Rusko zabaví retailové vklady, pokud sankce zajdou příliš daleko

3.5
(11)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V případě tvrdých západních sankcí při invazi ruských sil na Ukrajinu by maloobchodní zákazníci mohli riskovat ztrátu svých úspor.

Podle člena komunistické strany země a místopředsedy výboru Dumy pro hospodářskou politiku Nikolaje Arefjeva by ruské úspory mohly být zabaveny v reakci na sankce proti zemi.

Ruská vláda může potenciálně zabavit vklady lidí v hodnotě asi 60 bilionů rublů (750 miliard dolarů), pokud se západní státy rozhodnou zablokovat všechny ruské zahraniční fondy, řekl Arefiev v pondělí v rozhovoru pro místní zpravodajskou agenturu News.ru.

„Pokud budou všechny zahraniční fondy zablokovány, vláda nebude mít jinou možnost, než zabavit všechny vklady obyvatelstva, neboli 60 bilionů rublů, aby situaci vyřešila,“

Uvedl úředník s tím, že Rusko uchovává přes 640 miliard dolarů. Jedná se o zlaté a devizové rezervy v zahraničí.

Zmínil také, že potenciální sankce proti Rusku zahrnují možné odpojení od SWIFT a devizové zákazy.

Sankce pro největší ruské banky

Ruský prezident Vladimir Putin oficiálně oznámil speciální vojenskou operaci na Ukrajině, která by mohla uvalit sankce na největší ruské banky, včetně státem podporovaných bank, jako jsou Sberbank a VTB.

Podle místních zpráv Sberbank ve čtvrtek večer omylem prohlásila, že byla zařazena na seznam sankcí Spojených států, ale následně toto oznámení odstranila s tvrzením, že prohlášení bylo nepravdivé a bylo způsobeno „zhroucením webu“.

V době psaní tohoto článku se na webu Sberbank píše, že banka a všechny její systémy fungují normálně, přičemž klienti a právnické osoby mají přístup ke svým prostředkům a službám v plném rozsahu.

„Jsme připraveni na jakýkoli vývoj situace a zpracovali jsme scénáře, které zaručí ochranu prostředků, majetku a zájmů našich klientů a zajistí řádný chod všech našich funkcí,“

Píše se v oznámení.

Balaji Srinivasan, krypto investor a bývalý technologický ředitel Coinbase, uvedl, že ministerstvo vyhrožovalo kybernetickou válkou se západem:

Nejnovější zprávy přicházejí v době, kdy ruský rubl klesá na historické minimum vůči americkému dolaru, přičemž indexy rostou až na 115 rublů. Podle místních zpráv Sberbank ve čtvrtek nabízela svým klientům nákup dolarů za 100 rublů.

USD/RUB 30denní graf. Zdroj: TradingView

Rusko vs. Ukrajina – České firmy se předhánějí, kdo Ukrajině více pomůže

Závěr

Nejnovější události spustily masivní dopad na ruský akciový trh a trhy s kryptoměnami, přičemž bitcoin (BTC) poprvé od června 2021 krátce klesl pod 35 000 $. Celková tržní kapitalizace se poprvé od srpna loňského roku propadla pod 1,7 bilionu dolarů.

Podle Sama Bankmana-Frieda, generálního ředitele kryptoměnové burzy FTX, krypto a akciové trhy „platí za válku“.

Pokud by skutečně došlo k odstřižení od SWIFT, přejde Rusko na kryptoměny?

Rusko-ukrajinský konflikt: Přehled toho, co by měli vědět kryptoinvestoři

Trhy prudce padají Rusko spustilo na Ukrajině válku

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Blah

„NENECHTE SE MÝLIT, NA TYTO SANKCE BUDEME DŮRAZNĚ REAGOVAT, NE NUTNĚ SYMETRICKY, ALE REAKCE BUDE DOBŘE NASTAVENA A NEOVLIVNÍ SPOJENÉ STÁTY.“

Význam té věty v originále je přesně opačný :/

Mikael613

To nesedi no😁 akoze rusko zareaguje na usa a zareaguje tak ze usa sa to nedotkne no to uz hej😄 uz len z logiky to je cele zle a preklad uz ani neriesim..

Poslední editace 1 rok před přes Mikael613
bkf1

Už jsem tady na to NĚKOLIKRÁT upozorňoval, že bez nějaké základnější znalosti angličtiny překlady z Google Translatoru NELZE automaticky publikovat. Google Translator je jen pomocník, NE překladatel. Já myslím že tohle není web typu “Franta s Kájou píšou o vaření” nebo “Jančin blogÝsek” apod., tak by to mělo mít nějakou ÚROVEŇ.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Vojtech

Není opačný, vážně. Will not fail to affect znamená “neselže v dopadu” na US.

vlk

“bitcoin (BTC) poprvé od června 2021 krátce klesl pod 35 000 $”, to asi ne, že.

Stach

Jsem s Ruskem,nikdo na světě nezlomí Rusko.

ivosna1

Jsem proti Rusku, nenávidím ruské Hitlerčíky, jsem i proti tobě, posránku vlezdoprdelisto ruský…

Magister peditum

Bacha, už se pohybuješ na tenké hranici kolaborace!

Hugo

Měl by si ho naprášit, že ?

Jája
Hodnocení článku :
     

Bitcoin byl pod 35000USD i v lednu 2022

Roman

No tak je zabavte,alespoň vás sejmou vaši vlastní lidé za to že jste rozpoutali válku a oni přišli o peníze.
Jenže vy to podáte tak,že za to může zlý Západ a Ukrajinští nacisté tvl…

Jana

Přesně tak ukamenuje ho jeho vlastní lid!!!! Doufám že skončí jako Hitler, ale on je srac nemá na to odvahu. Je zalezlej někde v nore Hitler byl alespoň v boji se svýma vojákama tadyten je zalezlej z..d jeden!!!!!

Jarda

Kdepak jsi slyšela že byl Hitler v boji s vojákama?? Tvl. Co hulíš dej mi taky.

Jaromir

Ať si strčí ruble do predele

Radim

To nasere člověk má našetřeno na účtu a puťa si bude financovat válku za pěnize lidu!

spot_img