V čem se liší pád Bitcoinu od pádu ostatních kryptoměn?

0
(0)

Poté, co došlo k závratnému poklesu cen na trhu s kryptoaktivy, od počátku letošního roku, přemýšlí řada investorů, co za tím stojí a stejně tak, co si z toho do budoucna odnést. Porozumět tomu, proč Bitcoin dopadl o tolik lépe než altcoiny, nám může při rozhodování velmi pomoci.

Na začátku je třeba říct, že propad ceny BTC v prvním čtvrtletí tohoto roku byl poněkud nevyhnutelný. Nestojí za tím však rozvoj technologie, ale spíše strach, chamtivost a řada amatérských rozhodnutí investorů. Jak je však možné, že Bitcoin tuto bouři ustál mnohem lépe než altcoiny? A jaké ponaučení z toho pro nás do budoucna plyne?

Dojde v letošním roce k zotavení ?

Dovolím si poněkud optimisticky predikovat, že pokles hodnoty BTC je pouze dočasná záležitost. Technologie kryptoměn se čím dál, tím více zlepšují a inovují. A bude to jen a jen lepší. Intenzivní regulace v zemích jako je Japonsko a Jižní Korea, které se projeví ve větší stabilitě trhu, otevírají dveře dalšímu přílivu institucionálních peněz. Neméně důležitým bodem zůstávají i rozsáhlé zákazy reklam na podvodná ICO napříč všemi sociálními médii, které od kryptoměn zajisté odradily řadu investorů a přispěly k již zmiňované stabilitě. Všechny tyto body mohou znamenat obrovský příliv kapitálu do oblasti kryptoměn.

Doporučení redakce 6 tipů, které vám pomohou na burze

Vítězové a poražení – Komu věnovat větší pozornost

Porovnáme-li navzájem propad cen Bitcoinu a altcoinů je na první pohled patrné, že BTC tuto bouři ustál poněkud lépe. Vychází to z informací z ATH altcoin index, kde je Bitcoin na sedmém místě žebříčku, ve kterém je porovnávána současná a nejvyšší cena kryptoaktiv. Mezi altcoiny, které “vyhrály” nad Bitcoinem patří Binance (BNB), Monero (XMR) a Aeternity (AE). Největším vítězem mezi altcoiny je však Bytom (BTM), což je multi-řetězcový protokol.

Na druhou stranu největšími propadáky, s hodnotou o 96% nižší, se staly dokonce dva Bitcoin forky, Bitcoin Diamond (BCD) a Bitcoin Gold (BTG), a Zcash (ZEC). S cirka 80% ztrátami se potýká například Cardano (ADA), Siacoin (SIA) a Nem (XEM). U posledních tří zmíněných je patrné veliké nadhodnocení.

Ale právě těm nejztrátovějším je třeba věnovat pozornost, protože jejich analýza nám může v budoucnosti pomoci při investování. Ta aktiva, která zažila největší propad, jsou s největší pravděpodobností založena pouze za účelem spekulací a humbuku a netrvají dlouho. Zatímco na druhou stranu aktiva, kterých se tato bouře dotkla nejméně, jsou s velkou pravděpodobností postavena na silné technologii a těší se podpoře stabilní komunity a velikému potenciálu. Do kterých z těchto dvou je podle vás lepší investovat? Do těch, u kterých je budoucnost nejasná, nebo do těch, u kterých je pravděpodobnější, že mají sílu v budoucnu další podobné bouře ustát ?

Mohl by vás zajímat náš článek Jak zbohatnout investováním do kryptoměn

Závěr

Na závěr lze konstatovat, že je patrné, že vzhledem k současným možnostem technologie kryptoměn a Blockchainu byl trh až příliš nadhodnocen. Rovněž byla spousta investorů odrazena tímto nedávným poklesem. A nelze se jim divit. Řada z nich dokonce přemýšlí, zdali je technologie schopna naplnit jejich očekávání. Avšak vinit z těchto událostí technologie není úplně správné. Je nutno mít na paměti, že jsme stále ještě na začátku. A i tak zažívají technologie kryptoměn a Blockchain obrovský rozvoj. Rovněž se těší větší podpoře vlád a připravované regulace by mohly přispět ke značně stabilnějšímu trhu.

Pořád je však třeba mít na paměti nejzásadnější pravidlo investování. Investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit. Ti, kteří se touto zásadou nedrželi a investovali do Bitcoinu v době jeho největší slávy, nedejbože s pomocí půjček, nebudou pravděpodobně příliš nadšeni z těchto zpráv. Avšak pro ty ostatní existuje veliká šance, že se trh koncem tohoto roku navrátí do svých původních kolejí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

Tento článek je velmi dobré zamyšlení nad současnou situací na trhu. Z mého pohledu bych jen podotkl, že např. u Monera (i když je hodnocen kladně) stále nejsem přesvědčen o dobrém výhledu do budoucna. Pokud v budoucnu nastanou různé druhy regulací na úrovni států, myslím že právě tato měna a jí podobné anonymní měny budou v očích těch, kteří budou o regulacích rozhodovat trnem v oku.
Nicméně stát se může cokoliv: když se něco zakáže, tak to většinou každý chce – takže uvidíme.

Astalavista

Michal V tomu moc nerozumí, viz. prohlášení o zcash, a co ether, a jeho obří propad? Děs…

Kytka

Když se podíváme na graf Etherea, tak je opravdu vidět veliký propad, jenže k němu došlo až potom, co cena etheru od 1. do 10 ledna vzrostla z cca 750 USD až na nějakých 1400, což je přibližně 93% nárust během necelých dvou týdnů, takže i přes následný propad na tom není úplně nejhůř, pakliže porovnáváme data od počátku tohoto roku.

spot_img