Síť Ethereum utrpěla „menší fork“ a Binance krátkodobě pozastavila výběry ETH

0
Zdroj: Pixabay.com

Došlo k tomu, že Binance na moment pozastavila výběry. Zajímavější je však důvod tohoto pozastavení. Důvodem bylo neplánované rozvětvení sítě Ethereum.

Ethereum utrpělo „menší fork“

Síť kryptoměny Ethereum dnes zaznamenala něco, co vypadalo jako hard fork. Poté se objevily zprávy o výpadcích a nesrovnalostech u poskytovatelů infrastruktury Infura a Blockchair.

Původně to vypadalo, že problém byl v Infuře, a to pouze interní povahy. Jde o hostingovou službu, kterou používají některé burzy a poskytovatelé služeb k interakci se sítí Ethereum. Později se však ukázalo, že hlásili problémy i nezávislí provozovatelé uzlů.

Incidentu si všimla burza Binance, která během těchto potíží dočasně pozastavila výběry. Generální ředitel burzy Chanpheng Zhao označil jako viníka „možné rozdělení řetězce.“

Druhá největší kryptoměna měla menší potíže

Blockchair byl v rozporu s bloky, které zveřejňoval Etherscan. Oba blockchainové průzkomníky zobrazovaly jiné verze blockchainu. Nejméně 14 bloků těžených v menšinovém řetězci naznačuje, že byli incidentem dotčeni také někteří těžaři kryptoměny Ethereum. Jakmile se problém začal řešit, Peter Szilagyi, vedoucí v softwaru pro ETH uzly Geth, naznačil , že první akcí by měl být upgrade na nejnovější verzi.

Blockchair krátce poté oznámil, že se rozpor v těžených řetězcích upgradem podařilo úspěšně opravit. Vedoucí vývoje Blockchair Nikita Zhavoronkov řekl:

„Zdá se, že došlo k menší tvrdé vidličce, aniž by si toho někdo všiml.“

A dodal, že podle něj:

„[Vývojáři] V nejnovějších verzích něco rozbili.“

Kdo za to může?!

Z vyjádření Blockchairu se zdá, že k tomuto „menšímu hard forku“ došlo pouhým nedorozuměním. Uvádí, že je pravděpodobné, že vývojáři Geth v nových verzích zavedli neplánovanou nekompatibilitu. Ať tak či onak, dvě části sítě nebyly schopny spolu mluvit, což způsobilo významné problémy, naštěstí však jen dočasné.

Závěr

Binance, která během dočasného rozdvojení sítě pozastavila výběry, již všechny převody ETH obnovila. Ethereum je v pořádku a problém pocítili takřka pouze těžaři, kteří tahali za kratší konec. Těžili totiž verzi blockchainu, která byla následně „hozena do koše,“ aby se síť úspěšně opět sjednotila na jediné větvi. Mezitím se Ethereum připravuje na spuštění ETH 2.0, což se má stát již 1. prosince 2020.

 

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře