Bitcoin zemřel v očích médií v roce 2018 zhruba 90krát – Ve skutečnosti však trh pochoval na 1000 altcoinů

4
2018
btc mrtev

Během krátkého pohledu na historii Bitcoinu vypracovanou serverem 99Bitcoins zjistíte, že BTC je pro média něco jako digitální Ježíš. Za mrtvého však nebyl prohlášen jednou, ale již asi 90krát. Ze světa mrtvých se přitom vrátil pokaždé.  

V médiích se jen od počátku medvědího trhu roku 2018 těchto prohlášení objevilo téměř 100. Ve skutečnosti se Bitcoin v nejbližší době samozřejmě do kytek nechystá, „pochovaných“ je však téměř 1000 různých altcoinů. Konkrétní čísla můžete najít na serveru Dead Coins, kde jich momentálně napočítáte 934.

Známý vývojář Bitcoinu Jimmy Song tuto situaci komentuje následovně:

“Míra decentralizace bude Bitcoin od altů zřejmě dělit ještě dlouho. Zatímco o budoucnosti altcoinů ve velké míře rozhoduje centralizovaný tým, o vývoj Bitcoinu se starají podnikatelé a vývojáři z celého světa.”  

Decentralizovaný směr vývoje Bitcoinu je podle Jimmyho názoru kvalitou, kterou alty prozatím nemají šanci nahradit.

Mohlo by vás zajímat: Velryby se probouzejí – Můžeme se těšit na zvýšenou volatilitu?

Spousta podvodů a platigátů

Při bližším pohledu na výpis mrtvých coinů si povšimněte, že ne všechny chtějí ulehnout v pokoji. Například OneCoin, tedy projekt, který byl hned několika světovými vládami nazván pyramidou a podvodem typu Ponzi, je zařazen v sekci mrtvých a navíc též podvodných coinů (Dead scam coins). Jeho zastánci však v komentářích stále nevěřícně požadují důkazy a fakta o tom, že se opravdu jedná o podvod.

Minulý týden byly v žurnálu Wall Street zveřejněny výsledky výzkumu zabývajícího se kvalitou krypto společností a jejich white paperů. Stovky z nich dle reportu vykazují náznaky podvodu, což pro investory znamená opravdu neblahé vyhlídky. Některé z nich jsou navíc obyčejnými plagiáty.

Tip redakce: 7 základních pravidel, jak poznat podvodnou kryptoměnu

Závěr

I když jistě existuje početná skupina lidí, kteří by nejraději kryptoměny viděli na smetišti dějin, my na Kryptomagazínu je považujeme za převratné a životaschopné. Vždyť ani již rok trvající medvědí trh je nedokázal zničit.

Kam pokračovat dále?

Zpráva od cestovatele v čase – zastavte kryptoměny, dokud ještě můžete!

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Bitcoin zemřel v očích médií v roce 2018 zhruba 90krát – Ve skutečnosti však trh pochoval na 1000 altcoinů"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host

Ano v očích všech kryptotrh = btc . Říkám to pořád dokola je to chyba .
Btc z 3800 na 4000 tj 5% up a všichni se z toho mohou poee jak to byla spekulace z 3800 spadne na 3500 a už se tady píše na 3 článcích že znovu padame . Všichni se drží jen btc. Včera tron 0.0204 dnes 0.025 . 20% up a z nikým to ani nehne místo toho čtu jak je btc špatný.
Musíme se všichni naučit že kryptotrh není jen btc

Petr
Host

Když už tady pominu že když udělal tron trx 200% za 6 týdnů tak tady o tom nikdo nenapsal ani větu.
Proč no protože btc

Lofas
Host
Protože Tron nikoho nezajímá nemá tak silnou fans základnu o proti BTC .BTC je legenda je jedinečný v jedinečnosti tron je jen kopie a vždycky bude jen kopie jako zbytek altcoinu co vznikly.BTC táhne trh kryptoměny a mediích se mluví vždy jen o BTC v reportáži giga firmy co chtějí vstoupit na trh chtějí obchodovat z největším podílem v BTC a z části jen z altcoinu a to jen z největší tržní kapitalizací .Lidově řečeno každému je u prdele nějaká technologie lidi to nezajímá a ani zajímat nebude jen menší část fans co jsou do toho zbláznění , je zajímá… Číst vice »
Lofas
Host
Když si vezmeš Tron má tržní kapitál jen trapných 1.5 maximum 2 miliardy (to asi zas taková bomba pro media nebude aby o něm psali).Fans asi taky moc mít nebude když má tak nízkou kapitalizaci a Velryba si s takovou tržní kapitalizací vytře prdel a tu cenu si hodí tam kaj che pokud má dostatek financí .U takového Bitcoinu potřebuješ kurevský velký kapitál aby si ho sundal o 20-30% a na víc riskuješ daleko víc než u Tronu či jiného altcoinu z menší tržní hodnotou .Proč asi nějaké neznámé altcoiny zrobí i za den 50% i 200% ? protože jsou… Číst vice »