Průvodce pro začátečníky: Jak zajistit své kryptografické portfolio (3. díl)

5
(4)

Kryptoměnový trh nabírá na obrátkách a mnoho nových investorů do něj v poslední době vstoupilo, či se na tento krok chystá. Nejen jim je načase připomenout, že k minimalizaci rizik mohou využít celou řadu strategií.

Vítejte u závěřečeného dílu našeho mini-seriálu o zajištění v kryproměnách.

Tvorba portfolia

Konstrukce portfolia je dalším důležitým aspektem řízení rizik. Volba toho, jaká aktiva nakoupit a v jakém množství, může mít velký vliv na celkovou úroveň rizika portfolia. Je důležité zvážit výši investic do kryptoaktiv v porovnání s ostatními aktivy a spořicími účty. Kromě toho je naprosto zásadní součástí řízení rizika výběr správných kryptoprojektů, do kterých investovat. Podobně pro ty, kteří obchodují s aktivy, je důležité rozlišovat podíl portfolia, který lze aktivně použít k obchodování.

Obecně platí, že je vhodné zvážit tržní kapitalizaci jednotlivých aktiv v portfoliu. I když jsou hlavní kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum, volatilní, jsou považovány za méně rizikové než mnohé projekty s nižší kapitalizací, protože jsou výrazně likvidnější. Projekty s nižší tržní kapitalizací však mohou přinést i vyšší výnosy. Sestavení portfolia nakonec závisí na ochotě riskovat, finančních cílech a časových horizontech každého jednotlivce. Historické údaje ukazují, že investice do projektů s vyšší tržní kapitalizací bývá v dlouhém časovém horizontu výnosná.

Alokace portfolia se týká také různých typů aktiv. Letošní exploze NFT přinesla mnoha sběratelům, kteří se trhu účastnili, velké výnosy, ale NFT jsou méně likvidní než většina ostatních kryptografických tokenů. NFT nejsou zaměnitelné, zatímco aktiva jako Bitcoin a Ethereum se na všech burzách obchodují za téměř stejnou cenu. To může také ztížit nalezení kupce za stanovenou cenu, když zájem na trhu opadne. Vzhledem k tomu, že NFT jsou nově vznikající technologií, je investování do nich stále velmi rizikové.

Nákup opcí

Opce jsou typem derivátového kontraktu, který dává kupujícím možnost koupit (nebo prodat) aktivum za stanovenou cenu a prodejní opce mohou být účinným způsobem zajištění rizika. Prodejní opce nabízejí právo prodat aktivum za stanovenou cenu ve stanoveném časovém rámci. To umožňuje investorům chránit své portfolio v případě poklesu trhu.

Naopak kupní opce nabízejí příležitost nakoupit v budoucnu dané aktivum za stanovenou cenu a jsou vlastně druhem dlouhé sázky. Pokud investor v případě poklesu předčasně vybere zisky, držení kupních opcí mu může umožnit opětovný nákup za určitou cenu, pokud se domnívá, že trh v budoucnu pravděpodobně vzroste.

Opce jsou složitým produktem, který se doporučuje pouze pokročilým obchodníkům a investorům, ale uživatelům mohou přinést lukrativní výnosy.

Závěr

Investování do kryptoměn může nabídnout obrovské výnosy. Historicky krypto nabízí nadstandardní potenciál růstu, kterému se nevyrovná žádné jiné aktivum na světě. V zásadě však platí, že větší potenciální odměna je také spojena s větším rizikem. Využití různých zajišťovacích strategií může pomoci minimalizovat riziko a zvýšit odměny, které tento prostor nabízí. Hodně štěstí na kryptoměnovém trhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img