Rusko vs. Ukrajina – České firmy se předhánějí, kdo více pomůže

3.9
(14)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Po tom, co Rusko napadlo suverénní stát Ukrajiny, se nestačíme divit, co se to děje. Se záminkou podpory dvou (dle Putinových slov utlačovaných) “republik” na ukrajinském území, nečekaně vtrhlo na území tohoto suverénního státu, a rozpoutalo válku po celé jeho ploše.

Den co den tak sledujeme, jak se Ukrajina brání, seč jen může, bohužel je v tom sama. Evropští činitelé se ohánějí sankcemi, ale těch se Putin očividně moc nebojí. Kdo ale neváhá s pomocí, jsou tyto skvělé firmy.

České firmy se hecují, kdo přispěje více, Pale Fire Capital spustil závod o pomoc Ukrajině

Jan Bárta
Jan Bárta – Zdroj: Linkedin

Jan Bárta z Pale Fire Capital se rozhodl poskytnout pomoc jako první, a odstartoval vlnu finanční pomoci. Věnoval částku 22 milionu na podporu Ukrajiny a pro uprchlíky nachystá 250 lůžek.

Ivo Lukačovič ze společnosti Seznam.cz v zápětí zvyšuje částku pomoci o dalších 23 milionu korun

Ivo Lukačovič na nic nečekal, a původní částku pomoci 22 milionu korun přebíjí a věnuje dalších 23 mln kč.

lukacovic ivo
Ivo Lukačovič – Zdroj: ČTK

Dalším, kdo se výzvy chopil a chce Ukrajině pomoci, je Alza.cz, která věnuje částku 24 mln korun

Za touto výzvou nejspíše stojí majitel největšího internetového obchodu v ČR – Aleš Zavoral. Aleš se mimo jiné netají zájmem o kryptoměny, jeho obchod jako první v minulosti implementoval platby kryptoměnami.

ales zavoral
Aleš Zavoral – Zdroj: blog-ovsem + editace

Na řadu přichází bitcoinový nadšenec, otec SatoshiLabs, Trezoru a zakladatel SlushPoolu Marek Slush Palatinus s 25 miliony korun v kryptoměně bitcoin

palatinus marek
Marek Palatinus – Zdroj: Satoshilabs

Jedna z nejznámějších postav české kryptoměnové scény Marek Slush Palatinus se také rozhodl zúčastnit výzvy a věnuje dalších 25 milionu korun pomocí kryptoměny bitcoin (BTC). Jako první se tak rozhodl poskytnout pomoc obrovských rozměrů v kryptoměnách a ukazuje tak, že i bitcoinová komunita je vidět, slyšet a je ochotna pomáhat. Moc si toho vážíme.

Další a další se přidávají

Nelze bohužel vyjmenovat všechny, kteří se rozhodli těžce zkoušené Ukrajině pomoci, ale zájem pomáhat je zcela jasný. Kupříkladu Česká spořitelna prostřednictvím své nadace uvolnila na pomoc deset milionů a chystá sbírkovou kampaň. Direct pojišťovna zasílá finanční dar organizaci Člověk v tísni na pomoc lidem na Ukrajině. V Česku velmi oblíbená rozvozová společnost Rohlík, za kterou stojí Tomáš Čupr, se rozhodla na pomoc Ukrajiny věnovat jedno procento svého obratu, který bude do konce února dosažen a zákazníci mají možnost si krom potravin zakoupit také charitativní vouchery na podporu Ukrajiny.

Je vidět, že solidarita a zájem o podporu Ukrajině z řad českých firem je opravdu velký. Doufáme, že se najdou i další firmy, které se této výzvy zúčastní.

