Proč jsem koupil NFT za 111 111 USD?

3
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V květnu 2019 byl NFT token představující první digitální vůz F1 pro blockchainovou hru F1 Delta Time prodán za rekordních 110 000 USD. Vítěz aukce konečně přišel a odhalil, proč tento NFT koupil.

Nejdráže prodané NFT

Automobil 1-1-1 Formule 1 byl nejdražším NFT prodaným v roce 2019 a byl navržen pro oficiálně licencovanou hru. Jediný závodník byl vyroben v oficiálním partnerství s Formulí 1 a znamenal digitální milník. Až doposud zůstal kupující v anonymitě.

Podrobnosti o kupujícím byly zveřejněny na podcastu Blockchain Gaming World a společnost Animoca Brands, blockchainová herní firma, která prodala NFT a vytvořila Delta Time, odhalila, že kupujícím byl pseudonym „Metakovan“.

Metakovan [@MetaKovan] je investor, podnikatel, ETH velryba a sběratel NFT. Během rozhovoru s hostitelem podcastu Jonem Jordanem investor prozradil, že to nebyl ani nejdražší nákup, který provedl, a že dosud digitální auto na digitální trati neprovětral. Řekl, že značka a aukce vzbudily jeho zájem:

“NFT byly jednou z prvních věcí, které mě zaujaly. Ale společnost jsem neznal. Viděl jsem, jak se vyvíjí tato zajímavá nabídka. Když jsem viděl aukci, všiml jsem si, že se tu děje něco zajímavého.”

Vysvětlil, že výzvou pro NFT je pro něj jedinečnost a příběh, který jej doprovází, a dodal:

“Mohl jsem si za to koupit skutečné auto. A to je to, co na konci dne dělá dobré příběhy.”

NFT, jako je pokrytý 1-1-1, lze ve hře závodit a také vsadit, abyste získali nativní REVV tokeny. Ve svém tweetu vysvětlil, proč pro něj NFT tolik znamenají:

“Způsob, jakým umění vzkvétalo, zajišťuje dvojnásobnou jistotu, že NFT jsou dokonalým médiem pro kryptoměny. Je to proto, že NFT byly a jsou tak zábavné. Od Urbit Galaxy přes F1 DeltaTime 1-1-1 až po nemovitosti plné slibů v CV a DCL. S NFT jsem sbíral zkušenosti – plně formované i semínka budoucích zkušeností.”

Nadšenost z odhalení

Spoluzakladatel a předseda společnosti Animoca Brands, Yat Siu, byl odhalením nadšený:

“Po téměř roce a půl konečně víme, že Metakovan je vlastníkem 1-1-1, a nemohli jsme být šťastnější.”

Dodal, že umění neproslaví umělec, ale samotný sběratel. Jsou to ti, kdo příběh rozšiřují, takže je mnohem silnější a zajímavější.

Návrhář honosného závodního vozu 1-1-1, Ibrahim El-Mouelhy, sepsal dlouhý osobní účet aukce a následné honby za majitelem. Odhalil, že akce byla nastavena na WETH, jehož cena se v té době pohybovala kolem 272 USD.

Vítězná nabídka 419,5 ETH byla příznivá, protože se v té době rovnala 111 111 USD. Při dnešní ceně ETH by vyšla na 191 200 USD. Metakovan uvedl, že zvolil tuto cenu, aby zanechal „Easter Egg“ pro ty, kteří se ho snažili vypátrat, a jeho pozoruhodný příběh ještě více dozdobil.

Závěr

Tržby nezaměnitelných tokenů v roce 2020 prudce vzrostly a zdá se, že tento trend se v nejbližší době nezpomalí. Jedná se o něco, co mnoho lidí zajímá a co nejspíše jen tak nezmizí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img