobjednat nové prémiové smartphony.

Společnost debutovala v Metaversu otevřením své vlajkové lodi 837 ve spolupráci s Decentralandem na začátku ledna. V té době firma uvedla, že „je to jedno z největších převzetí pozemků značky v historii Decentralandu“.

Samsung také udělal kroky a vstoupil na scénu nezaměnitelných tokenů (NFT). Televizní řada společnosti pro rok 2022 bude nativně podporovat NFT, což zákazníkům umožní nakupovat kryptografické umění přímo prostřednictvím platformy na jejích chytrých televizorech.

Závěr

Samsung svým inovativním přístupem míří vysoko. V srpnu bylo oznámeno, že pilotní program pro digitální měny jihokorejské centrální banky bude integrován do vlajkových lodí Samsungu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img