[ZPRÁVY] NEM (XEM) prudce roste díky kompenzaci uživatelů – Další kryptoměna krytá naftou na obzoru…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

NEM (XEM) prudce roste díky kompenzaci uživatelů a obnovení obchodování na burze Coincheck – Další kryptoměna krytá ropou na obzoru – Společnost Ripple chce investovat do startupů vyvíjejících další využití pro XRP – Správce Mt. Gox pozastavil prodej Bitcoinů – Binance vyvrací nařčení z umělého navyšování objemů – Binance oznámila, že zavede vlastní decentralizovanou burzu s pomocí blockchainu – Digitální měny centrálních bank nejsou efektivní – V Rusku odhaleno velké nelegální zařízení na těžbu BTC – 80% firem se zajímá o transakce v BTC – V Japonsku testují využití blockchainu a Lightning Network pro platby v dobíjecích stanicích pro elektrická a hybridní auta

Zpráva dne

NEM (XEM) prudce roste díky kompenzaci uživatelů z hacknuté burzy Coincheck za vyšší než aktuální tržní ceny, a také díky obnovení obchodování na této burze. Celý článek v EN zde.

Tip – nejnovější články vycházejí také na našem Facebooku, Instagramu a Twitteru

Kryptoměny

V roce 2018 vznikne prostřednictvím ICO další kryptoměna kryptá ropou, Petrodollar.  Tentokrát je to iniciativa skupiny kapitálového managementu v New Yorku, která to nazývá novým typem komoditních investic. Celý článek v EN zde.

Společnost Ripple, platební společnost založená na blockchainu a tvůrce kryptoměny XRP, chce investovat do startupových a technologických společností, které vyvíjejí další možnosti využití pro XRP. Celý článek v EN zde. 

Burzy

Konkurzní správce zaniklé tokijské kryptoburzy Mt. Gox Nobuaki Kobayashi uvedl, že potřebuje schválení od regulačních orgánů pro prodej zbývajících Bitcoinů. Některé zdroje a uživatelé na Twitteru tvrdí, že příští soudní jednání bude až v září 2018. Celý článek v EN zde.

Binance, jedna z nejaktivnějších burz současnosti, byla zmíněna v nedávném výzkumu, který uvádí, že kryptoburzy uvádějí falešně navýšené objemy obchodů. Jeden uživatel přišel s důkazy, které toto tvrzení vyvrací.  Celý článek v EN zde.

Tip – o údajných falešných objemech jsme podrobněji psali v samostatném článku.

Burza Binance oznámila, že zahájila první krok k vybudování decentralizované burzy (DEX) na bázi vlastního blockchainu. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Nová společná evropská bankovní zpráva znamená studenou sprchu pro tzv. digitální měny centrální banky (CBDC). Zpráva předložená dvěma pracovními skupinami pod záštitou Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS) a Evropské centrální banky (ECB) varuje před „nepříznivým“ účinkem zavedení CBDC. Nicméně se zasazuje o to, aby banky a další orgány „pokračovaly v důkladném monitorování“ digitálních měn mimo centralizovanou kontrolu, jako je např. Bitcoin. Celý článek v EN zde. 

Byznys

Velké nelegální zařízení pro těžbu Bitcoinu bylo objeveno policií v ruském městě Orenburg. Farma byla zřízena v areálu opuštěné továrny. Provozovatelé ukradli elektřinu v hodnotě 60 milionů rublů. Riskují tak vězení na několik let. Celý článek v EN zde.

Podle průzkumu až 80% firem má zájem o bitcoinové transakce. Jiný průzkum ukázal, že podnikatelský svět se těší, že začne používat Bitcoin, aby šetřil náklady na transakce a snížil závislost na zakořeněných systémech. Nicméně, mnoho společností se stále obává, že držení Bitcoinu z nich učiní atraktivní cíl pro hackery. Celý článek v EN zde. 

Společnost Chubu Electric Power Company, třetí největší poskytovatel elektrických zařízení v Japonsku, spolupracuje se společností Nayuta Inc. a softwarovou společností Infoteria na Internet of Things (IoT), aby experimentovala s možností využití technologie Blockchain a sítě Lightning Network pro zaznamenávání plateb za nabíjení elektrických vozidel (EV) a plug-in hybridů. Celý článek v EN zde. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: