24.02.22 Technická analýza BTC/USD – na prahu paniky

4.2
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) se již blíží k úrovním, kde v lednu nastal odraz, jež kurz dostal až nad S/R level 42 000 USD. Čili zatím nedochází k žádným vyloženě panickým výprodejům, ale dovolil bych si tvrdit, že jsme na hranici paniky. Ze zjevných důvodů jde ruský trh volným pádem ke dnu, americký trh též akceleruje pokles.

Určitě nechci jakkoliv strašit, ale mám obavu, aby nedošlo k podobné situaci jako v březnu 2020. Pokud by se něco obdobného zopakovalo, znamenalo by to pro bitcoin pád klidně až k 19 000 USD. Možná níž, a to jedním vrzem. Psychologie trhu se hrozně těžko odhaduje.

Risk-on a Risk-off – jak poznat sentiment trhu a proč je to užitečné?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin tedy definitivně prolomil S/R level 37 000 USD. Kurz následně pozitivně reagoval na point of control objemového profilu. Což je samozřejmě dobrá zpráva, protože víme, že tam jsou pořád nakupující. Respektive jsou v blízkosti 30 000 USD, a čím níž cena půjde, tím víc by jich tam mělo být.

BTC

Čili se pořád nic nemění a předpokládáme, že těch zhruba 30 000 USD otestujeme. Jak jsem mnohokrát upozorňoval, je zde masivní supportní konfluence. Proto by za „normálních“ okolností mělo dojít k odrazu. Respektive by měli být nakupující schopni cenu zde udržet.

Nikdo ovšem nevidíme do budoucnosti. Konkrétně nevíme, jak se geopolitická situace může ještě vyostřit. A hlavně netušíme, jaká bude psychologická odezva. Pokud vznikne nějaká šílená panika, jako tomu bylo v březnu 2020, i masivní konfluence může lehce padnout.

Ruská Sberbank dnes klesla o zhruba 50 % (polovina propadu byla během půl hodiny vykoupena), díky čemuž bylo P/E pod 1 bod. Podobná panika může nastat i na ostatních trzích.

Závěrem

Vzhledem k tomu, že je dnes večer stream, větší podrobnosti si necháme až na to. Přece jenom máme během streamu mnohem více času. Uvidíme, jak se to dnes vyvrbí. Možná se k těm 30 000 USD dostaneme už dnes, protože pre-market amerického akciového trhu moc dobře nevypadá.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

HOT NEWS: Trhy prudce padají Rusko spustilo na Ukrajině válku

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

🇺🇦

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Právě proto že tam je ta silná uroveň bude tam stát spousta lidí. Pro velryby se nic nemění oni pád na 20k měsíc nebo dva možná i půl roku ústojí budou vědět že to po odrazu úplně bez problémů vylítne k 50k hned a poté ještě výše. Ale hejlove jim to zase kolem 25 vysypou …klasika

LHTS

🇺🇦 Zdravim hrdinne obrance Ukrajiny! Zemre mnoho nevinnych lidi a odpovedne je jednoznacne Rusko a jeho teritorialni apetit. 🇺🇦
Ale uprimne, tahle akce byla pripravovana roky a Rusko porad jeste nesundalo svoje geopoliticke bryle (Srovnejte s moznosti vystavby vojenskych zakladen pobliz cinskych, americkych brehu … ).
Neznal jsem obsah Minskych dohod, ale cela ta operace dava smysl a logiku. Rusku chce, mimo jine, zamezit vstupu Ukrajiny do NATO a EU (nedodrzeni Minskych dohod ze strany Ukrajiny).
Bude to zle, nebot cile prezident Putin rekl jednoznacne: Demilitarizace Ukrajiny (zniceni jejich armady + infrastruktury – obnoveni bude trvat tak 15 let) bude nejakou dobu trvat a tezko se tohoto zasadni cile bude chtit vzdat.
Implikace do vsech trhu (crypto nevyjimaje) je jasna. Otazkou zustava zmena fundamentu BTC (zlato od vcerejsiho dne posililo o 2 procenta). Po nejake dobe se mohou investori zacit chtit ukryvat v digitalnim zlate.

David

Řeš prosim te krypto, popisuješ jen jednu stránku mince….

