[Polední zprávy] • Jack Ma z Alibaby chválí rušivou povahu digitálních měn • Cena Bitcoinu na 13 000 USD při Červeném pondělí • a další články

0
zprávy

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Trhy reagují na měsíční close, ale je potřeba počítat i se zpožděnou reakcí trhu, která se odvíjí od velikosti časového rámce. Nicméně trh vypadá pozitivně. Cena se zatím drží a nevypadá to, že by měla klesat. Stejně je ale třeba opatrnost, protože je možné, že se jedná o past. Nacházíme se totiž v situaci, kdy cena může během pár minut prudce klesnout, nebo naopak stoupnout.

Finanční trhy nemají dobrý den. Medvědi převzali Wall Street. Dow Jones, který sleduje 30 velkých společností, zažil největší pokles o 2,29 % za téměř dva měsíce. Index S&P 500, který sleduje 500 největších veřejně obchodovaných společností v USA, ztratil 59 bodů a propadl se z 3 459 na 3 400 bodů.

Více informací najdete v naší TA a v přehledu trhů:

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Technická analýza BTC/USD – Týdenní svíce bullish, bohužel s divergencí a přehled trhu zde: BTC+ETH – Bitcoin ve víkendu roste nad 13 000 USD!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Severní Amerika a Evropa kontrolují 88 % všech uzlů Lightning Network, uvádí výzkum

Jak se přijetí Bitcoinu stále rozšiřuje, vzrůstají obavy z potřeby řešení škálovatelnosti. Lightning Network je nejdůležitější vývoj, který je v současné době k dispozici na bitcoinovém blockchainu, a zdá se, že Severoameričané jsou oblíbenou demografickou skupinou pro toto řešení mikroplateb, které se zaměřuje na efektivitu. Lightning Network je v současné době ve vývoji. Zaměřuje se na vytváření kanálů mezi partnery, které umožňují téměř okamžité a extrémně levné transakce, aniž by bylo nutné je zaznamenávat na blockchain.

Počet velryb nikdy nebyl vyšší

Bitcoin je silnější, než tomu bylo po celá léta, přičemž býci se v současné době ve snaze si udržet nedávnou dynamiku snaží rozbít odpor, který činí 13 200 USD. Tato současná síla se blíží na konci býčího weekly close, které pomohlo kryptoměně zpevnit střednědobou sílu. Je důležité mít na paměti, že včerejší týdenní svíčka byla první, která byla od začátku roku 2018 vidět nad 11 700 USD.

Marathon kupuje více Antiminerů, aby se stal nejlepším americkým těžařem BTC

Marathon Patent Group Inc., přední firma v bitcoinovém prostoru, uzavřela smlouvu se společností Bitmain na nákup dalších 10 000 Antminer S-19 Pro ASIC Miners nové generace. Marathon uvedl, že dohoda poskytne společnosti 23 560 minerů, „což z ní dělá největšího minera v regionu s celkovým hashrate 2,56 EH/s“. To by ji zařadilo do top 15 těžebních skupin po celém světě.

Banky, burzy, firmy

Stále méně peněz a míříme k bezhotovosti: Co bude dál?

Sociální distanční předpisy a strach z viru odsunuly fyzické nakupování a transakce v hotovosti do pozadí. V nedávno provedeném průzkumu preferovalo 82 % uživatelů karet Master Card bezkontaktní platby jako čistější alternativu k hotovosti. Gigant elektronického obchodování Amazon zaznamenal ohromující nárůst své hodnoty o více než 570 miliard USD.

Kryptoburza Huobi přidává přímé platby kartami Visa a MasterCard

Společnost Huobi, seychelská kryptoburza, usnadňuje platby za kryptoměny pomocí karet Visa a Mastercard. Oznámení bylo zveřejněno v úterý v tiskové zprávě, zákazníci nyní mohou pomocí svých kreditních nebo debetních karet provádět nákupy přímo na burzovní platformě, aniž by byli přesměrováni na platební portál třetí strany.

DeFi

Harvest Finance DeFi tým přiznává, že se dopustil technické chyby

Včera byl DeFi průmysl otřesen zprávami o hackerovi, kterému se podařilo zneužít protokol Harvest Finance pomocí flash půjček. Podle zprávy o incidentu týmu Harvest Finance útočník zneužil protokol pomocí arbitráže a nestálé ztráty USDC a USDT uvnitř Y Pool a Curve.fi k provedení hacku. Využití Harvest Finance trvalo jen sedm minut, než hacker odešel s 24 miliony dolarů. Těžba způsobila společnosti Harvest Finance celkovou ztrátu ve výši 33,8 milionu dolarů.

Objemy na Uniswap po včerejším útoky narostly na 2 miliardy USD

Harvest Finance, projekt decentralizovaného financování (DeFi), který je veden anonymním týmem, byl napaden pomocí exploitované výpůjčky, která dnes vedla k tomu, že hackeři ukradli tokeny FARM v hodnotě 24 milionů dolarů. „Ekonomický útok byl proveden prostřednictvím souboru Curve.fi, čímž se neproporcionálně natáhla cena stablecoinů v Curve a to uložilo a vybralo velké množství aktiv prostřednictvím sklizně,“ vysvětlil tým Harvest Finance v tweetu.

Regulace, CBDC

Jack Ma z Alibaby chválí rušivou povahu digitálních měn

Současný konzervativní mezinárodní finanční systém nevyhovuje mladým lidem ani mladým ekonomikám, říká Ma. Jack Ma, zakladatel skupiny Alibaba Group. Ten nedávno hovořil s davem bankéřů a regulačních orgánů na summitu Bund v Šanghaji o úloze, kterou budou digitální měny pravděpodobně hrát v budoucím globálním finančním systému:

„Digitální měna by mohla vytvářet hodnotu a měli bychom přemýšlet o tom, jak vytvořit nový typ finančního systému prostřednictvím digitálních měn.“

Soud EU potvrzuje, že hotovost je ústavní svoboda

Díky tomu, že státy diskutovaly o možnosti vytváření zcela digitálních měn, debata o místě hotovosti ve společnosti se ještě více zintenzivnila. Proto je stanovisko, které nedávno vydal Giovanni Pitruzella, generální advokát Soudního dvora Evropské unie (SDEU), zajímavé pro lidi, kterých se dotýká zásah státu do individuálních svobod. Hlavním řešením bylo, že soud shledal, že by mělo být chráněno právo jednotlivce platit za služby v eurobankovkách, s velmi omezenými výjimkami z pravidla.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře