Trhy prudce padají Rusko spustilo na Ukrajině válku

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Ve čtvrtek v časných ranních hodinách došlo k eskalaci situace na rusko-ukrajinské hranici a v reakci na to se hlavní třídy aktiv po celém světě, včetně kryptoměn, prudce propadly. Naopak výrazně vzrostly ceny zlata a rostou také ceny ropy.

Rusko se tak rozhodlo rozpoutat válku a aktuálně válčí na celém ukrajinském území.

Internetem se šíří videa leteckých útoků a výbuchů z různých částí země.

Pozorovatelé začali konflikt charakterizovat jako “válku”. Moskva pozastavila obchodování na ruských akciových trzích a světové burzy se v současné době propadají, protože přízrak války se stává realitou.

Zdroj: Liveuamap.com

Západ Ruské kroky odsoudil a chystá další sankce. Americký prezident Joe Biden na dnešek svolal zasedání představitelů G7.

kovanda

V době psaní článku už došlo k vymazání $ 425.12M z celkové tržní kapitalizace kryptoměn.

cmc

V současné době se Bitcoin obchoduje za 35 296 dolarů, což představuje denní pokles o 8,85 %, přestože se včera vyšplhal až na 39 000 dolarů. Ethereum se na druhé straně odrazilo zpět na 2 323 USD poté, co ztratilo 12,68 % své hodnoty. Nejvíce zasaženy byly další kryptoměny jako Cardano, XRP, LINK, NEAR, DOGE a AVAX, které za méně než 5 hodin ztratily přes 15 %. Celosvětová tržní kapitalizace kryptoměn se za posledních 24 hodin rovněž snížila o 10,1 % a dosahuje hodnoty 1,6 bilionu dolarů.

Ruský útok odsoudil i spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin:

“Velmi mě rozrušilo Putinovo rozhodnutí vzdát se možnosti mírového řešení sporu s Ukrajinou a místo toho přejít k válce. Buterin napsal na Twitteru v ruštině po zprávě, že Putin zahájil plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. “Je to zločin proti ukrajinskému a ruskému lidu. Chci všem popřát bezpečnost, i když vím, že žádná bezpečnost nebude. Sláva Ukrajině.”

Ceny komodit naopak prudce rostou. Za poslední zhruba dva týdny zdražila troyská unce zlata skoro o 5000 Kč. Cena zemního plynu raketově roste.

kovanda
Zdroj: Twitter.com

Informace ze zákulisí

Pokud si myslíte, že celé Rusko tuto Putinovu invazi schvaluje, opak je nejspíše pravdou. Dle našich informací je na Putina vyvíjen tlak z řad ruských generálů a elit, aby invazi okamžitě ukončil. Mladí lidé v Rusku se obávají, že se před nimi celý svět uzavře a ze situace jsou nešťastní. Celé to tak teoreticky může ještě skončit velkými neshodami přímo v Rusku.

Jaký názor máte na situaci vy? Dejte si také pozor, finanční trhy nyní nebudou zcela stabilní a to včetně kryptoměn.

Zdroje:
Kurzy.cz, Twitter.com, U.today, Forbes.com, Zycrypto.com,

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Zrovna si to vymažte 🙂

https://kryptomagazin.cz/hot-news-trhy-prudce-padaji-po-zahajeni-utoku-na-ukrajinu/?fbclid=IwAR0SFBn51daeb78YiGAHXt2AXXsekLcY4blMtRi3Qzy1Vt7HiZE-Z6z7EAo

bo jako nasdílet něco z twitteru co je akorát z počítačové hry 😀

Dariusz Matuszyński

Díky za upozornění

Mikael613

😁😁😁

Reklama: