Ekonomická nejistota podporuje na Srí Lance zájem o kryptoměny

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ve světě panující ekonomická nejistota způsobená pandemií koronaviru vyvolala také zvýšený zájem o kryptoměny. Výjimkou se nestal ani ostrovní stát Srí Lanka, kde panuje v posledním roce masivní zájem o Bitcoin a další kryptoměny.

Zájem o kryptoměny

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii, Srí Lanka, zažívá za poslední rok obří nárůst nováčků, kteří se zajímají o kryptoměny. Zatímco mnoho investorů na ostrově je přitahováno příslibem rychlých zisků, jiní jsou otřeseni ekonomickou devastací způsobené pandemií koronaviru Covid-19.

Celkově kryptoměnový průmysl zůstává na Srí Lance neregulovaný, ačkoli je nákup digitálních aktiv pomocí kreditních karet podle tamních zákonů o směně cizích měn zakázán. Investoři tak hledají různé způsoby.

Většina kryptoměnových investorů ze Srí Lanky tak našla útočiště na kryptoměnové burze Paxful nebo v uzavřených skupinách na sociálních sítích. Společnost Paxful zaznamenala mezi dubnem 2020 a dubnem 2021 730% nárůst objemu obchodování.

Ředitel komunikace ve společnosti Paxful, Danny Stagg se k nárůstu objemu obchodování na Srí Lance vyjádřil:

„Průměrný měsíční objem v roce 2021 je trojnásobek toho, co jsme mohli vidět v roce 2020. Objem obchodování zaznamenaný na Paxful na Srí Lance v prvních třech měsících letošního roku již překonal celkový objem obchodovaný v roce 2020. Podobné trendy zaznamenala řada dalších rozvíjejících se trhů“

Srí Lanka se snaží zotavit z dopadu dlouhotrvajících výluk způsobený pandemií Covid-19. Omezení turismu způsobilo vážné problém. Za minulý rok vykázal ostrovní stát nejhorší hospodářský pokles za posledních 73 let. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 237 USD dle KMC.

Závěr

Podobný jev jako na Srí Lance můžeme vidět i u ostatních zemí, jako je Nigérie, Brazílie či Venezuela. Pokud se v dané zemi objevují ekonomické problémy, popularita kryptoměn v dané oblasti výrazně stoupá.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: