Robert Kiyosaki: Nyní je čas zbohatnout, začíná epický krach trhu, který jsem předpověděl v roce 2013

4
(13)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru Bohatý táta, chudý táta, řekl svým sledovatelům na sociálních sítích, že nyní je ten správný čas zbohatnout, protože obrovský krach trhu, který dříve předpověděl, je oficiálně tady. Kiyosaki tuto radu poskytl 29. srpna ve svém příspěvku na Twitteru.

Kiyosaki svým 2,71 milionu odběratelů na YouTube říká, že USA v současné době čelí bublině na trhu nemovitostí, bublině na akciovém trhu a bublině na trhu dluhopisů současně.

Obří korekce trhu je v plném proudu

Trhy nyní podle Kiyosakiho čekají další bouřlivé časy. V jednom ze svých posledních tweetů upozornil, že již v roce 2013 vydal knihu “Proroctví bohatého táty”, v níž předpověděl korekci trhů, která bude ničivější než finanční krize v roce 2008.

Podle Kiyosakiho je zmíněný velký kolaps oficiálně tady. Snad nejvýmluvnějším znamením, že situace bude více než problematické, jsou miliony lidí, kteří budou zlikvidováni. Kiyosaki radí investorům, aby raději zbohatli, než aby patřili mezi ty, kteří o peníze přijdou.

Kiyosaki, který je realitním magnátem a investorem do drahých kovů, zůstává otevřeným zastáncem bitcoinu a často radí veřejnosti, aby si tuto referenční kryptoměnu koupila. V předchozím tweetu známý autor vyzval investory, že k tomu aby mohli zbohatnout, musí změnit své myšlení.

Co čeká trh s kryptoměnami?

V měsíci jsme byli svědky mnoha nových obav o stav světové ekonomiky. Americký Federální rezervní systém například nedávno zdvojnásobil svůj cíl agresivně zvyšovat úrokové sazby. Důvod je jasný: snaha o zkrocení inflace. Životní náklady ve Spojeném království se minulý měsíc vyšplhaly na 40leté maximum 10,1 %. To (viděno jiným úhlem pohledu znamená), že poprvé v historii zaznamenává některá z velkých ekonomik dvouciferné hodnoty inflace poté, co skončila pandemie koronaviru.

Obavy z hlubšího poklesu se minulý týden ještě prouhloubily poté, co bitcoin (BTC) sklouzl pod ostře sledovanou cenovku 20 000 USD. A i kapitalizace globálního trhu s kryptoměnami je v současné době pod 1 bilionem dolarů, neboť v posledních měsících utrpěla masivní propad. Vyjádřeno v číslech, do jejího maxima 3 biliony dolarů z listopadu loňského roku chybí zhruba 60 procent.

Závěr

Příštích několik dní snad investorům nabídne o něco jasnější obrázek ohledně dalšího směřování kryptoměn. Nakonec nikdo nedokáže úplně správně předpovědět, kam se ceny kryptoměn v budoucnu vydají. V nejbližším období bychom se možná měli raději soustředit na nadcházející událost sloučení (Merge) v síti Ethereum. To naprosto změní základní konsensuální protokol blockchainu z Proof of Work na Proof of Stake.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Po těch lockdownech a dalších covidohovadinách epický krach trhu (a vůbec celé ekonomiky) umí předpovědět i moje bába, to je jak předpovídat co se stane s vodou v hrnku, který v únoru strčím na noc za okno

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Rob

To ano… A řekl bych, že v kompletně rozloženém trhu nemůže v podstatě nikdo zbohatnout. Možná v číslech, ale realita je taková, že musí fungovat společnost. Čistě teoreticky dokonce člověk nepotřebuje vůbec žádné jmění, aby přežil. Naopak dost blbě se mu bude přežívat, když bude na všechno sám nebo ještě hůř: Bude majetným v chudé společnosti. I s milionem BTC (ke kterým mu okolnosti vzaly stejně přístup, protože nikde není elektřina, natož internet). To rozhodně není nic proti BTC, kdo mě nezná. Ale život je také o prioritách. A jsou věci důležitější, než bohatství nebo krypto. Kryptoměny musí ukázat svůj potenciál. Pokud zůstanou pouze investičním instrumentem, nemají šanci. Kryptoměny musí oslovit i nespekulanty. To ale zase já vím, že ten potenciál mají. Je to zajímavá technologie a velký krok vstříc lepším penězům, ale je jich zatím nějak hodně a jen těžko se dá v tomto odvětví vyznat. Pokud je budu chtít utratit, potřebuji kupce. A tedy společnost musí fungovat. Když nebude, vyvstanou do popředí úplně jiné, mnohem podstatnější, problémy. Na BTC si za takové situace nevzpomenou ani velryby.

FC Slaboj Višněhrad

nebo ještě hůř: Bude majetným v chudé společnosti” je sen 99 % opičanů. Tak totiž opičané fungují. Být průměrný a nebo dokonce chudý v bohaté společnosti je pro běžného opičana o ničem… ;-D

Lhts

Čtěte více crypto magazín. 😀

https://kryptomagazin.cz/rusko-se-chysta-nasledovat-priklad-iranu-a-zacne-k-dovozu-pouzivat-kryptomeny/

P.S. Crypto není jenom investiční Instrumenty ale plnohodnotný funkční platební systém

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Radim

To jsou tupý tendenční kecy. Kdyby nikde nebyla elektřina,tak by přestal fungovat celej finanční systém! A současnej finanční systém už ukázal svůj potenciál – v delším časovým horizontu vždy směřuje k nule! Krypto nikdy nemůže být horší! Jen čas ukáže zda bude lepší.

Rob

Zbytečně mě urážíte, pane Radime, protože s vámi souhlasím. Bez ironie. Lépe si přečtěte můj příspěvek a hlavně: Neurážejte ani ty, se kterými nesouhlasíte, což není tento případ. Dost možná mohou mít i pravdu. Já vím, že je to hlavně tou neproniknutelnou bariérou internetu, kdy vás strach z přímé konfrontace nenutí předstírat, že nejste konfliktní, ale i tak to stojí dost za hovno. 😉

Rob

Mimochodem… Nemyslím si, že by za epický krach trhu mohly covidohovadiny (jak píšete), lockdowny, Ever given (loď větrem vzpříčená v panamském průplavu) nebo válka na Ukrajině. Je ale potřeba ukazovat na společného nepřítele, přestože problém je vyvolán sice méně okázalými, zato poměrně dlouhodobými manipulacemi s penězi, abychom se alespoň na oko vyhýbali nepříjemným korekcím trhu, dokud to jde. No a právě proto je tu teď určitý dluh. Někdo má strach. Naštěstí vše výše popsané v dané kombinaci poměrně kvalitně odvádí pozornost. Lidé totiž nejsou dost chytří a okamžitě by naletěli levičákům, kteří by jim naslibovali řešení všech problémů světa výměnou za svobodu. Když se může ukázat prstem na kapitalismus (který přitom má neustálou snahu chovat se logicky, i když se tomu bráníme špatnou měnovou politikou), je to nejlepší příležitost pro vzestup levičáckých trollů. A jak nebezpečné to je a kam až to může dojít, už víme z historie.

Poslední editace 1 rok před přes Rob
Zdeněk

“Lidé nejsou dost chytří”– nemůže se mít většina populace dobře ( nový dům+Toyota+3 dovolené ) logicky, ne každý má geny aby vystudoval VŠ, tisíce let většina dělá rukama na menšinu, teď nikdo nechce pracovat manuálně😂, je to krásně vidět na státní správě ( stát – každý rok těžký mínus😂 ) a na odvětví stavebnictví, výroba, … Češi ještě mají tu specialitu že se soustavně okrádají mezi sebou jako investoři 😂

Rob

Zdeňku, důvodů, proč člověk nemá VŠ, může být bezpočet. Mnohdy to s inteligencí vůbec nesouvisí. Neříkám, že nikdy. A dělat rukama může být i větší zábava, když to není přímo u pásu. Mně šlo o to, že velká skupina lidí při ukazování na chybu kapitalismu může podlehnout levičáckému volání, kde bude mylně hlavním nepřítelem označen trh. Tím spíše, budou-li v hmotné nouzi. A nepochybuji, že plno takových lidí by bylo také z řad těch vysokoškolsky vzdělaných.

Adam

Milý Robe. Když jste proti levici, je pro Vás polehcujici okolností to jestli Vám už bylo třicet. Viz známý citát Johna Lennona.

Rob

Adame, už dávno mi bylo třicet. 🙂 Já to beru tak:

Levice: Důvěra v centrální moc s extrémní hrozbou korupce, protože je kladen enormní tlak na morálku této centrální moci. Lidé dostávají příděly a sami nevlastní nic. Levice je vždy zavedena pro pocit neschopnosti jednotlivců poradit si s aktuální nepříznivou situací, pročež je pro ně pohodlnější delegovat své problémy vyšší moci a smířit se s příděly. Už z principu vzniku tohoto systému nemůže být nikdy kvalitně funkční. Bohužel.

Pravice: Důvěra v morálku všech, protože vše je v rukou jednotlivců, ale nemůže dojít ke korupci neexistujícího centrálního orgánu. Absence centrální moci znemožňuje vzniku například policie, což v kombinaci s tím, jací jsou lidé, vytváří poměrně nebezpečné prostředí. Tento systém je navzdory svým nevýhodám, přirozenější a mohl by fungovat, pokud by lidé byli moudří.

A protože lidé moudří nejsou a přes to potřebujeme policii, školství a zdravotnictví, jsem za aktuální situace středopravicový. S akcentem samozřejmě doprava.

