Bitcoin zemřel v očích médií v roce 2018 zhruba 90krát – Ve skutečnosti však trh pochoval na 1000 altcoinů

0
(0)

Během krátkého pohledu na historii Bitcoinu vypracovanou serverem 99Bitcoins zjistíte, že BTC je pro média něco jako digitální Ježíš. Za mrtvého však nebyl prohlášen jednou, ale již asi 90krát. Ze světa mrtvých se přitom vrátil pokaždé.  

V médiích se jen od počátku medvědího trhu roku 2018 těchto prohlášení objevilo téměř 100. Ve skutečnosti se Bitcoin v nejbližší době samozřejmě do kytek nechystá, “pochovaných” je však téměř 1000 různých altcoinů. Konkrétní čísla můžete najít na serveru Dead Coins, kde jich momentálně napočítáte 934.

Známý vývojář Bitcoinu Jimmy Song tuto situaci komentuje následovně:

“Míra decentralizace bude Bitcoin od altů zřejmě dělit ještě dlouho. Zatímco o budoucnosti altcoinů ve velké míře rozhoduje centralizovaný tým, o vývoj Bitcoinu se starají podnikatelé a vývojáři z celého světa.”  

Decentralizovaný směr vývoje Bitcoinu je podle Jimmyho názoru kvalitou, kterou alty prozatím nemají šanci nahradit.

Mohlo by vás zajímat: Velryby se probouzejí – Můžeme se těšit na zvýšenou volatilitu?

Spousta podvodů a platigátů

Při bližším pohledu na výpis mrtvých coinů si povšimněte, že ne všechny chtějí ulehnout v pokoji. Například OneCoin, tedy projekt, který byl hned několika světovými vládami nazván pyramidou a podvodem typu Ponzi, je zařazen v sekci mrtvých a navíc též podvodných coinů (Dead scam coins). Jeho zastánci však v komentářích stále nevěřícně požadují důkazy a fakta o tom, že se opravdu jedná o podvod.

Minulý týden byly v žurnálu Wall Street zveřejněny výsledky výzkumu zabývajícího se kvalitou krypto společností a jejich white paperů. Stovky z nich dle reportu vykazují náznaky podvodu, což pro investory znamená opravdu neblahé vyhlídky. Některé z nich jsou navíc obyčejnými plagiáty.

Tip redakce: 7 základních pravidel, jak poznat podvodnou kryptoměnu

Závěr

I když jistě existuje početná skupina lidí, kteří by nejraději kryptoměny viděli na smetišti dějin, my na Kryptomagazínu je považujeme za převratné a životaschopné. Vždyť ani již rok trvající medvědí trh je nedokázal zničit.

Kam pokračovat dále?

Zpráva od cestovatele v čase – zastavte kryptoměny, dokud ještě můžete!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Ano v očích všech kryptotrh = btc . Říkám to pořád dokola je to chyba .
Btc z 3800 na 4000 tj 5% up a všichni se z toho mohou poee jak to byla spekulace z 3800 spadne na 3500 a už se tady píše na 3 článcích že znovu padame . Všichni se drží jen btc. Včera tron 0.0204 dnes 0.025 . 20% up a z nikým to ani nehne místo toho čtu jak je btc špatný.
Musíme se všichni naučit že kryptotrh není jen btc

Petr

Když už tady pominu že když udělal tron trx 200% za 6 týdnů tak tady o tom nikdo nenapsal ani větu.
Proč no protože btc

Lofas

Protože Tron nikoho nezajímá nemá tak silnou fans základnu o proti BTC .BTC je legenda je jedinečný v jedinečnosti tron je jen kopie a vždycky bude jen kopie jako zbytek altcoinu co vznikly.BTC táhne trh kryptoměny a mediích se mluví vždy jen o BTC v reportáži giga firmy co chtějí vstoupit na trh chtějí obchodovat z největším podílem v BTC a z části jen z altcoinu a to jen z největší tržní kapitalizací .Lidově řečeno každému je u prdele nějaká technologie lidi to nezajímá a ani zajímat nebude jen menší část fans co jsou do toho zbláznění , je zajímá jen to o čem se mluví a co každý zná a tím je Bitcoin , Bitcoin je bezpečný přístav při pádu padá ze všech altcoinu nejméně protože je méně zmanipulovatelný díky vyšší kapitalizaci na trhu o proti Tronu kterou může díky nízké tržní kapitalizaci zmanipulovat každá velká velryba a stačí bohatě jedna , u btc by jich muselo být víc takových velryb aby se jim podařilo shodit cenu tam kam skutečně chtějí a proto Bitcoin padá ze všech nejméně .

Lofas

Když si vezmeš Tron má tržní kapitál jen trapných 1.5 maximum 2 miliardy (to asi zas taková bomba pro media nebude aby o něm psali).Fans asi taky moc mít nebude když má tak nízkou kapitalizaci a Velryba si s takovou tržní kapitalizací vytře prdel a tu cenu si hodí tam kaj che pokud má dostatek financí .U takového Bitcoinu potřebuješ kurevský velký kapitál aby si ho sundal o 20-30% a na víc riskuješ daleko víc než u Tronu či jiného altcoinu z menší tržní hodnotou .Proč asi nějaké neznámé altcoiny zrobí i za den 50% i 200% ? protože jsou lehce zmanipulovatelné od velryb a ty čekají na hlupáky aby je nalákali a mohli vybrat zisk .Co se týče Bitcoinu nemá bůh ví jakou špičkovou technologii ale tohle v kryptoměnovém světě vůbec nefunguje tu jde o značku o jméno ,Bitcoin je něco jako Federer v tenise Michael Schumacher ve Formuli jedna i ty to legendy časem ztratili svou rychlost a přišli lepší ale pořád měli to své výsluní díky jménu díky tomu co dokázali a Bitccoin toho dokázal hodně za 10 let funkčnosti i když se nemůže rovnat z novějšími altcoiny ale o tom to není jinak by Bitcoin už dávno nikoho nezajímal a padl by na samé dno odpadu .

spot_img