LHTS

tomu nerozumim, jakou? muzete to rozvest, prosim? IMHO v tom prispevku je crypto zahrnuto 🙂

Poslední editace 2 let před přes LHTS
David

Druhá strana je jednoducha:
– Rus potrebuje nárazníkové pásmo a jelikoz ho NATO stále tlaci do kouta prislo to co prislo. Posledni co potrebuji je Ukrajina v NATO a jejich základny s jadernými hlavicemi 5 minut na dostrel od Moskvy. Viz. Karibská krize, přečtěte si jak amikum vadila Ruska základna na Kubě a co tomu předcházelo.
– precedent Kosovo, kdy Kosovsti Albánci se chteli odtrhnout od Srbska presne jak ty dve republiky od Ukrajiny. Co bylo dal asi nemusim psat, bombardování Srbů bez mandátu OSN, dnes je tam největší základna USA v Evropě.
– bohuzel kdyz dva delaji totéž neni to totéž.
– na závěr chci rict ze neschvaluji žádný konflikt, je to hra mocných, trpí a chudnou jen nevinní.

Jen mi vadi ten jednostranný pohled na věc, bez kontextu…

LHTS

odpovim strucne: geopoliticke bryle = naraznikove pasmo, zakladny = (Srovnejte s moznosti …. ), o precedentu Kosova jsem psal nekolikrat v diskusi, zrejme jste tu novackem

Petr 2

Tady tuhle ? Je třeba lidem otevřít oči…
A za druhé tohle k trhům patří jen ten důvod obrovských propadu se co pár let mění. Takže je to v plánu dle mého…

LHTS

Zdravim, jak jste tam dal ten obrazek? primy odkaz uz nefunguje, objevi se “comment image”. 🙂

Petr 2

Zdravim, pod tabulkou vstup do diskuze mam na pravé straně, ikonu obrázku a navede mně to přímo do galerie.

Standa

Internetem se znovu šíří mapa údajných základen USA kolem Ruska.

Mapa je ovšem hoax. Asi není překvapením, že je předělávkou této mapy v ruštině:

Z mapy lze vyčíst, že USA má základny v zemích Skandinávie. Ve skutečnosti zde USA nemá jedinou vojenskou základnu ani jediného vojáka. Je pravdou, že čas od času se ve Skandinávii či státech Pobaltí uskuteční cvičení NATO i za účasti vojáků USA, nastálo tam ovšem nemají jediného vojáka. Podle mapy to také vypadá, že USA mají vojáky v Bulharsku. I to je nesmysl. Na skutečné rozmístění vojáků USA se můžete podívat zde. Suverénně nejvíce jich mají v Německu. Přítomnost vojáků USA v Německu je nepřetržitá už od 2. světové války. K tomu je nutné dodat, že do spojení NSR a NDR měla Rudá armáda v NDR statisíce vojáků a desítky základen.

Mapa také líčí jako údajnou agresi vůči Rusku vojenské základny v Tichomoří nebo na Aljašce. Autor zapomíná, že Aljaška je územím USA a nutno dodat, že mnoho základen není vojenského, ale vědeckého charakteru. Územím USA jsou i ostrovy v Tichomoří, například ostrovy Severní Mariany, Wake Island nebo Havajské ostrovy. Federativní státy Mikronésie je federativní republika a suverénní stát ve volném společenství se Spojenými státy americkými, podobně jako Marshallovy ostrovy. Tyto země nezávislost vyhlásily vcelku nedávno a USA zodpovídá za obranu těchto malých ostrovních států. Vyčítat USA, že mají vojenské základny na svém území nebo na územích, kterédonedávna patřily USA, je poněkud hloupé

David

Podívej se kde za posledních 30 let válčil Rus a kde Amik. Asi to bude stacit….

Miko2012

To se mi nezdá, že mají USA základny, či přítomnost v Kazachstánu. Vždyť nedávno tam Rusové všimli…. To by asi byla jiná válka. No, takže objektivita tohoto snimku je zrejme nulová.

Miko2012

Opr. RUSOVÉ VTRHLI…

LHTS

editor by to mel odstranit, jde o fake.

LHTS

pokud je to hoax, tak byste to mel smazat nebo dementovat, staci rici, napisi editorovi.