Zdeněk

kryptomena je myšlenkově levicový projekt a současně žijeme v podstatě v levicovém prostředí ( většina saje dotace přímo nebo přes prostředníky ), státy ekonomicky nekolabují, firmy nekrachují, nejsou fronty na pracáku , tak je záhadou proč tedy nějaká kryptoměna neprorazí a nedojde k masovému použití….

Fantom

Opravdová kryptoměna (ne podvod/scam) by měla být neutrální. Lidé, tedy někteří co krypto podporují se údajně dělí na kryptoanarchisty, kryptokapitalisty, kryptokomunisty a slyšel jsem dokonce i kryptofašisty. Tady ale úplně nevím co si pod tím mám představit 😀 Asi nejvíc mi ale ke kryptu sedí anarchisti, tedy skutečně levicové politické spektrum.

Libor

“Kryptotofašista” je predsa ten, kto chce zlikvidovať iné fiat meny a aj iné konkurenčné krypto “meny”. Chce nechať žiť iba tú jeho krypto “menu”. Teda z toho vychádza, že bitcoinový maximalista = kryptofašista..

Fantom

Díky za vysvětlení 🙂 To jsem rád, že nejsem kryptofašista. I když to co jste popsal by stejně tak mohl být i kryptoterorista 😀

Rob

Tak tohle je na diskusi. Blockchain je založený na decentralizaci. A stěžejním prvkem levice je centralizace…

Zdeněk

to asi ne, je to klam,,,Blockchain je open source, takže si každý může vytvořit svojí kryptoměnu,, tzn JPMorgan by to už dávno udělala a jeli by si svoje morgencoiny a vydělávala, ale jim vyhovuje současný systém centrálně řízený a levice to není ani náhodou,, Levice je anarchie, všechno je všech 😂,,
Komunita, vývojáři u krypta to je centrální řízení, ale ty pohádky že je neovlivnitelné – kdo tomu věří ????

Rob

Proto říkám, že je to na diskusi. Pokud jde o můj názor (a můžu se samozřejmě mýlit), pak anarchie není levicí, protože ze svého principu nepodporuje onu centralizaci moci. Pravice uznává majetek jednotlivce. Anarchie je především utopie. Dokonce považuji za levici i fašismus, o čemž by se se mnou mohl přít i odborník. Extrémní konce mají každopádně k sobě ve výsledku dost blízko. Proto nejsem v žádném extrému.

Vývojáři krypta části hlasují demokraticky, ale jednotlivé uzly se mohou vždy rozhodnout, jaká verze jim vyhovuje. Je to plně v jejich moci. A pokud jejich dostatek nebude souhlasit s vývojáři, ti pak nemají šanci novinky prosadit. Je to založené na principu, že většinou dojde k nějakému celospolečenskému konsensu.

Rob

Proto je tak těžké inovovat například Bitcoin. Nikdo nemá absolutní moc a lidí je v tom opravdu hodně. Má to své mínusy i plusy, jako všechno.

Poslední editace 1 rok před přes Rob
Adam

Inu, pokud je fašismus levice a anarchismus pravice, pak jsem odjakživa pravicak. Jenže tak to není, anarchista vychází z Marxe. Doporučuji si nastudovat Standu Kostku Neumanna. A Duce, pokud vím, byl extrémně doprava.

Adam

Kromě toho levice byla původně o kolektivní svobodě pracujících, Marx miloval svobodu a tuto původní ideologii zkurvilo bolševické povstání.

LHTS

Tech nepresnych informaci ohledne crypta, blockchain technologii, BTC atd. je mezi lidmi, koukam, hodne. Recenzuji ted jednu knizku na BTC, tak az bude hotova, dam vedet sefredaktorovi, treba o ni napise clanek. Doctete se napr. “V komunite Kryptoanarchistu to cele zacalo…” jeden z cilu hnuti = neomezena svoboda mimo dosah statniho aparatu. P.S. Kryptoanarchie – viz. Timothy C. May a manifest z roku 1988.

Zdeněk

jjo a realita bude jiná, pokud by došlo k překlopení na krypto, tak to zpoplatní systém Microsoft, Apple a Alphabet,, zase placení třetí straně. Žádná změna

pietro

Zdá se, že ne všichni jsou schopni pobrat informaci, že to Kiyosaki předpověděl v roce 2013

Jakub

Ceske nemovitosti a bitcoin. Vidím v tom paritu 🙂

pietro

Ha , ha.. trefa do černého. Jen parita bude asi pouze dočasná, nemovitostí je příliš mnoho..

Radek

Lidí taky a prostoru na stavbu už je málo

Adam

Velecteny Robe. Jestli Vám už bylo třicet, tak je pro Vás polehcujici okolností že jste proti levici!!! Viz známý citát Johna Lennona.

Rob

Díky, Adame! A… Velectěný je zase moc. Stačí “milý”, abych se nemusel rdít. Odpověď jsem každopádně zanechal výše. 🙂

Adam

Přiznám se že jsem kryptomarxista. 🙂

spot_img