Buterin kritizuje povinné používání BTC v Salvadoru

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Programátor a spoluzakladatel druhé největší kryptoměny na světě, Vitlik Buterin, v nedávných komentářích kritizoval povinné zásady přijetí Bitcoinu v Salvadoru. Co vše prohlásil o prezidentovi Bukelemu a BTC v Salvadoru?

Buterin kritizuje prezidenta Salvadoru

Ruský programátor a spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin se v nedávném komentáři na Redditu vyslovil proti povinnému používání Bitcoinu, vyhlášenému prezidentem Nayibem Bukelem, pro obchodníky a firmy v Salvadoru.

Dle jeho komentáře je povinné používání BTC proti ideálům svobody kryptoměny. Vitalik Buterin nezapomněl oslovit kryptoměnovou komunitu, z nichž mnozí podle něj krok salvadorského prezidenta bez kritiky ocenili. Článek na redditu však říká, že prezident Salvadoru by neměl být kryptokomunitou chválen.

„ Stanovit povinnost podniků přijmout konkrétní kryptoměnu je v rozporu s ideály svobody, které mají být pro kryptoměnový prostor tak důležité. Navíc je tato taktika tlačení BTC milionům lidí v Salvadoru současně s téměř žádným pokusem o předchozí vzdělání bezohledná a riskuje, že velký počet nevinných lidí bude hacknut či podveden. Hanba všem (bitcoinoví maximalisté), kteří ho nekriticky chválí.“

Buterin ve svých komentářích dále uvedl, že bitcoinové maximalisty lze snadno potěšit, pokud osoba v postavení autority něco udělala nebo se vyslovila pro BTC. Prezident Nayib Bukele čelí často kritice i ze stran mezinárodního společenství. Podle Bukeleho je však přijetí Bitcoinu pro občany nepovinné.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 652 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 501 USD.

Závěr

Kromě Vitalika Buterina kritizovala implementaci Bitcoinu v Salvadoru také Světová banka a další finanční instituce. Bukele je však stále toho názoru, že používání BTC v zemí není povinné. Celé vlákno s komentářem Vitalika Buterina si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

njn. toxickému shitcoinistovi se to líbit nemůže, není divu :-)))

Rob

Koukám, že diskuse tu začínají svou stupiditou dohánět Novinky…

Hal

Pokrytec.

spot_img