Gaspaccho

BTC je pro fajnsmekry digitální zlato a tak na něj koukají..takoví ti typičtí hodleri. Podle mě ale spotovou cenu začali určovat finanční instituce a pro ty to není nic víc než Fin. asset, který optimalizují k zisku stejně jako jiná aktiva. Proto je podle mě důležité pro nás, krátkodobé obchodníky na krypto koukat jako na rizikovy instrument bez jasného fundamentu, snad jen risk on/off.
Btw myslím, že Rusko to možná v hlavě mělo roky, ale rozhodnutí padlo loni na podzim. Plyn a ropa nahoře, takže věděli, že to ufinancuji a protože očekávali sankce a tím pádem také pád rublů, začali syslit (nenáviděné) dolary. Viz výkaz rozvahy pěti největších ruských bank za listopad a hlavně prosinec.
🇺🇦

LHTS

Proto mluvim o mozne zmene fundamentu na BTC. Ta cenova reakce BTC na vpad Ruska nebyla az tak jednoznacna… Kazdopadne to neni cenove dno.

Poslední editace 2 let před přes LHTS
MatejS

Ahoj, mám dotaz do pranice. Myslíte si, že by odstřižení ruska od SWIFTu mohlo znamenat větší potenciální význam pro DeFi a ty kryptoměny, které umožňují rychlé a laciné (a anonymní a bezpečné) finanční transakce?

LHTS

ANO

Jožo Koumes

…do pranice… k panice pro panice? No dávno nejsem krypto ani burzaaspol. panic, ale kolikrát si myslím, že vím úplný prd. Stále mě něco překvapuje a moje psychika je ještě horší, než když jsem byl tím panicem (kryptopanicem) 🙂 Na tu otázku: myslím, že ano.

Fantom

Nevím, spíše tipuji tu čínskou CBDC. Je zde ale zajímavější otázka. Proč svět neodstřihl Rusko od SWIFTu hned? Podle interpretací západních médií je situace černobílá – Rusko je agresor a není co řešit. Jak jsem psal již dříve, skutečnou pravdu se nikdy nedozvíme a média jen tvoří mediální obraz a vytvářejí veřejné mínění. V Rusku je propaganda samozřejmě naprosto opačná než na Západě. Překvapivá je změna postoje Číny, dříve trvala na garantovaných hranicích Ukrajiny… . Důvod proč zatím nedošlo k odstřihnutí Ruska od SWIFTu může být i to, že opravdu mocní lidé na Západě vědí jaká je skutečnost a hrají s Ruskem svoje hry. Nezbývá než vyjádřit obdiv nad úspěchem západních/amerických zpravodajských služeb, kterým se podařilo dříve nemyslitelné – vyprovokovat Putina k tak zásadnímu kroku. Ten nyní hraje o všechno a je velmi pravděpodobné že tuhle hru prohraje. Je možné, že svoji roli sehrál i jeho zdravodní stav (??). O co konkrétně velkým hráčům mezinárodní politiky jde se nikdy nedozvíme – dávám k zamyšlení včerejší komentář Donalda Trumpa, který nejdříve pochválil Putina za chytrý postoj v konfliktu – přesun ruských vojsk na území kontrolované separatisty. Přitom právě Donald Trupm byl hlavním odpůrcem plynovodu NS2 a byl první kdo kvůli němu uvalil sankce, až tak silná je plynařská lobby v USA. Jedinou věcí, kterou si můžeme být naprosto jisti je to, že na životech obyčejných Ukrajinců naprosto nikomu z mocných lidí ať už v Rusku nebo na Západě vůbec nezáleží. Ukrajina jim byla dobrá jen na dodávky zbraní za veliké peníze (jaké to asi muselo způsobit státní zadlužení?) a k vyprovokování konfliktu, reálnou pomoc očekávat nemůže, jen prázdné proklamace. Další vývoj situace může být velmi dramatický, dá se očekávat podněcování občanských protestů v Rusku které může v konečném důsledku znamenat blížící se konec Putinovy vlády. Zásadní otázkou ale bude, kdo se může dostat k moci po něm. Aby to nebyl ještě někdo horší 🙁 Případně, co ještě může Putin udělat než se moci vzdá 🙁 🙁

Poslední editace 2 let před přes Fantom
LHTS

Nemecko zariznuti SWIFTU nepodpori, UK na to tlaci.. (buh vi proc?) – dalsi ze stripku proc si Rusko dela co chce – naprosta nekoordinovanost, slabost zapadu. Meli to mit preci dopredu pripravene, to snad neni tak tezke ne?. Rusko se zariznutim pocita. (proto to vyjadreni “na SWIFT vam sere bily tesak” – parafraze. Sazim take na digitalni Juan, pripadne na “clearing BTC”. Nicmene se bude vice vyuzivat DeFi (pujcky urcite) i jine digitalni meny.
Rusko (Putin) s velkou pravdepodobnosti dosahne svych cilu (vyhraje) a Putin zustane u moci. Dnes rano se jasne ukazalo, kdo vladne Rusku (oligarchove to urcite nejsou – co by mel businessman z nastupujiciho chaosu?).
Rusko vyuzilo neustavajici degradace moci zapadu (reseni Kosova – precedens,lhostejnost vuci Gruzii, Krymu – politika apeasmentu, blamaz v Afganistanu a posledni kapkou bylo vyjadreni Trumpa – jak je vubec mozne v demokraticke zemi zvolit neco takoveho? Ano je, diky vlade penez – a proto jsme tam kde jsme.

