RUSKO: Státní kryptoměna Kryptorubl bude zavedena do 3 let!

0
Rusko kryptoměny

Rusko by mohlo do 2 až 3 let zavést alternativu fiat měny „Kryptorubľ,“ založenou na blockchainové technologii. Tak se vyjádřil předseda výboru pro finanční trhy.

Anatolij Aksakov, předseda výboru pro finanční trhy v Dumě, ruském státním parlamentu, sdělil tuto novinku místní zpravodajské kanceláři Ria Novosti. Rusko chce využít výhod blockchainu na zajištění digitální verze rublu. Aksakov potvrdil, že jeho vlastnosti se v praxi od fiat rublu vlastně moc neliší.

„Tento rubl není nijak odlišný od fiat rublu až na to, že bude existovat na blockchainu,“

řekl Anatolij.

Aksakov plánoval definovat kryptoměny již v roce 2017. Zákonodárci se také pokusili o právní řešení aspektů, jako jsou například ICOs. Ale k tomu, aby stát začal oficiálně koketovat s blockchainem a jeho tokeny, mělo by už být k dispozici několik možností jejich použití.

„Čím více se využívá blockchain v našich finančních operacích – a nejen ve finančních, ale také v ekonomice – tím více je stále více a více pravděpodobné, že se zde objeví Kryporubl.“


dodal Alksakov.

Mohlo by vás zajímat: Rusko vymění dolar za Bitcoin, investuje do něj až 10 miliard, tvrdí univerzitní profesor

Regulace nebo Putinova pumpa?

Rusko pokračuje v regulacích kryptoměn. Balík zákonů, které původně Duma loni přijala, se od té doby setkává se skepticismem ze strany centrální banky země. V poslední době se začaly na veřejnosti objevovat zprávy, že navzdory neoficiálnímu statusu tokenů, jako je třeba Bitcoin, plánuje Rusko aktivně investovat do kryptoměnového trhu, což by mohla být jedna z cest k obejití amerických sankcí.

Co číst dále?

Bitcoin zemřel v očích médií v roce 2018 zhruba 90krát – Ve skutečnosti však trh pochoval na 1000 altcoinů

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Katka S.

Zdroje:
bitcoinist.com
ria.ru

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na