Fed označil stablecoiny za rizikové a požaduje větší regulace

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní systém (Fed) před nedávnem vydal zprávu týkající se měnové politiky, ve které se věnoval také stablecoinům. Fed ve zprávě vyjadřuje silné znepokojení nad nekrytými stablecoiny.

Fed považuje stablecoiny za rizikové

Federální rezervní systém koncem minulého týdne zveřejnil zprávu o měnové politice, v níž se věnuje také odvětví stabilních mincí (stablecoin). Fed tak reaguje na rychle rostoucí trh okolo digitálních aktiv.

Fed nastínil, že přední stablecoiny (USDT, USDC a BUSD) tvoří drtivou většinu tržního stropu. Přitom se potýkají s nedostatkem transparentnosti. Podobné obavy vyjádřila před nedávnem také Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Silné regulace by mohly zmírnit riziko stablecoinů.

Federální rezervní systém ve své zprávě uvádí:

“Stablecoiny, které nejsou zajištěny bezpečnými a dostatečně likvidními aktivy a nepodléhají příslušným regulačním standardům, vytvářejí rizika pro investory a potenciálně pro finanční systém, včetně náchylnosti k potenciálně destabilizujícím runům.”

V posledních týdnech se stablecoiny a další digitální měny dostávají pod drobnohled regulačních úřadů. Regulační úřady například uvádějí, že nedávný kolaps UST by mohl být začátkem konce algoritmických stablecoinů.

“Existují různé potenciální možnosti, jak se přiblížit stablecoinům, a s experimentováním musíme nechat prostor pro selhání.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 183 USD dle KMC.

Závěr

Regulátoři již v minulém roce vyjádřili své znepokojení se stablecoiny. Někteří dokonce prohlásili, že letošní rok bude ve znamení regulací kryptoměnového sektoru. Zatím se tak děje. Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na stablecoiny?

Zprávu “Monetary Policy Report” ze 17. června letošního roku si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img