Fantom

Nedivím se Německu – mají důležité obchodní vztahy s Ruskem a taková věc by poškodila jejich ekonomiku. Británie s Ruskem ekonomicky provázaná není a tak jí to nevadí. Jistě tak i vycházejí vstříc přání USA. Já se obávám politické nestability v Rusku. Kdyby došlo ke svržení Putina tak nevíme kdo ho nahradí. Za všeobecného jásotu by se mohl moci ujmout někdo ještě horší nebo ta úplně nejhorší varianta – občanská válka. Snad se situace uklidní.

LHTS

No nevim, tady by ekonomicka provazanost nemeckych firem mela jit stranou. Ukrajina byla (geopoliticky) pro Evropu podobne jako pro Rusko, naraznikovym pasmem. No a dnes uz neni, kdo ji nahradi?

Poslední editace 2 let před přes LHTS
Libor

No, pri odstavení Ruska od swiftu ako zaplatia nemecké firmy za dodávku ruských energií a surovín ? V hotovosti, zlatým tehlami ? Boli by sami proti sebe, a mali by na výber : buď žiadny dovoz energií z Ruska, alebo alternatívne drahšie riešenie od iného dodávateľa, ktorá im ani nepokryje celé energetické potreby.

AjRep

Ano, Němci se tomu tvrdě brání. Ale zablokování Nord Streamu se bránili taky, a nakonec povolili, tak uvidíme.
Krypto to nemůže nahradit v žádném případě, nemá na to zatím dost velký objem.

LHTS

Krypto to samozrejme muze nahradit. Nema momentalne tak velkou kapitalizaci, ale to se preci muze zmenit. Staci, kdyz se zvysi cena krypta / snizi cena fiatu (moonboys budou mit radost 🙂 )

LHTS

vzdyt je to zminovane vyse, myslite, ze to nemaji promyslene po tech silackych vyjadrenich?

Vojtech

Ano. USA zneužili UA pro své cíle – rozklad RU v rozsahu podobném počátku 90. let, který jim plně vyhovoval – big business. Nepochybuji o tom minimálně od posledniho fóra v Davosu. Nicméně RU zneužívali UA do Majdanu také – byť akcent byl trochu jiný ( a zneužívají ji i nadále, o tom aktuálně jistě není pochyb). G. W. Bush však celou tu hru s UA v roce 2008 posunul na úplně jiný level pozváním země do NATO (a EU zase do EU). Mezi námi pochybuji, že ten napad byl z jeho hlavy…. K vyostření situace v RU postupně dojde. Snad ne k rozpadu (obrovský jaderný arzenál). Putin je rozhodně po psychické stránce aktuálně v pokročilé fázi dekompenzace. Nikoliv však do té míry, že by byla vážně ohrožena integrita jeho osobnosti – projevy z posledních dní jsem pečlivě studoval. Každopádně za hlavní faktory jeho stupňující se dekompenzace (chcete-li “vyvedení z míry”) považuji jeho postupné upadání v čím dál větší samotu a progredující deterioraci v důsledku stárnutí – zvýrazňují se tak čím dál více premorbidní rysy jeho osobnosti a vliv traumatizujicich zkušeností. Bude čím dál víc impulzivní v rozhodování (oslabování exekutivních fcí) a čím dál méně v kontaktu s “realitou”. Je tedy čím dál pravděpodobnější, že se ho pokusí odstavit. Do přímé vojenské konfrontace s NATO však nepůjde. Jen se velmi pravděpodobně ukáže, že z dlouhodobého hlediska se s důsledky intervence RU v UA přepočítal. Každopádně v první řadě tuto po dekády záměrně rozvíjenou “hru s UA” v první řadě odnesou (a již dlouho odnáší) obyčejní Ukrajinci. Je mi jich moc líto…

