Rusko-ukrajinský konflikt: Přehled toho, co by měli vědět kryptoinvestoři

3.9
(8)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V době, kdy Ukrajina hlásí napadení země, Rusko prohlásilo, že provádí “speciální vojenskou operaci”. Vzhledem k tomu, že civilisté na Ukrajině slyší výbuchy, je však svět v pohotovosti a kryptoinvestoři si kladou otázku, zda tento konflikt vykrvácí jejich portfolia. Co byste tedy měli vědět?

Rusko a trhy hluboko na rudém území

V době tisku se bitcoin (BTC) propadl pod hranici 35 000 dolarů a obchodoval se za 34 777,65 dolaru. Stalo se tak poté, co se královská mince za posledních 24 hodin propadla o 8,50 % a za poslední týden ztratila 20,30 % své hodnoty. Ethereum (ETH) mezitím se prodával za 2 343,95 USD poté, co jen za posledních 24 hodin ztratil 11,89 % své hodnoty.

Při posledním sčítání ukazoval Bitcoin Fear and Greed Index, že se trh nachází ve stavu extrémního strachu.

Analýza dat z platforem sociálních médií, kterou provedla společnost Santiment, navíc ukázala, že ačkoli altcoiny také sklouzávají do červených čísel, nezdá se, že by investoři chtěli prohlásit, že se chystají “koupit pokles”. Santiment to přisuzuje FUD a naznačuje, že by to mohlo být dobré znamení pro býčí obchodníky, protože medvědi by nemuseli táhnout dno ještě níže.

Na druhou stranu Coinglass ukázal, že dochází k silným likvidacím, přičemž jen za poslední 4 hodiny bylo zlikvidováno přibližně 416,70 milionu USD. Navíc byly zlikvidovány i BTC v hodnotě 74,57 milionu dolarů a ETH v hodnotě 73,54 milionu dolarů.

To ale není všechno. Obchodníci sledují akciový trh, protože index S&P500 také zaznamenal pokles. Vzhledem k rostoucí korelaci bitcoinu s pohybem technologických akcií je to pro analytiky rozhodně oblast, která je znepokojuje.

V neposlední řadě ethereum zaznamenalo prudký nárůst poplatků za gas, když Nansen poznamenal, že v jednu chvíli činil medián poplatků za gas 435 gwei. V době tisku se však pohyboval poblíž hranice 200 gwei.

Medián ceny gas | Zdroj: Nansen.ai

Oddělení osoby od protokolu

Vše řečeno a učiněno, decentralizované odvětví neznamená, že jeho hlavní hráči jsou odtrženi od reality. Zakladatel etherea Vitalik Buterin totiž odsoudil ruskou administrativu a vyjádřil podporu Ukrajině. Buterin na Twitteru v ruštině uvedl,

“Velmi mě rozrušilo Putinovo rozhodnutí vzdát se možnosti mírového řešení sporu s Ukrajinou a místo toho přejít k válce. Je to zločin proti ukrajinskému a ruskému lidu. Chci všem popřát bezpečí, i když vím, že žádné bezpečí nebude. Sláva Ukrajině.”

V angličtině dodal,

“Připomeňme si, že se jedná o tzv: “Ethereum je neutrální, ale já ne.”

Závěr

To, co se dnes ráno stalo, je strašné a odsouzeníhodné. Umírají i nevinní lidé a to je něco, co by se nikdy nemělo odpustit. Přidejte se pro více obsahu také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img