Pokud chcete i vy pomoci třeba menší částkou v kryptoměnách, pracujeme na transparentním způsobu, který bude v pořádku i z právního hlediska, abychom vám to již velmi brzy umožnili. Sbírka je na cestě!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Chtelo by to rozsirit i o dalsi frontu. Cesti programatori dostali genialni napad a blokujuji (ZATIM jen na 6s – podle mne bude zalezet, zda si Rusove nebudou brat servitky a zacne umirat vice lidi – v tomto pripade pak zablokuji pristup na trvalo) ruske obcany v pristupu na ceske servery (uz jich je 700 a porad pribyvaji). Pokud by se tato iniciativa rozsirila za hranice CR, melo by to velky dopad na ruske verejne mineni. Je take zrejme potreba postupovat opatrne (proto blokace jen na 6s). Az se vyzva dostatecne rozsiri, zablokoval bych uplne. K vyzve se pripojuji. (musim ale najit nejaky proxy server v Rusku pro testy:-) )

viz.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/vyzva-ceskych-programatoru-zabrala-za-24-hodin-se-k-bojkotu-rusu-pripojilo-700-webu-40388502#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=oD7osJM3dqV-202202262053&dop_id=40388502&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
Libor

Trestať bežných Rusov za Putina ? To ich iba viac naserie na Západ a spojí ich proti “nepriateľovi”. Ruská mentalita je aj vplyvom histórie iná než česká. Navyše červené tlačítko od zničenia sveta má Putin okamžite, bežný občan iba volebný lístok, a to je na “dlhé lakte”. Naviac vo voľbách môžu zvoliť namiesto Putina Žirinovského …a to bude pre Západ “iné kafe”. Plus ruský diktátor / na mene nezáleží / môže zatlačený do kúta pár kusov rakiet poskytnúť istým teroristickým protizápadným skupinám. A potom čo ? Riziko zničenia sveta stúpne, kapitálové a finančné trhy sa zrútia a príde v tom lepšom prípade len dlhá a hlboká ekonomická kríza, všetci budú trpieť, ak to prežijú. Nič v zlom, ale ako sa hovorilo za socíku ” iniciatívny blbec je ešte horší ako triedny nepriateľ “. But no offence…

Lhts

Aby to došlo i prezidentovi Putinovi, musi mu dat jeho vlastní lid najevo, ze bojuje jen za sebe a ne za rusky lid proti Ukrajině. P.S. Uz jsem to tu psal. Rusko ma v osobě prezidenta Putina nejlepšího “cara” kdy mělo. Jen to tim přímým útokem na Ukrajinu trochu přehnal a neodhadl dobre defenzivní potenciál Ukrajiny. Ta světová podpora Ukrajiny a sounáležitost je obrovská. Uz to vědí a proto ztrácejí nervy (vyhlášení jaderné pohotovosti )

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Nesnačím se divim

Wow. Víte vůbec něco objektivního o situaci Rusko – Ukrajina? Nebo pouze to, co jste si přečetl na Seznamu a Novinkách?

Lhts

A víte, kdo většinou lidem nadává do blbcu, idiotů, kretenu a debilu? 😀😉 jinak v obecne rovině mate ohledně mentality Rusů (muziku) samozřejmě pravdu!

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
wow

Kdy se z docela dobrý stránek o kryptoměnách stala takováhle politická propaganda? Je to smutné.

wow

Po tom, co Rusko napadlo suverénní stát Ukrajiny, se nestačíme divit, co se to děje. Se záminkou podpory dvou (dle Putinových slov utlačovaných) “republik” na ukrajinském území, nečekaně vtrhlo na území tohoto suverénního státu, a rozpoutalo válku po celé jeho ploše.
Den co den tak sledujeme, jak se Ukrajina brání, seč jen může, bohužel je v tom sama.”

Tohle snad není myšleno vážně, že ne????

Suverénní stát, který již 8 let zabíjí nevinné Ruské občany na území Ukrajiny..
Suverénní stát, kde vládne USA…
Suverénní stát, kde USA vyráběla biologické zbraně…

Je neuvěřitelné, jak jsou čeští občané naivní a nechávají sebou prostřednictví mainstreamu a vládní propagandy manipulovat…

Zkuste se zaměřovat nejenom na následky, ale zjistit si i příčiny.. vyhledejte si něco o tom, co se dělo v Oděse… a potom zkuste napsat článek 😉

A ne, nejsem příznivce Putina…ani Ruska jako takového.. a už vůbec neschvaluji a nepodporuji války, natož zabíjení civilistů… ale nelíbí se mi tento přímočarý narativ bez kontextu.

Doufám, že se tyto stránky opět zaměří na své hlavní téma a to jest – kryptoměny. Popřípadě se trochu vzdělají v historii a v konceptuální gramotnosti. Jedna věc je přečíst si 5 článků na Seznamu a druhá je zajímat se o kontext.

spot_img