LHTS

Dobre rano, na zacatku prispevku zminujete (opravnene) zneuziti UA ze strany zapadu (EU, NATO, Majdan – urcite pomohly zapadni rozvedky) a nasledne zpochynujete “obranu” Ruska (v dnesni dobe samozrejme neadekvatnimi prostredky – jsme preci v 21. stoleti). Dukazem je preci bezprecedentni poruseni smluv ze strany USA, Ruska ohledne dohody o bezjaderne Ukrajine.
Take jsem si vsiml jiste “nervozity” u prezidenta Putina viz. vyrok ruskeho velvyslance ve Svedsku:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/putin-kasle-na-vase-sankce-tvrdi-rusky-velvyslanec-40387018

Z tohoto vyroku (tak jak ho vnimam) je “citit” pohrdani a nenavist a tento vyrok byl pro me posledni kapkou, kdy jsem uveril v moznost napadeni Ukrajiny.

Dalsi otazkou – davam k diskusi je: “Jakou odckovaci latkou je prezident Putin ockovan proti covidu?” . Z meho okoli ve velke mire zaznamenavam informace ohledne ZMENY CHOVANI u prislusnych rodinnych clenu.

Kazdopadne se domnivam, ze prezident Putin je fyzicky i psychycky naprosto fit a presne vi, co dela. O jeho nahrazeni podle mne nemuze byt rec. Lepsiho “cara” Rusko nemelo.

AjRep

ježiš, to jsou blbosti ..

LHTS

ma smysl takovy prispevek v diskusi cist, pripadne komentovat?

petr3

Teď se trochu projevuje rozdíl zlata a BTC – fyzické zlato je nelikvidní záležitost, krypto právě naopak. Likvidita kryptu dává obří náskok v době konjunktury, ale táhne ho dolů v okamžiku paniky.

LHTS

to uz davno neplati. (fakticky)

petr3

Vím že poměr papírového/fyzického zlata je 10/1 nebo i víc, ale i pro ten papír je tam pořád ten kus kovu za ním. Chová se prostě jinak.

LHTS

Ano chova se jinak. Podobnost zlata a digitalniho zlata je pouze ve vlastnosti uchovatele hodnoty (zvlast pro zle casy). Tim to konci. Srovnejte napr. naklady na presun zlata a digitalniho zlata z USA do Australie v hodnote 1mld. dolaru. Pokrok / nove technologie – blockchain se neda zastavit.

Mikael613

Myslim si ze vsetci nevieme nic su to len odhady naslepo alebo len co si domyslame na pozadi ako ked niekto posuva svoj nazor na rast a pad trhu… Nesuhlasim s politikou usa ci zapadu ale ani ruska. A ked niekto hovori ze rusi su nenavideny len koli mediam a prezentovaniu cierneho ruska sa kruto mylia… Je to aj o tom ze kazdy sa chce mat lepsie, pohodlnejsie a byt financne nezavisly preto prisli ludia do akcii a krypta. Rusko si za svoj upadok moze spolovice samo. Je to najvacsi stat/krajina a nebyt nerastnych surovin po nich ani pes nestekne. Kto uz pouziva mimo ich krajiny rubel ako sa postavili emiraty a ako rusko? To nie je len zavolat ludi na biznis ukazat im prehliadku moskvy petrohradu a dalej nic.. A tymto smerom idu ludia ze su viac orientovani na zapad lebo chcem sa mat tak ako sa maju oni a nie ako vychodne staty korupcia mafia oligarchovia rozkradacky upadok.. Nic proti rusom ci vychodu mozno sme tu vsetci fajn ludia ale nase rezimy a elity nas len zmykaju oni si chcu uzivat dovolenky, zahranicne vily kupovat si veci zo zapadu na zakazku a nasej chudobe by najradsej vsetko zobrali aby ani nikde nesla a nic nevidela a aby si pripadali ako je nam dobre a ako je mimo krajiny zle aj ked je to opak ale ovecky na volby treba..Takze ano hoc aku politiku ma Usa radsej by som zil tam ako vRusku.

Poslední editace 2 let před přes Mikael613
Mikael613

Nvm kto dal minus ale stahuj sa na vychod👌😁

LHTS

Test

Poslední editace 2 let před přes LHTS
Michal

dobre ty. :DDD

LHTS

zkousel jse ty primo zobrazitelne obrazky … 🙂 (primy odkaz uz nefunguje, maji jiny diskusni engine)

spot_img